Motylem byłaś

Wydawnictwo: Psychoskok
10 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
Aneta

„Motylem byłaś...” Olgi Oleniec to tytuł jednej z biografii wybitnej polskiej piosenkarki. Biografii prawdziwej i jedynej w swoim rodzaju. Jest to opis i analiza emigranckiej drogi, stworzona przez innego emigranta. Rzetelne opisanie życia tak wielobarwnej zewnętrznie i wewnętrznie osobistości j zdaje się zadaniem niemożliwym. Informacje na temat piosenkarki, które przez lata obiegały świat...

Rzetelne opisanie życia tak wielobarwnej zewnętrznie i wewnętrznie osobistości j zdaje się zadaniem niemożliwym. Informacje na temat piosenkarki, które przez lata obiegały świat wypaczają bowiem punkt widzenia. Olga Oleniec dołożyła wszelkich starań, by „odszukać” prawdę. Odrzucić informacyjne ziarno od plew, zebrać rzetelne dane i stworzyć „literacki portret” artystki: ze wspomnień o Niej, z wywiadów z Nią, z przemyśleń różnobarwnych wątków o niejednoznacznej treści...

Emigracja to prawdziwe wyzwanie, ale szczęście można odnaleźć w każdym miejscu na Ziemi pod warunkiem, że obdarzymy bezwarunkową miłością i zaufaniem wszystkich naokoło...

Książka ukazuje nam Gwiazdę jakiej nie znaliśmy. Perfekcyjną damę z klasą na scenie, która z dala od blasku fleszy była skromną, kochającą i oddaną rodzinie matką i żoną. Na potrzeby książki autorka, zebrała informacje na temat piosenkarki między innymi od przedstawicieli Polonii amerykańskiej.

Imię i nazwisko pomijane jest celowo, to test dla koneserów dobrej muzyki XX wieku, test miłości dla Gwiazdy tego FORMATU. Myślę, że rozszyfrowanie zagadki będzie jednak przysłowiową „bułką z masłem” lub łyczkiem kawy w jednej z kawiarenek!

źródło opisu: www.psychoskok.pl

źródło okładki: www.psychoskok.pl

Aneta | 2016-11-22

,,Motylem byłaś...” to połączenie wywiadów i wspomnień dotyczących wokalistki z osobistymi refleksjami autorki, Olgi Oleniec. Jej cenne spostrzeżenia sprawiają, że książka ta nie jest jedynie przytoczeniem suchych faktów z życia piosenkarki, ale także próbą zrozumienia procesów psychologicznych wspólnych zarówno dla Olgi jak i bohaterki. Jest to książka, która pozwala przenieść się ćwierć wieku wstecz i odkryć (w niektórych przypadkach w dużej mierze przypomnieć), co tak naprawdę działo się od momentu, kiedy wokalistka zdecydowała się na emigrację. Jak uporała się z wieloma problemami i dylematami, które temu towarzyszyły? Jak dalej potoczyła się jej kariera? ,,Motylem byłaś...” to pozycja obowiązkowa na półce dla wszystkich fanów niezwykłego talentu tej piosenkarki, a także dla tych, którzy są ciekawi jak wygląda życie artysty na emigracji. Myślę, że wszyscy domyślają się już o kim jest ta książka.

Muminka | 2016-12-18
Mońcia_POCZYTAJKA | 2016-11-21