zasłona dymna. Jak naginać fakty i liczby dla swoich potrzeb

Wydawnictwo: Onepress
biznes, finanse

Sztuka interpretowania i prezentowania informacji zmuś dane, by służyły Twoim celom Naucz się czytać między wierszami Wykorzystaj potęgę przedstawień graficznych Statystyki kłamią, choć przedstawiają pozornie prawdziwe informacje. To samo dotyczy sondaży, tak lubianych przez nasze media. Nie ma na świecie takich danych, których nie dałoby się nagiąć dla osiągnięcia własnych korzyści. Skuteczne techniki manipulacji faktami od lat stosują wszyscy: zarówno prasa, radio, telewizja, jak i instytucje państwowe. Nawet wyglądający bardzo niewinnie wykres może nas zmusić, byśmy umiejętnie zniekształcone informacje zaczęli interpretować zgodnie z intencją autora, choć wbrew rzeczywistości. Także zupełnie niekorzystne dane można przedstawić w taki sposób, by potwierdzały Twoje z gruntu słuszne teorie. zestaw przydatnych trików pomoże Ci wpływać na odbiorców przekazu, przekonywać ich, a nawet dezorientować, jeśli to konieczne. Książka zawiera 57 technik, dzięki którym suche liczby zamieniają się w malowniczo zniekształcone prezentacje graficzne. Jeśli jesteś menedżerem, studentem albo też zawodowo zajmujesz się przygotowywaniem prezentacji, ten podręcznik stanowić będzie dla Ciebie nieocenione źródło pomysłów. zacznij lansować swoją wizję rzeczywistości: zniekształcając elementy graficzne i łamiąc oś, wykorzystując potęgę optycznych złudzeń, wyolbrzymiając dokładność danych, stosując wizualny szum informacyjny, skutecznie ukrywając niewygodne dane.