Gluten na widelcu. Jeść, czy nie jeść - cała prawda o modzie na dietę bezglutenową

Wydawnictwo: Galaktyka
Gluten Exposed
gluten
zdrowie, medycyna
Sasser

Światowej sławy ekspert w dziedzinie celiakii i dyrektor Centrum Celiakii na Uniwersytecie Columbia Peter H.R. Green oraz Rory Jones napisali znakomitą książkę na temat glutenu. Objaśniają w niej naukowe fakty stojące za obecną modą na dietę bezglutenową. Książka Gluten na widelcu : - przedstawia dogłębną analizę każdego objawu i dolegliwości związanych z glutenem, - wyjaśnia, w jaki sposób...

Książka Gluten na widelcu :
- wyjaśnia, w jaki sposób gluten działa w organizmie, komu pomaga, a komu może zaszkodzić,
- odpowiada na pytanie, co dieta bezglutenowa leczy,
- podaje, które leki, suplementy i produkty spożywcze mogą powodować problemy, o które często obwiniany jest gluten.

Książka zawiera jasne i przejrzyste wskazówki oraz praktyczne porady, które mogą pomóc każdemu zdrowiej żyć.

źródło opisu: https://www.galaktyka.com.pl/product,,825.html

źródło okładki: https://www.galaktyka.com.pl/media/repository/glut...»

paulinaczyta | 2017-01-04

Jak myślicie jak to jest z tym glutenem? Czy to kolejna moda żywieniowa czy faktycznie wielki problem? 🤔 Jeśli kiedykolwiek się nad tym zastanawialiście to polecam Wam powyższą książkę. Jest to bardzo rzetelna pod względem opisywanej problematyki publikacja. Autorzy pokazują plusy i minusy diety bezglutenowej. Fachowy język, jednak nie brakuje przypisów i słowniczka, wiec na pewno nikt się nie zgubi. Pozycję podzielono na sześć części, w których kolejno autorzy ujawniają np. jak mało jest dowodów naukowych, usprawiedliwiających panujący obecnie trend, lub oferują praktyczne, zrozumiałe wskazówki, które mogą pomóc każdemu w osiągnięciu zdrowszego, wolnego od nieprzyjemnych objawów życia. Autorzy już na początku książki zaznaczają, że nie jest ona podręcznikiem samodiagnozowania. Napisano ją w celu wyedukowania pacjentów, aby wiedzieli jakie pytania zadawać lekarzom i jak je interpretować. Książkę polecam osobom, które rozważają przejście na dietę bezglutenową. Na pewno rozwieje ona...

Fistach | 2017-08-30
Przeczytana: 30 sierpnia 2017