Lubimyczytać.pl to:

wydawnictwo
Sonia Draga
typ
papier
7.14 (352 ocen i 53 opinie)

Opis książki

Robert Harlan ma trzy miłości swojego życia: wspaniałą żonę Allyson, ukochaną córkę Carson i pisanie. Na co dzień pracuje jako przedstawiciel handlowy małej stacji radiowej, żywiąc nadzieję, że któregoś dnia będzie mógł poświęcić się całkowicie pisarstwu. Gdy niespodziewanie zostaje pozbawiony pracy, Allyson zachęca go do realizacji swojego marzenia bycia pisarzem.

źródło okładki: http://www.soniadraga.pl/index.php?option=com_cont...»

Inne wydania

Polecamy

Gdzie kupić?
Sklep
Format
Cena
Opinie i aktywności czytelników
kwiatek29 | 2012-07-23
Przeczytana: 23 lipca 2012

"Doskonały dzień" to powieść o miłości i przebudzeniu,złamanych obietnicach,a także o wyborach,jakie stawia przed nami życie.Robert Harlan to wzorowy mąż Allyson i ojciec małej Carson.Gdy z dnia na dzień traci pracę,żona zachęca go do realizacji swojego marzenia bycia pisarzem.Zostaje wydana książka pod tytułem "Doskonały dzień",której kanwą są ostatnie tygodnie życia umierającego na raka ojca Allyson.Powieść staje się bestsellerem,Robert spędza czas na promocjach książki,bankietach z dala od domu.Gubi się,zapomina o tym co w życiu jest najważniejsze.Parę tygodni przed Świętami Bożego Narodzenia,spotyka nieznajomego,który zna intymne szczegóły z jego życia,a co najważniejsze przepowiada mu przyszłość.Twierdzi, że za kilka tygodni umrze.Robert zaczyna odkrywać prawdę o sobie.Piękna powieść o znaczeniu miłości i rodziny.

keys | 2013-05-29
Przeczytana: maj 2013

Całkiem przyjemnie się czytało. Na luzie, bez większych emocji, dla relaksu.
Bohater dokonuje w swoim życiu sporo wyborów, nie zawsze dobrych, zwłaszcza dla bliskich mu osób. Niestety, w życiu tak bywa, że często zachłystujemy się czy to nagle zdobytym bogactwem, czy sławą nie zastanawiając się nad konsekwencjami.

EpidermaS | 2013-07-17
Przeczytana: 17 lipca 2013

No nie. No po prostu, kurczę, no nie.

Książka w równym stopniu banalna, co przewidywalna. Prosty język, niewyszukane konstrukcje zdaniowe, powtarzające się w kółko te same zwroty („Uśmiechnęła się i się pocałowaliśmy”). Fabuła mdława, przemiany (i tak już sztucznych) bohaterów niepłynne i jakieś mało naturalne. Wszystko już gdzieś było. W zasadzie jedyne, co mi się podoba, to okładka.

Trochę mnie przeraża, że obecna średnia ocena „Doskonałego dnia” na LC to aż 7,14. Według tutejszych standardów oznacza to, że książka jest „bardzo dobra”, z zadatkami na „rewelacyjną”. Jest to dla mnie zagadką na miarę kręgów w zbożu. Chociaż jestem pewna, że to drugie da się jakoś sensownie wytłumaczyć.

Mavericus | 2010-11-27
Przeczytana: 21 czerwca 2008

Nie lubię literatury amerykańskiej, jest łatwa i przewidywalna. Ta książka mnie zaskoczyła. Podaję jakby na srebrnej tacy przykładowy dzień każdego z nas. Nudzi nas praca, postanawiamy zmienić swoje życie. Rezygnujemy z pracy, oszczędności przeznaczamy na konsumpcję innymi słowy "wegetację" sami zajmujemy się pianiem powieści, bo mieliśmy marzenia zostać pisarką bądź w tym wypadku pisarzem. Realizujemy je, wspierani przez wyrozumiałą i kochającą żonę. Osiągamy sukces, nasza książka nie schodzi z listy bestsellera New York Times'a. Promujemy siebie i "markę" nazwiska Evans. Zjeżdżamy świat powoli zapominając o wiernej, kochającej żonie czekającej na swojego dumnego jak paw męża, który puszy piórka jak indor przed światami Thanks Giving Day(amerykańskie święto Dziękczynienia). Zaczynamy podejrzewać, że chcą Ciebie wspaniały genialny pisarzu oszukać. Porzucasz kochającą Ciebie żonę, wypinasz się na rodzinę, ostatnich przyjaciół i kontynuujesz lot koszący. Jedne doskonały dzień to takie, g...

allison | 2012-01-17
Na półkach: Przeczytane, Rok 2012
Przeczytana: 17 stycznia 2012

Bardzo lubię książki R. P. Evansa, chociaż nie są one literackimi arcydziełami. Podoba mi się jednak ich pozytywna energia oraz to, że przypominają o oczywistych, ale często popadających w zapomnienie lub niedocenianych wartościach.

Ta powieść jednak nieco mnie rozczarowała swoją przewidywalnością. Najbardziej intrygujący okazał się anioł Michael ze swoimi przepowiedniami. Także odkrycie jego prawdziwego oblicza było zaskakujące, bo spodziewałam się czegoś zupełnie innego. Reszta - niestety, nie przyprawia o bicie serca, a momentami nawet trochę nuży.

Czyta się jednak przyjemnie i doskonale odpoczywa się przy tej lekturze...

miki24gr | 2013-06-17
Przeczytana: 17 czerwca 2013

Całkiem dobra powieść w stylu R.P.Evansa- nieskomplikowana, intrygująca, z przesłaniem i z morałem...Tym razem wspólnie z autorem zastanawiamy się "Co byś zrobił, wiedząc, że masz przed sobą tylko x dni życia?" i dochodzimy do wniosku, że najważniejsze wartości to miłość i rodzina...Tłem tych rozważań jest błyskotliwa pisarska kariera głównego bohatera wyniszczająca jego życie rodzinne...Na szczęście w porę przychodzi opamiętanie i wszystko kończy się happy endem, a bohater i czytelnicy pozostają bogatsi o ważne przemyślenia...ku pokrzepieniu serc;)

Gośka | 2012-12-10
Przeczytana: 09 grudnia 2012

Wyobraźcie sobie,że wasze najskrytsze marzenie się spełnia.Nagle wszystko jest możliwe,jest wspaniale a może być jeszcze cudowniej. Czy w efekcie tego zdarzenia zmieni się wasze życie czy pozostaniecie sobą? Tego do końca nikt nie wie.
Robert Harlan zawsze marzył,żeby zostać pisarzem.Na razie jednak ma nielubianą pracę w radio i stara się zapewnić byt swojej żonie i córce, które kocha nad życie.W między czasie pisze swą pierwszą powieść opartą na przeżyciach jego żony. Pewnego dnia wyrusza do pracy przekonany,że dostanie awans,lecz niestety zostaje zwolniony z pracy. Jest załamany. Z pomocą przychodzi mu żona,która mocno wierzy w jego talent,więc wraca do pracy aby Robert mógł pisać. Jej wiara zostaje nagrodzona,gdyż Robert nie dość,że wydaje swoją pierwszą powieść to w dodatku odnosi ogromny sukces.
I tu wracamy do spełnionych marzeń.Robert bowiem zdaje się w końcu zapominać o tym,co w jego życiu było najważniejsze,komu zawdzięcza to,kim się stał. Zmienia się pod wpływem sławy w inne...

mbutterfly | 2012-01-21
Przeczytana: 21 stycznia 2012

Każdy dzień może być doskonały. Wszystko zależy przecież od nas. Każda chwila naszego życia leży w naszych rękach. Byleby pamiętać o tym co dla nas ważne i to co sprawia nam w życiu przyjemność, nam i naszym bliskim i starać się kreować to w naszym życiu jak najczęściej i jak najwięcej.
Cóż, być szczęśliwym - to wydaje się takie proste. Cieszyć się każdym danym nam dniem, robić to co sprawia nam przyjemność, kochać i doceniać bliskich i ukochanych przez nas ludzi. Niby proste, ale każdy jest tylko człowiekiem i może czasem zbłądzić..
To właśnie przydarzyło się głównemu bohaterowi książki Richarda Paula Evansa pt. "Doskonały Dzień".

Robert pracuje jako przedstawiciel handlowy. Ma idealne życie, piękną ukochaną żonę Alyson i córeczkę Carson. Wiedzie skromne, ale za to szczęśliwe życie. Idealny amerykański obrazek;) Skrycie marzy o napisaniu książki, którą pisuje na raty już od 4lat. Pewnego dnia po kilku dobrych już latach przepracowanych w jednej firmie, spodziewając się awansu, zost...

Monika | 2014-01-04
Przeczytana: 03 stycznia 2014

Sięgając po książkę "Doskonały dzień", dałam tak naprawdę autorowi drugą szansę, po niezbyt udanym moim pierwszym spotkaniu z jego twórczością na kartach książki "Bliżej słońca". Muszę stwierdzić, że to aż zaskakujące, że te dwie książki napisał ten sam autor. Ale skupiając się tylko na "Doskonałym dniu" przyznaję, że była to świetna lektura. Nie mogłam się oderwać od czytania, a to chyba świadczy o tym, że książka jest dobra, a nawet bardzo dobra, z zaskakującym zakończeniem, ciekawymi bohaterami i jak dla mnie, jedną jedyną chwilą wzruszenia, która to przesądziła o ocenie tej książki... pojednaniu Roberta z ojcem.

Nie ma potrzeby przedstawiania Evansa większości czytelnikom. A o czym jest ta książka?

""Doskonały dzień" to historia o miłości, o rodzinie, a myślę, że nasze społeczeństwo jest spragnione takich wartości. Chyba zbyt mocno oddaliliśmy się od naszych domów i bliskich i pragniemy powrotu do czegoś, co jest autentyczne." W tych słowach, zacytowanych z książki, jest sporo prawdy - pewnie tłumaczą one w pewien sposób zainteresowanie twórczością Evansa.

Główny bohater ma cudowną żonę i córkę - szczęśliwą rodzinę, o której niejeden człowiek mógłby tylko pomarzyć. Do szczęścia brakuje mu tylko sukcesu związanego z napisaniem książki. Gdy to marzenie się spełnia okazuje się, że to co nazywał "szczęściem", zabrało mu prawdzie szczęście i sens jego życia. "Nie przychodzimy na świat po to, żeby wyrobić sobie nazwisko, które potem i tak czas wymaże. Nie o to w tym wszystkim chodzi.[]Chodzi o to by nauczyć się kochać."

Kto zna inne powieści Evansa z pewnością nie zawiedzie się i na tej. Wciągaj...

Załóż konto za darmo!
Utwórz konto

Pobierz aplikację mobilną

Kalendarium literackie
  • Sven Hassel
    97. rocznica
    urodzin
    Porta głosi teorię, że lądują one w obozie koncentracyjnym dla wszy, w którym naukowcy próbują wyhodować specjalną aryjską wesz, dość inteligentną, by podnieść przednią nóżkę w nazistowskim pozdrowieniu, gdyby przypadkiem przechodził tam Adolf
  • Antoni Libera
    65. rocznica
    urodzin
    Gdyby nie było kiczu, nie byłoby wielkiej sztuki. Gdyby nie było grzechu, nie byłoby i życia.
  • Katarzyna Rygiel
    39. rocznica
    urodzin
    Szczerość wymaga odwagi, może dlatego nie cieszy się popularnością.
  • Kazimierz Smoleń
    94. rocznica
  • Jerzy Andrzejewski
    31. rocznica
    śmierci
    Każdy na ziemi ma takie niebo, czyściec i piekło, na jakie zasługuje.
  • Daphne du Maurier
    25. rocznica
    śmierci
    Śniło mi się tej nocy, że znowu byłam w Manderley.
  • Jonasz Kofta
    26. rocznica
    Żeby coś się zdarzyło Żeby mogło się zdarzyć I zjawiła się miłość Trzeba marzyć
  • James Graham Ballard
    5. rocznica
    śmierci
    (...) Rola pisarza, jego upoważnienie i koncesja na tworzenie uległy radykalnej przemianie (...) W pewnym sensie pisarz niczego już nie wie. Nie ma żadnego moralnego prawa do narzucania czegokolwiek. Jego rola sprowadza się obecnie do zaproponowania czytelnikowi wytworu swojej wyobraźni, zbioru opcji i możliwych do wyobrażenia alternatyw. Można go porównać do naukowca, który (...) natrafia nagle na nie zbadany teren czy temat. Może jedynie wysuwać rozmaite hipotezy i konfrontować je z faktami.
  • Ladislav Klíma
    86. rocznica
    śmierci
    Czyż człowiek bardziej od czegokolwiek co przynależy rzeczywistości nie kocha cieni, iluzji, widm?
  • George Gordon Byron
    190. rocznica
    śmierci
    Bo choć dla czasu staje się nicością, ona jest dla mnie całą wiecznością.
  • Tadeusz Rittner
    93. rocznica