Zagłada domu Usherów i inne opowiadania

Okładka książki Zagłada domu Usherów i inne opowiadania Edgar Allan Poe
2016-01-01
2016-01-01
2003-01-01
Bolesław Leśmian

Strasznie się męczyłam przy tych opowiadaniach. Do tego stopnia były mi niemiłe, że po przeczytaniu czterech czy pięciu, odłożyłam lekturę i poszukałam "odtrutki" w innych pozycjach. Po powrocie do książki było lepiej, ale... No cóż, po prostu, jak dla mnie, te historie baaardzo się zestarzały.

Tak się dziwnym trafem złożyło, że książkę tę przeczytałam w oryginale. Ach, cóż to za pokręcona historia pełna symbolizmu i patologii. Edgar Allan Poe był pisarzem bardzo ponurym, który uzależnił się od substancji odurzających i alkoholu. Swe doświadczenia przelewał na papier, co zresztą można wyczytać między wierszami. Lektura nie poprawiająca nastroju, bardzo pesymistyczna ale niecodzienna.

2061

Klasykę albo się kocha, albo nie.

Jest ona specyficzna w odbiorze i nie każdy załapie jej flow. Jednak stałą zaletą tej kategorii jest KLIMAT!
Polecam ten zbiór - jest groza, jest moc.
Jest też ilustrowana wersja, którą uwielbiam!

Klasykę albo się kocha, albo nie.

Polecam ten zbiór - jest groza, jest moc.
Jest też ilustrowana wersja, którą uwielbiam!

• In English
  • Horror