The War of the Worlds. Wojna światów z podręcznym słownikiem angielsko-polskim, tom 2

Wydawnictwo: Wydawnictwo Ze Słownikiem
angielski
Hrosskar

Wojna światów to powieść Herberta George Wellsa opublikowana w 1898 roku. Książka, jako jedna z pierwszych, została zaliczona do nowopowstałego gatunku - science fiction. Akcja książki opisuje atak Marsjan na Ziemię. Najeźdźcy pragną opanować Ziemię, a ludzie są dla nich jedynie pożywieniem. Książka ukazuje różne zachowania ludzi w skrajnie przerażających warunkach, grożących globalnym unicestwieniem ludzkości. Powieść wyprzedająca swoją epokę, pierwszy raz ukazano wizję apokaliptycznej zagłady ludzkości.

źródło opisu: http://zeslownikiem.pl/wojna-swiatow

źródło okładki: http://zeslownikiem.pl/wojna-swiatow

Hrosskar | 2016-12-04
Przeczytana: 03 grudnia 2016

Wojna światów po raz pierwszy została wydana w 1898 a już rok później ukazało się polskie wydanie. Od tamtej pory jest wciąż wznawiana i czytana przez kolejne pokolenia. Warto jeszcze nadmienić, że jest ona uważana za jedną z najważniejszych książek w historii światowej literatury fantastycznej a ponadto przyczyniła się do powstania nowego gatunku - science-fiction.

Mamy bliżej nieokreślony dzień pod koniec XIX wieku. Niedaleko Woking w południowej Anglii uderza dziwny meteor. Okazuje się on być dość niezwykły, ponieważ jest to statek obcej cywilizacji, pochodzącej z planety Mars. Przybysze od samego początku nie mają pokojowych zamiarów i niszczą każdy przejaw oporu... Używają w tym celu snopu gorąca, bądź czarnego dymu, który skutecznie radzi sobie z artylerią XIX wiecznej Anglii... Zaczyna się panika i wszyscy uciekają z dala od okrutnych maszyn Marsjan. Znajduje się jednak wielu takich, co pragnie skorzystać z okazji i okradają zamożne sklepy oraz domy, nie zważając na...

Dablju | 2017-11-09
Przeczytana: 04 września 2017