Okładka książki Doskonały dzień

wydawnictwo
Sonia Draga
typ
papier
7,22 (478 ocen i 72 opinie)

Opis książki

Robert Harlan ma trzy miłości swojego życia: wspaniałą żonę Allyson, ukochaną córkę Carson i pisanie. Na co dzień pracuje jako przedstawiciel handlowy małej stacji radiowej, żywiąc nadzieję, że któregoś dnia będzie mógł poświęcić się całkowicie pisarstwu. Gdy niespodziewanie zostaje pozbawiony pracy, Allyson zachęca go do realizacji swojego marzenia bycia pisarzem.

źródło okładki: http://www.soniadraga.pl/index.php?option=com_cont...»

Polecamy

Opinie czytelników
nadzieja1925 | 2014-09-11
Przeczytana: 11 września 2014

„To ostatni rozdział naszej historii, córciu. Chciałem spędzić z tobą jeszcze jeden taki doskonały dzień.”

Wspaniale jest robić coś o czym zawsze się marzyło. Jeszcze lepiej być w tym dobry. A najlepiej odnieść światowy sukces. Tylko że po drodze nie można się zgubić. To podstawowy błąd.

Marzeniem Roberta jest zostanie pisarzem, jednak nadal tkwi w swojej tymczasowej pracy w radiu po to, aby móc zarobić na utrzymanie domu oraz żony i córki. Gdy już myśli, że będzie miał awans, plany odwracają się do góry nogami – zostaje bez pracy. Jednak Allyson jest cudowną kobietą i pozwala mu rozwinąć skrzydła i spełnić marzenie.
Książka odnosi światowy sukces, a nasz główny bohater gubi się w życiu. Zapomina o tym co najważniejsze. Ale pewien człowiek mu pomoże, choć na to nie zasłuży, a on przez to będzie się starał wrócić na prostą... Ale czy mu się uda?

Doskonała książka, doskonałe chwile poświęcone jej, doskonała akcja i fabuła... cudo w mojej kolekcji! Polecam!

kwiatek29 | 2012-07-23
Przeczytana: 23 lipca 2012

"Doskonały dzień" to powieść o miłości i przebudzeniu,złamanych obietnicach,a także o wyborach,jakie stawia przed nami życie.Robert Harlan to wzorowy mąż Allyson i ojciec małej Carson.Gdy z dnia na dzień traci pracę,żona zachęca go do realizacji swojego marzenia bycia pisarzem.Zostaje wydana książka pod tytułem "Doskonały dzień",której kanwą są ostatnie tygodnie życia umierającego na raka ojca Allyson.Powieść staje się bestsellerem,Robert spędza czas na promocjach książki,bankietach z dala od domu.Gubi się,zapomina o tym co w życiu jest najważniejsze.Parę tygodni przed Świętami Bożego Narodzenia,spotyka nieznajomego,który zna intymne szczegóły z jego życia,a co najważniejsze przepowiada mu przyszłość.Twierdzi, że za kilka tygodni umrze.Robert zaczyna odkrywać prawdę o sobie.Piękna powieść o znaczeniu miłości i rodziny.

Dodi | 2014-06-13
Przeczytana: 13 czerwca 2014

Książka po prostu wybitna!
Wielokrotnie miałam łzy w oczach podczas czytania. Historia niezwykle poruszająca i wpływająca w pewnym stopniu na mój dotychczasowy światopogląd.
To pierwsza, ale na pewno nie ostatnia książka tego autora. Jestem zakochana w jego twórczości i już nie mogę się doczekać, gdy nadaży się okazja sięgnąć po kolejne dzieła tego pana :)
Gorąco polecam!

keys | 2013-05-29
Przeczytana: maj 2013

Całkiem przyjemnie się czytało. Na luzie, bez większych emocji, dla relaksu.
Bohater dokonuje w swoim życiu sporo wyborów, nie zawsze dobrych, zwłaszcza dla bliskich mu osób. Niestety, w życiu tak bywa, że często zachłystujemy się czy to nagle zdobytym bogactwem, czy sławą nie zastanawiając się nad konsekwencjami.

allison | 2012-01-17
Na półkach: Przeczytane, Rok 2012
Przeczytana: 17 stycznia 2012

Bardzo lubię książki R. P. Evansa, chociaż nie są one literackimi arcydziełami. Podoba mi się jednak ich pozytywna energia oraz to, że przypominają o oczywistych, ale często popadających w zapomnienie lub niedocenianych wartościach.

Ta powieść jednak nieco mnie rozczarowała swoją przewidywalnością. Najbardziej intrygujący okazał się anioł Michael ze swoimi przepowiedniami. Także odkrycie jego prawdziwego oblicza było zaskakujące, bo spodziewałam się czegoś zupełnie innego. Reszta - niestety, nie przyprawia o bicie serca, a momentami nawet trochę nuży.

Czyta się jednak przyjemnie i doskonale odpoczywa się przy tej lekturze...

EpidermaS | 2013-07-17
Przeczytana: 17 lipca 2013

No nie. No po prostu, kurczę, no nie.

Książka w równym stopniu banalna, co przewidywalna. Prosty język, niewyszukane konstrukcje zdaniowe, powtarzające się w kółko te same zwroty („Uśmiechnęła się i się pocałowaliśmy”). Fabuła mdława, przemiany (i tak już sztucznych) bohaterów niepłynne i jakieś mało naturalne. Wszystko już gdzieś było. W zasadzie jedyne, co mi się podoba, to okładka.

Trochę mnie przeraża, że obecna średnia ocena „Doskonałego dnia” na LC to aż 7,14. Według tutejszych standardów oznacza to, że książka jest „bardzo dobra”, z zadatkami na „rewelacyjną”. Jest to dla mnie zagadką na miarę kręgów w zbożu. Chociaż jestem pewna, że to drugie da się jakoś sensownie wytłumaczyć.

miki24gr | 2013-06-17
Przeczytana: 17 czerwca 2013

Całkiem dobra powieść w stylu R.P.Evansa- nieskomplikowana, intrygująca, z przesłaniem i z morałem...Tym razem wspólnie z autorem zastanawiamy się "Co byś zrobił, wiedząc, że masz przed sobą tylko x dni życia?" i dochodzimy do wniosku, że najważniejsze wartości to miłość i rodzina...Tłem tych rozważań jest błyskotliwa pisarska kariera głównego bohatera wyniszczająca jego życie rodzinne...Na szczęście w porę przychodzi opamiętanie i wszystko kończy się happy endem, a bohater i czytelnicy pozostają bogatsi o ważne przemyślenia...ku pokrzepieniu serc;)

Mavericus | 2010-11-27
Przeczytana: 21 czerwca 2008

Nie lubię literatury amerykańskiej, jest łatwa i przewidywalna. Ta książka mnie zaskoczyła. Podaję jakby na srebrnej tacy przykładowy dzień każdego z nas. Nudzi nas praca, postanawiamy zmienić swoje życie. Rezygnujemy z pracy, oszczędności przeznaczamy na konsumpcję innymi słowy "wegetację" sami zajmujemy się pianiem powieści, bo mieliśmy marzenia zostać pisarką bądź w tym wypadku pisarzem. Realizujemy je, wspierani przez wyrozumiałą i kochającą żonę. Osiągamy sukces, nasza książka nie schodzi z listy bestsellera New York Times'a. Promujemy siebie i "markę" nazwiska Evans. Zjeżdżamy świat powoli zapominając o wiernej, kochającej żonie czekającej na swojego dumnego jak paw męża, który puszy piórka jak indor przed światami Thanks Giving Day(amerykańskie święto Dziękczynienia). Zaczynamy podejrzewać, że chcą Ciebie wspaniały genialny pisarzu oszukać. Porzucasz kochającą Ciebie żonę, wypinasz się na rodzinę, ostatnich przyjaciół i kontynuujesz lot koszący. Jedne doskonały dzień to takie, g...

Monika | 2014-01-04
Przeczytana: 03 stycznia 2014

Sięgając po książkę "Doskonały dzień", dałam tak naprawdę autorowi drugą szansę, po niezbyt udanym moim pierwszym spotkaniu z jego twórczością na kartach książki "Bliżej słońca". Muszę stwierdzić, że to aż zaskakujące, że te dwie książki napisał ten sam autor. Ale skupiając się tylko na "Doskonałym dniu" przyznaję, że była to świetna lektura. Nie mogłam się oderwać od czytania, a to chyba świadczy o tym, że książka jest dobra, a nawet bardzo dobra, z zaskakującym zakończeniem, ciekawymi bohaterami i jak dla mnie, jedną jedyną chwilą wzruszenia, która to przesądziła o ocenie tej książki... pojednaniu Roberta z ojcem.

Gośka | 2012-12-10
Przeczytana: 09 grudnia 2012

Wyobraźcie sobie,że wasze najskrytsze marzenie się spełnia.Nagle wszystko jest możliwe,jest wspaniale a może być jeszcze cudowniej. Czy w efekcie tego zdarzenia zmieni się wasze życie czy pozostaniecie sobą? Tego do końca nikt nie wie.
Robert Harlan zawsze marzył,żeby zostać pisarzem.Na razie jednak ma nielubianą pracę w radio i stara się zapewnić byt swojej żonie i córce, które kocha nad życie.W między czasie pisze swą pierwszą powieść opartą na przeżyciach jego żony. Pewnego dnia wyrusza do pracy przekonany,że dostanie awans,lecz niestety zostaje zwolniony z pracy. Jest załamany. Z pomocą przychodzi mu żona,która mocno wierzy w jego talent,więc wraca do pracy aby Robert mógł pisać. Jej wiara zostaje nagrodzona,gdyż Robert nie dość,że wydaje swoją pierwszą powieść to w dodatku odnosi ogromny sukces.
I tu wracamy do spełnionych marzeń.Robert bowiem zdaje się w końcu zapominać o tym,co w jego życiu było najważniejsze,komu zawdzięcza to,kim się stał. Zmienia się pod wpływem sławy w inne...

Załóż konto za darmo!
Utwórz konto

Pobierz aplikację mobilną

Kalendarium literackie
  • Ena Lucia Portela
    42. rocznica
    urodzin
    Ćwiczyła na przyszłość, żeby jak najlepiej wykonywać zawód, który wybrała. - Aktorka? - zapytała Yadelis. - Tajna agentka? - zapytałam ja. Nie, nic z tych rzeczy. Aktorki i tajne agentki odtwarzają scenariusze napisane przez innych. Ona chciała tworzyć swoje własne scenariusze, snuć swoje własne kła... pokaż więcej
  • Eleanor Hodgeman Porter
    146. rocznica
    urodzin
    Widzisz, chciałam mieć lalkę i tatuś o nią poprosił, ale kiedy nadesłano zebrane dary, nie było w nich ani jednej lalki, tylko małe, drewniane inwalidzkie kule. I wtedy to się zaczęło.[...] Należy we wszystkim zawsze dojrzeć jakąś dobrą stronę i cieszyć się z niej, obojętnie jaką. I graliśmy w to od... pokaż więcej
  • Tomasz Lew Leśniak
    37. rocznica
  • Brandon Sanderson
    39. rocznica
    urodzin
    Życie ponad śmiercią. Siła ponad słabością. Podróż ponad celem.
  • Jean-Louis Fournier
    76. rocznica
    urodzin
    Nie ma nic trudniejszego, jak zrobić coś, co jest niepodobne do niczego.
  • Paolo Giordano
    32. rocznica
    urodzin
    Już się nauczył, że wyborów dokonuje się w kilka sekund, a ich skutków doświadcza się przez resztę życia.
  • Richard Hammond
    45. rocznica
  • Jean Genet
    104. rocznica
    urodzin
    Ciotki to wielkie immoralistki.
  • Emily Jane Brontë
    166. rocznica
  • Virginia Cleo Andrews
    28. rocznica
    śmierci
    Miłość nie zawsze przychodzi, kiedy się tego chce. Czasami się po prostu przydarza mimo naszej woli".
  • Frans Gunnar Bengtsson
    60. rocznica
    śmierci
    Dać mężczyźnie miecz, to jak dać kobiecie zwierciadło. Nie mają już wtedy oczu dla niczego innego.
  • Ned Vizzini
    1. rocznica
    śmierci
    - Jeśli teraz wyjdziecie, Gilliam pozwoli wam dołączyć do załogi, ahoj! Przeżyjecie wspaniałe morskie przygody!
    - Przygody? - krzyknął Brendan. - Przestrzeliłeś mi ucho, koleś!
    - Wybacz - powiedział Gilliam. - Jeśli to jakieś pocieszenie, w zeszłym roku straciłem pośladek!

Znajdź nas na Facebooku