Doskonały dzień

Wydawnictwo: Sonia Draga
A perfect day

Robert Harlan ma trzy miłości swojego życia: wspaniałą żonę Allyson, ukochaną córkę Carson i pisanie. Na co dzień pracuje jako przedstawiciel handlowy małej stacji radiowej, żywiąc nadzieję, że któregoś dnia będzie mógł poświęcić się całkowicie pisarstwu. Gdy niespodziewanie zostaje pozbawiony pracy, Allyson zachęca go do realizacji swojego marzenia bycia pisarzem.

źródło okładki: http://www.soniadraga.pl/index.php?option=com_cont...»

• Serce pasowało. Opowieść o polskiej transplantologii
  • Stalker
  • Czarne liście
  • Piękny sekret
  • Dziewczyna z Bostonu
  • Raz na zawsze
  • Przekonaj mnie, że to ty
  • Aż po grób
  • Przepisy na miłość i zbrodnię
  • Niebezpieczne kłamstwa
  • Koniec warty
  • Droga do domu
  • Twoim śladem
  • Mniej złości, więcej miłości
  • Tajemniczy brat
  • Ojciec '44
Serce pasowało. Opowieść o polskiej transplantologii
Anna Mateja

7 (2 ocen i opinii)
Raz na zawsze
Andreas Pflüger

7 (21 ocen i opinii)
Przekonaj mnie, że to ty
Anna Karpińska

7,33 (3 ocen i opinii)
Aż po grób
Sara Shepard

7,64 (118 ocen i opinii)
Przepisy na miłość i zbrodnię
Sally Andrew

Ojciec '44
Jerzy Ciszewski , Jerzy Ciszewski

7 (4 ocen i opinii)
Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+
nadzieja1925 | 2014-09-11
Przeczytana: 11 września 2014

„To ostatni rozdział naszej historii, córciu. Chciałem spędzić z tobą jeszcze jeden taki doskonały dzień.”

Wspaniale jest robić coś o czym zawsze się marzyło. Jeszcze lepiej być w tym dobry. A najlepiej odnieść światowy sukces. Tylko że po drodze nie można się zgubić. To podstawowy błąd.

Marzeniem Roberta jest zostanie pisarzem, jednak nadal tkwi w swojej tymczasowej pracy w radiu po to, aby móc zarobić na utrzymanie domu oraz żony i córki. Gdy już myśli, że będzie miał awans, plany odwracają się do góry nogami – zostaje bez pracy. Jednak Allyson jest cudowną kobietą i pozwala mu rozwinąć skrzydła i spełnić marzenie.
Książka odnosi światowy sukces, a nasz główny bohater gubi się w życiu. Zapomina o tym co najważniejsze. Ale pewien człowiek mu pomoże, choć na to nie zasłuży, a on przez to będzie się starał wrócić na prostą... Ale czy mu się uda?

Doskonała książka, doskonałe chwile poświęcone jej, doskonała akcja i fabuła... cudo w mojej kolekcji! Polecam!

Dodi | 2014-06-13
Przeczytana: 13 czerwca 2014

Książka po prostu wybitna!
Wielokrotnie miałam łzy w oczach podczas czytania. Historia niezwykle poruszająca i wpływająca w pewnym stopniu na mój dotychczasowy światopogląd.
To pierwsza, ale na pewno nie ostatnia książka tego autora. Jestem zakochana w jego twórczości i już nie mogę się doczekać, gdy nadaży się okazja sięgnąć po kolejne dzieła tego pana :)
Gorąco polecam!

tatiasza | 2015-09-28

Fajna książka, wywołująca uśmiech, napisana przystępnym językiem. Porusza problem, kiedy to "woda sodowa uderza do głowy".
Robert, główny bohater wiedzie, takie sobie życie u boku ukochanej żony i córeczki. I nagle odnosi wielki sukces. Jego powieść staje się bestsellerem. I tu dochodzi do głosu owa "sodówa". Robert zapomina co jest tak naprawdę ważne w życiu, bardzo się zmienia, niestety na gorsze...
I nagle ktoś bardzo skutecznie otwiera mu oczy... zaskakuje.
Podobała mi się:) Polecam:)

kwiatek29 | 2012-07-23
Przeczytana: 23 lipca 2012

"Doskonały dzień" to powieść o miłości i przebudzeniu,złamanych obietnicach,a także o wyborach,jakie stawia przed nami życie.Robert Harlan to wzorowy mąż Allyson i ojciec małej Carson.Gdy z dnia na dzień traci pracę,żona zachęca go do realizacji swojego marzenia bycia pisarzem.Zostaje wydana książka pod tytułem "Doskonały dzień",której kanwą są ostatnie tygodnie życia umierającego na raka ojca Allyson.Powieść staje się bestsellerem,Robert spędza czas na promocjach książki,bankietach z dala od domu.Gubi się,zapomina o tym co w życiu jest najważniejsze.Parę tygodni przed Świętami Bożego Narodzenia,spotyka nieznajomego,który zna intymne szczegóły z jego życia,a co najważniejsze przepowiada mu przyszłość.Twierdzi, że za kilka tygodni umrze.Robert zaczyna odkrywać prawdę o sobie.Piękna powieść o znaczeniu miłości i rodziny.

marysienkap | 2015-12-07
Na półkach: 2015, Z biblioteki, Przeczytane
Przeczytana: 07 grudnia 2015

"Doskonały dzień" to moje pierwsze spotkanie z twórczością Evansa. Moja siostra go uwielbia, więc chciałam sprawdzić, czy naprawdę jest godny uwagi. Myślę, że się nie rozczarowałam. Choć trochę mnie nudziły dokładne opisy całej trasy promocyjnej, w którą wybrał sie główny bohater po wielkim sukcesie swojej debiutanckiej powieści. Dlatego odjęłam dwie gwiazdki. Ogólnie polecam. Jeżeli nadarzy się taka sposobność, to z pewnością sięgnę po inne tytuły tego autora.

keys | 2013-05-29
Przeczytana: maj 2013

Całkiem przyjemnie się czytało. Na luzie, bez większych emocji, dla relaksu.
Bohater dokonuje w swoim życiu sporo wyborów, nie zawsze dobrych, zwłaszcza dla bliskich mu osób. Niestety, w życiu tak bywa, że często zachłystujemy się czy to nagle zdobytym bogactwem, czy sławą nie zastanawiając się nad konsekwencjami.

beatka18 | 2015-06-22

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

dość długo zbierałam się do przeczytania jakiejkolwiek książki tego autora i żałuje że to trwało tak długo, jako debiut padło na doskonały dzień, ta książka jest cudowna, super się czytało, zaskakująca, wzruszająca i wciągająca, już się nie mogę doczekać kiedy przeczytam wszystkie książki tego autora, i mam nadzieje że kolejne będą równie interesujące

allison | 2012-01-17
Na półkach: Przeczytane, Rok 2012
Przeczytana: 17 stycznia 2012

Bardzo lubię książki R. P. Evansa, chociaż nie są one literackimi arcydziełami. Podoba mi się jednak ich pozytywna energia oraz to, że przypominają o oczywistych, ale często popadających w zapomnienie lub niedocenianych wartościach.

Ta powieść jednak nieco mnie rozczarowała swoją przewidywalnością. Najbardziej intrygujący okazał się anioł Michael ze swoimi przepowiedniami. Także odkrycie jego prawdziwego oblicza było zaskakujące, bo spodziewałam się czegoś zupełnie innego. Reszta - niestety, nie przyprawia o bicie serca, a momentami nawet trochę nuży.

Czyta się jednak przyjemnie i doskonale odpoczywa się przy tej lekturze...

miki24gr | 2013-06-17
Przeczytana: 17 czerwca 2013

Całkiem dobra powieść w stylu R.P.Evansa- nieskomplikowana, intrygująca, z przesłaniem i z morałem...Tym razem wspólnie z autorem zastanawiamy się "Co byś zrobił, wiedząc, że masz przed sobą tylko x dni życia?" i dochodzimy do wniosku, że najważniejsze wartości to miłość i rodzina...Tłem tych rozważań jest błyskotliwa pisarska kariera głównego bohatera wyniszczająca jego życie rodzinne...Na szczęście w porę przychodzi opamiętanie i wszystko kończy się happy endem, a bohater i czytelnicy pozostają bogatsi o ważne przemyślenia...ku pokrzepieniu serc;)

Monika | 2014-01-04
Przeczytana: 03 stycznia 2014

Sięgając po książkę "Doskonały dzień", dałam tak naprawdę autorowi drugą szansę, po niezbyt udanym moim pierwszym spotkaniu z jego twórczością na kartach książki "Bliżej słońca". Muszę stwierdzić, że to aż zaskakujące, że te dwie książki napisał ten sam autor. Ale skupiając się tylko na "Doskonałym dniu" przyznaję, że była to świetna lektura. Nie mogłam się oderwać od czytania, a to chyba świadczy o tym, że książka jest dobra, a nawet bardzo dobra, z zaskakującym zakończeniem, ciekawymi bohaterami i jak dla mnie, jedną jedyną chwilą wzruszenia, która to przesądziła o ocenie tej książki... pojednaniu Roberta z ojcem.