Doskonały dzień

wydawnictwo
Sonia Draga
typ
papier
7,25 (530 ocen i 77 opinii)

Opis książki

Robert Harlan ma trzy miłości swojego życia: wspaniałą żonę Allyson, ukochaną córkę Carson i pisanie. Na co dzień pracuje jako przedstawiciel handlowy małej stacji radiowej, żywiąc nadzieję, że któregoś dnia będzie mógł poświęcić się całkowicie pisarstwu. Gdy niespodziewanie zostaje pozbawiony pracy, Allyson zachęca go do realizacji swojego marzenia bycia pisarzem.

źródło okładki: http://www.soniadraga.pl/index.php?option=com_cont...»

Gdzie kupić?
Sklep
Format
Cena

Inne wydania

Polecamy

Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+
Opinie czytelników
nadzieja1925 | 2014-09-11
Przeczytana: 11 września 2014

„To ostatni rozdział naszej historii, córciu. Chciałem spędzić z tobą jeszcze jeden taki doskonały dzień.”

Wspaniale jest robić coś o czym zawsze się marzyło. Jeszcze lepiej być w tym dobry. A najlepiej odnieść światowy sukces. Tylko że po drodze nie można się zgubić. To podstawowy błąd.

Marzeniem Roberta jest zostanie pisarzem, jednak nadal tkwi w swojej tymczasowej pracy w radiu po to, aby móc zarobić na utrzymanie domu oraz żony i córki. Gdy już myśli, że będzie miał awans, plany odwracają się do góry nogami – zostaje bez pracy. Jednak Allyson jest cudowną kobietą i pozwala mu rozwinąć skrzydła i spełnić marzenie.
Książka odnosi światowy sukces, a nasz główny bohater gubi się w życiu. Zapomina o tym co najważniejsze. Ale pewien człowiek mu pomoże, choć na to nie zasłuży, a on przez to będzie się starał wrócić na prostą... Ale czy mu się uda?

Doskonała książka, doskonałe chwile poświęcone jej, doskonała akcja i fabuła... cudo w mojej kolekcji! Polecam!

Dodi | 2014-06-13
Przeczytana: 13 czerwca 2014

Książka po prostu wybitna!
Wielokrotnie miałam łzy w oczach podczas czytania. Historia niezwykle poruszająca i wpływająca w pewnym stopniu na mój dotychczasowy światopogląd.
To pierwsza, ale na pewno nie ostatnia książka tego autora. Jestem zakochana w jego twórczości i już nie mogę się doczekać, gdy nadaży się okazja sięgnąć po kolejne dzieła tego pana :)
Gorąco polecam!

kwiatek29 | 2012-07-23
Przeczytana: 23 lipca 2012

"Doskonały dzień" to powieść o miłości i przebudzeniu,złamanych obietnicach,a także o wyborach,jakie stawia przed nami życie.Robert Harlan to wzorowy mąż Allyson i ojciec małej Carson.Gdy z dnia na dzień traci pracę,żona zachęca go do realizacji swojego marzenia bycia pisarzem.Zostaje wydana książka pod tytułem "Doskonały dzień",której kanwą są ostatnie tygodnie życia umierającego na raka ojca Allyson.Powieść staje się bestsellerem,Robert spędza czas na promocjach książki,bankietach z dala od domu.Gubi się,zapomina o tym co w życiu jest najważniejsze.Parę tygodni przed Świętami Bożego Narodzenia,spotyka nieznajomego,który zna intymne szczegóły z jego życia,a co najważniejsze przepowiada mu przyszłość.Twierdzi, że za kilka tygodni umrze.Robert zaczyna odkrywać prawdę o sobie.Piękna powieść o znaczeniu miłości i rodziny.

keys | 2013-05-29
Przeczytana: maj 2013

Całkiem przyjemnie się czytało. Na luzie, bez większych emocji, dla relaksu.
Bohater dokonuje w swoim życiu sporo wyborów, nie zawsze dobrych, zwłaszcza dla bliskich mu osób. Niestety, w życiu tak bywa, że często zachłystujemy się czy to nagle zdobytym bogactwem, czy sławą nie zastanawiając się nad konsekwencjami.

allison | 2012-01-17
Na półkach: Przeczytane, Rok 2012
Przeczytana: 17 stycznia 2012

Bardzo lubię książki R. P. Evansa, chociaż nie są one literackimi arcydziełami. Podoba mi się jednak ich pozytywna energia oraz to, że przypominają o oczywistych, ale często popadających w zapomnienie lub niedocenianych wartościach.

Ta powieść jednak nieco mnie rozczarowała swoją przewidywalnością. Najbardziej intrygujący okazał się anioł Michael ze swoimi przepowiedniami. Także odkrycie jego prawdziwego oblicza było zaskakujące, bo spodziewałam się czegoś zupełnie innego. Reszta - niestety, nie przyprawia o bicie serca, a momentami nawet trochę nuży.

Czyta się jednak przyjemnie i doskonale odpoczywa się przy tej lekturze...

EpidermaS | 2013-07-17
Przeczytana: 17 lipca 2013

No nie. No po prostu, kurczę, no nie.

Książka w równym stopniu banalna, co przewidywalna. Prosty język, niewyszukane konstrukcje zdaniowe, powtarzające się w kółko te same zwroty („Uśmiechnęła się i się pocałowaliśmy”). Fabuła mdława, przemiany (i tak już sztucznych) bohaterów niepłynne i jakieś mało naturalne. Wszystko już gdzieś było. W zasadzie jedyne, co mi się podoba, to okładka.

Trochę mnie przeraża, że obecna średnia ocena „Doskonałego dnia” na LC to aż 7,14. Według tutejszych standardów oznacza to, że książka jest „bardzo dobra”, z zadatkami na „rewelacyjną”. Jest to dla mnie zagadką na miarę kręgów w zbożu. Chociaż jestem pewna, że to drugie da się jakoś sensownie wytłumaczyć.

miki24gr | 2013-06-17
Przeczytana: 17 czerwca 2013

Całkiem dobra powieść w stylu R.P.Evansa- nieskomplikowana, intrygująca, z przesłaniem i z morałem...Tym razem wspólnie z autorem zastanawiamy się "Co byś zrobił, wiedząc, że masz przed sobą tylko x dni życia?" i dochodzimy do wniosku, że najważniejsze wartości to miłość i rodzina...Tłem tych rozważań jest błyskotliwa pisarska kariera głównego bohatera wyniszczająca jego życie rodzinne...Na szczęście w porę przychodzi opamiętanie i wszystko kończy się happy endem, a bohater i czytelnicy pozostają bogatsi o ważne przemyślenia...ku pokrzepieniu serc;)

Mavericus | 2010-11-27
Przeczytana: 21 czerwca 2008

Nie lubię literatury amerykańskiej, jest łatwa i przewidywalna. Ta książka mnie zaskoczyła. Podaję jakby na srebrnej tacy przykładowy dzień każdego z nas. Nudzi nas praca, postanawiamy zmienić swoje życie. Rezygnujemy z pracy, oszczędności przeznaczamy na konsumpcję innymi słowy "wegetację" sami zajmujemy się pianiem powieści, bo mieliśmy marzenia zostać pisarką bądź w tym wypadku pisarzem. Realizujemy je, wspierani przez wyrozumiałą i kochającą żonę. Osiągamy sukces, nasza książka nie schodzi z listy bestsellera New York Times'a. Promujemy siebie i "markę" nazwiska Evans. Zjeżdżamy świat powoli zapominając o wiernej, kochającej żonie czekającej na swojego dumnego jak paw męża, który puszy piórka jak indor przed światami Thanks Giving Day(amerykańskie święto Dziękczynienia). Zaczynamy podejrzewać, że chcą Ciebie wspaniały genialny pisarzu oszukać. Porzucasz kochającą Ciebie żonę, wypinasz się na rodzinę, ostatnich przyjaciół i kontynuujesz lot koszący. Jedne doskonały dzień to...

Monika | 2014-01-04
Przeczytana: 03 stycznia 2014

Sięgając po książkę "Doskonały dzień", dałam tak naprawdę autorowi drugą szansę, po niezbyt udanym moim pierwszym spotkaniu z jego twórczością na kartach książki "Bliżej słońca". Muszę stwierdzić, że to aż zaskakujące, że te dwie książki napisał ten sam autor. Ale skupiając się tylko na "Doskonałym dniu" przyznaję, że była to świetna lektura. Nie mogłam się oderwać od czytania, a to chyba świadczy o tym, że książka jest dobra, a nawet bardzo dobra, z zaskakującym zakończeniem, ciekawymi bohaterami i jak dla mnie, jedną jedyną chwilą wzruszenia, która to przesądziła o ocenie tej książki... pojednaniu Roberta z ojcem.

Gośka | 2012-12-10
Przeczytana: 09 grudnia 2012

Wyobraźcie sobie,że wasze najskrytsze marzenie się spełnia.Nagle wszystko jest możliwe,jest wspaniale a może być jeszcze cudowniej. Czy w efekcie tego zdarzenia zmieni się wasze życie czy pozostaniecie sobą? Tego do końca nikt nie wie.
Robert Harlan zawsze marzył,żeby zostać pisarzem.Na razie jednak ma nielubianą pracę w radio i stara się zapewnić byt swojej żonie i córce, które kocha nad życie.W między czasie pisze swą pierwszą powieść opartą na przeżyciach jego żony. Pewnego dnia wyrusza do pracy przekonany,że dostanie awans,lecz niestety zostaje zwolniony z pracy. Jest załamany. Z pomocą przychodzi mu żona,która mocno wierzy w jego talent,więc wraca do pracy aby Robert mógł pisać. Jej wiara zostaje nagrodzona,gdyż Robert nie dość,że wydaje swoją pierwszą powieść to w dodatku odnosi ogromny sukces.
I tu wracamy do spełnionych marzeń.Robert bowiem zdaje się w końcu zapominać o tym,co w jego życiu było najważniejsze,komu zawdzięcza to,kim się stał. Zmienia się pod wpływem sławy w...

Bestseller drugiej Rzeczpospolitej
Miłość we śnie
Tłumaczenie snów
erotycznych wedle nauki
Skorzystaj z przedwojennego
sennika i poznaj prawdę o sobie...
i o przedwojennej Polsce.

Zaznacz - jeśli we śnie:

Kalendarium literackie
  • Sharon Bolton
    55. rocznica
    urodzin
    I czy to nie idiotyczne, czuć złość i zazdrość, że ktoś oderwał od niej jego uwagę, choć w ogóle tej uwagi nie chciała?
  • Agata Tuszyńska
    58. rocznica
    urodzin
    Bo czym jest zawiść?Rozgrzaną zazdrością.Niemożnością przebaczenia innym powodzenia i sukcesu.Spełnieni budzą niechęć,nienawiść nawet,jakby odbierali coś tym,którzy są jeszcze w drodze.Jakby nie było dość miejsca na świecie dla kilku gwiazd.Jakby istniał tylko jeden szczyt,ten,który właśnie został z... pokaż więcej
  • Harlan Ellison
    81. rocznica
  • Dashiell Hammett
    121. rocznica
    urodzin
    Nie ufam ludziom, którzy krzyczą: "Dosyć, dosyć", gdy im się nalewa. Jeżeli ktoś musi uważać, aby nie wypić za dużo, to znaczy, że kiedy wypije, nie ufa nawet samemu sobie.
  • Antoni Ferdynand Ossendowski
    139. rocznica
    urodzin
    Myślałem, że pan dąży do rewolucji, aby wstrząsnąć zmaterializowanym, mieszczańskim światem i utorować drogę dla ducha... Tak myślałem... Tymczasem pan marzy o bandytyzmie na wszechświatową skalę. To straszne!
  • Louis-Ferdinand Céline
    121. rocznica
    urodzin
    Zdecydowana większość ludzi umiera dopiero w ostatniej chwili; inni z kolei zabierają się do tego już dwadzieścia lat wcześniej, a czasami to nawet jeszcze wcześniej. I to oni właśnie są najbardziej nieszczęśliwymi ludźmi na ziemi.
  • Jamie Oliver
    40. rocznica
  • Bohdan Arct
    101. rocznica
  • Stepan Chapman
    64. rocznica
    urodzin
    Na czym to ja...? A tak, kręgielnia. Połknęłam tatę. Moje nerwy wyszły mi przez skórę.
  • Philip Kotler
    84. rocznica
  • John Barth
    85. rocznica
    urodzin
    Miałem kiedyś sen, w którym koniecznie chciałem po znać prognozę pogody na następny dzień. Zajrzałem do gazet, lecz działu z doniesieniami o pogodzie nie znalazłem na zwykłym miejscu. Włączyłem radio, lecz w wiadomościach nie było słowa o prognozie pogody. Zadzwoniłem do pogodynki akcja snu działa s... pokaż więcej
  • Lawrence M. Krauss
    61. rocznica
  • John Cheever
    103. rocznica
  • Hanna Ożogowska
    20. rocznica
    śmierci
    - Marcin, ale ja nie umiem tańczyć! - zwierzał się w chwilę potem Kostek.
    - Ja też, ale to nic trudnego: zwyczajnie stoisz i kiwasz się, a dziewczyna cię obskakuje. Potem ona stoi i kiwa się, a ty ją obskakujesz, a potem oboje kiwacie się i obskakujecie. Filozofia?...
  • Mary Virginia Carey
    21. rocznica