Utracone miasto. Warszawa wczoraj i dziś.

Wydawnictwo: Skarpa Warszawska
9 (5 ocen i 2 opinie) Zobacz oceny
Utracone miasto. Warszawa wczoraj i dziś.
album, historia, Warszawa
albumy
jaspers

Album Utracone miasto Warszawa wczoraj i dziś to wyjątkowe wydawnictwo, bo powstało z połączenia pasji dwóch osób zakochanych w starych zdjęciach stolicy. Z jednej strony, Rafał Bielski, kolekcjoner, posiadający jedną z największych kolekcji zdjęć, pocztówek i planów Warszawy, który wybrał ze swoich zbiorów najciekawsze widoki miasta, często dotąd niepublikowane. Z drugiej Jakub Jastrzębski, pasjonat historii Warszawy i jej ikonografii, który opatrzył je krótkim, acz szczegółowym komentarzem.

Ten unikatowy album, łączy najpiękniejsze zdjęcia właściwie nieistniejącego dziś miasta z ciekawostkami, które można wydobyć z tych wysokiej jakości fotografii. Dzięki temu publikacja ta będzie jednocześnie wizualną ucztą dla dopiero odkrywających historię Warszawy, jak i ciekawą lekturą dla bardziej zorientowanych w przeszłości stolicy. Całość uzupełniają współczesne zdjęcia wykonane przez fotografa Grzegorza Krawczaka konfrontujące współczesne oblicze miasta z minionym blaskiem przedwojennej Warszawy.

źródło opisu: Skarpa Warszawska, 2016

źródło okładki: http://www.skarpawarszawska.pl/album-utracone-mias...»

Czytadło | 2016-11-29
Przeczytana: 28 listopada 2016

Pozycja obowiązkowa nie tylko dla rodowitych Warszawiaków. Każdy kto jest w jakiś sposób związany z tym miastem, ma swoje ulubione uliczki, kawiarnie, trasy spacerowe będzie czerpał ogromną przyjemność z posiadania tego albumu.
Znajdziecie tutaj zdjęcia przedwojennej Warszawy zestawione z ich aktualnym wyglądem. I to w takich samych ujęciach:-)
Świetny prezent pod choinkę dla miłośników Warszawy. A przyjezdnym pozwoli poznać bliżej i pokochać to piękne miasto:-)

Oczytany | 2016-11-29
Przeczytana: 29 listopada 2016

Mega ciekawy album o Warszawie i tej dawnej i współczesnej. Dodatkowym smaczkiem są ciekawostkowe opisy zdjęć.

GregorEust | 2017-02-05
Rafal Bujnowski | 2016-12-25