Rani - 3 - Niewolnica

Okładka książki Rani - 3 - Niewolnica Alcante, Francis Vallés, Jean Van Hamme
Okładka książki Rani - 3 - Niewolnica
AlcanteFrancis Vallés Wydawnictwo: Wydawnictwo Komiksowe Cykl: Rani (tom 3) komiksy
48 str. 48 min.
Kategoria:
komiksy
Cykl:
Rani (tom 3)
Tytuł oryginału:
Rani. Esclave
Wydawnictwo:
Wydawnictwo Komiksowe
Data wydania:
2017-02-02
Data 1. wyd. pol.:
2017-02-02
Liczba stron:
48
Czas czytania
48 min.
Język:
polski
ISBN:
9788364638473
Tłumacz:
Jakub Syty
Tagi:
przygoda historyczna
Średnia ocen

6,5 6,5 / 10

Oceń książkę
i
Dodaj do biblioteczki

Porównaj ceny

i
Porównywarka z zawsze aktualnymi cenami
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.
Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Książki autora

Okładka książki Fortuna Winczlavów 3. Danica 1965 Philippe Berthet, Jean Van Hamme
Ocena 7,3
Fortuna Winczl... Philippe Berthet, J...
Okładka książki RELAX nr 45 Boris Bakliža, Łukasz Bogacz, Daniel Chmielewski, Djief, Roman Gajewski, Gir, Piotr Herla, Grzegorz Janusz, Tomasz Kontny, Jacques Lob, Andreas Martens, Bartosz Minkiewicz, Tomasz Niewiadomski, Daniel Odija, Yanick Paquette, Tomasz Piorunowski, Mark Russell, Antoni Serkowski, Liam Sharp, Wojciech Stefaniec, Marko Stojanović, Jakub Topor, Jean Van Hamme, Robert Waga, Bernie Wrightson
Ocena 8,0
RELAX nr 45 Boris Bakliža, Łuka...
Okładka książki Historia bez bohatera / Dwadzieścia lat później Daniel Henrotin, Jean Van Hamme
Ocena 6,8
Historia bez b... Daniel Henrotin, Je...
Okładka książki Fortuna Winczlavów 2. Tom&Lisa, 1910 Philippe Berthet, Jean Van Hamme
Ocena 7,0
Fortuna Winczl... Philippe Berthet, J...

Mogą Cię zainteresować

Okładka książki Merlin 1: Kanapka z Szynką José-Louis Munuera, Joann Sfar
Ocena 6,6
Merlin 1: Kana... José-Louis Munuera,...
Okładka książki Sokrates półpies Christophe Blain, Joann Sfar
Ocena 7,1
Sokrates półpies Christophe Blain, J...
Okładka książki Konkwistador.Tom 4 Jean Dufaux, Philippe Xavier
Ocena 6,4
Konkwistador.T... Jean Dufaux, Philip...
Okładka książki Merlin 2: Merlin kontra Święty Mikołaj José-Louis Munuera, Joann Sfar
Ocena 6,6
Merlin 2: Merl... José-Louis Munuera,...
Okładka książki Comanche #3 - Wilki z Wyoming Michel Greg, Hermann Huppen
Ocena 6,9
Comanche #3 - ... Michel Greg, Herman...
Okładka książki Rani - 1 - Bękartka Alcante, Francis Vallés, Jean Van Hamme
Ocena 6,3
Rani - 1 - Bęk... Alcante, Francis Va...
Okładka książki Tulipanek Francois Boucq, Jerome Charyn
Ocena 7,1
Tulipanek Francois Boucq, Jer...

Oceny

Średnia ocen
6,5 / 10
15 ocen
Twoja ocena
0 / 10

OPINIE i DYSKUSJE

Sortuj:
avatar
1163
1136

Na półkach:

W recenzjach poprzednich tomów "Rani" stwierdzałem, że seria mocno przypomina mi popularny serial telewizyjny "Niewolnica Izaura". Do tego fabuła niczym nie zaskakiwała, choć całość czytało się przyjemnie. Po trzecim tomie muszę delikatnie zweryfikować mój pogląd, gdyż teraz komiks przypominał mi mocno pierwszy sezon serialu "Burdel", który również recenzowałem jakiś czas temu. Miejscami wręcz ma się wrażenie jakby sceny były żywcem wycięte z francuskiego filmu o paryskim burdelu dla zamożnych. Co jednak je różni? Cóż, trzeci tom "Rani" dzieje się w Indiach we francuskiej faktorii Mahe, zaś główna bohaterka nie pochodzi z niższych warstw społecznych, a szlachty i została zdradzona.

Największą wadą komiksu jest element, który już pojawiał się wcześniej - brak wyczucia upływu czasu. Mimo, że bardzo dużo się tu dzieje miałem wrażenie jakby od przybycia głównej bohaterki Jolanny de Valcourt, która obecnie ukrywa swą tożsamość pod imieniem zmarłej towarzyszki niedoli Jeanne Dubois, do jej finału rozegranego w domu uciech minęły góra 3-4 dni. Tymczasem akcja rozgrywa się bez mała kilka miesięcy, no w najlepszym wypadku luzem z sześć tygodni. O ile ktoś uwierzy w kilka "naciągnięć" względem osi czasu. Akcja komiksu zaczyna się od przybycia statku z kobietami skazanymi na sprzedaż w niewolę, do francuskiej faktorii w Mahe. Tam Jolanna, czy też obecnie Jeanne, zostaje kupiona przez właścicielkę lokalnego burdelu, ale czytelnik od razu poznaje prawdę o tym kto stał za ową transakcją. Jolanna oczywiście buntuje się, co kończy się pewnymi konsekwencjami oraz nieoczekiwanym zwrotem wydarzeń.

W tym momencie jeśli ktoś oglądał wspomniany wcześniej serial "Burdel" to w praktyce niemal całkowicie przewidzi całą fabułę. Zresztą i bez tej wiedzy nie jest to zbyt trudne. Łatwo domyślić się kto tutaj knuje spisek, jakie ma zamiary oraz co niebawem uczyni. Z drugiej strony to nie przeszkadza. "Rani" jest bowiem jak klasyczna telenowela południowoamerykańska - wiesz co się wydarzy, ale i tak oglądasz bo akcja jest poprowadzona ciekawie i wciąga. Dlatego bez żadnych oporów jestem wstanie wybaczyć Van Hamme'owi podejście do scenariusza, szczególnie po zastosowaniu przez niego kilku ciekawych zwrotów akcji oraz naprawdę interesującemu zakończeniu.

Co zaś się tyczy strony graficznej to jest jedna rzecz, która mnie frustruje, choć w pewnym stopniu też do niej przywykłem. Chodzi o twarze postaci zdające się nie wyrażać emocji. Mam ciągle wrażenie jakby były ich pozbawione i statyczne. Owszem widać tam nieraz łzy, uśmiech czy grymas złości, ale mimo wszystko całość sprawia wrażenie sztuczności przez co nie wyczuwam tych emocji w trakcie lektury. Może to tylko moje osobiste preferencje co do formy rysowania tego elementu, jednak prace Francisa Vallesa jako całość bardzo mi się podobają. Natomiast bardzo chwalę sobie kolorystykę wykonaną przez Christiana Favrelle'a, który tchnął sporo życia w całą serię. Tak naprawdę to dzięki niemu głównie po nią sięgam, gdyż za jego sprawą dobrze czyta się prosty scenariusz rodem z telenoweli.

"Niewolnica" to dobry podtytuł tego odcinka serii, zaś kolejny "Kochanka" sprawia, że łatwo domyślić się kto będzie w głównym kręgu zainteresowań. Choć może Van Hamme czymś nas zaskoczy. "Rani" to nadal dobry serial - nie wybitny, ale też nie nudny, zwyczajnie dobry. Prosta opowieść jakich wiele, którą miło się czyta pomiędzy poważniejszymi komiksami. W sam raz dla miłośników telenowel oraz osób chcących poczytać coś lekkiego i niezobowiązującego. Z tych powodów ciekawi mnie kontynuacja i z pewnością wytrwam do końca serii, a też nie wykluczone, że od czasu do czasu będę do niej wracał.

W recenzjach poprzednich tomów "Rani" stwierdzałem, że seria mocno przypomina mi popularny serial telewizyjny "Niewolnica Izaura". Do tego fabuła niczym nie zaskakiwała, choć całość czytało się przyjemnie. Po trzecim tomie muszę delikatnie zweryfikować mój pogląd, gdyż teraz komiks przypominał mi mocno pierwszy sezon serialu "Burdel", który również recenzowałem jakiś czas...

więcej Pokaż mimo to

avatar
1394
471

Na półkach:

Opinia ta dotyczy tomów od 1 do 4

Na tę serię powieści graficznych natknęłam się przypadkowo w bibliotece, i mając chwilę czasu od razu się za nią zabrałam. Lektura szła bardzo szybko, więc nie pozostało mi nic innego jak dokończyć dostępne pozycje. Jak widać po ocenie, seria ta nie zrobiła na mnie ogromnego wrażenia, a zakończenie czwartego tomu zniechęciło mnie do ewentualnego poszukiwania kontynuacji. Fabuła jak i ukazane realia okazały się całkiem interesujące i jeśli ktoś ma okazję to zachęcam do spróbowania z tą serią, nie oczekiwałabym jednak rewelacji ;).

Mój regał z książkami
patsy-books.blogspot.com

Opinia ta dotyczy tomów od 1 do 4

Na tę serię powieści graficznych natknęłam się przypadkowo w bibliotece, i mając chwilę czasu od razu się za nią zabrałam. Lektura szła bardzo szybko, więc nie pozostało mi nic innego jak dokończyć dostępne pozycje. Jak widać po ocenie, seria ta nie zrobiła na mnie ogromnego wrażenia, a zakończenie czwartego tomu zniechęciło mnie do...

więcej Pokaż mimo to

avatar
1934
1372

Na półkach: ,

Dalsze losy pechowej szlachcianki. Bohaterce udaje się umknąć śmierci, ale zostaje i trafia do Indii, gdzie zostaje sprzedana do tamtejszego domu publicznego.

Spodziewałem się o upodleniu i pozbawieniu wolności w stylu filmu „Masz na imię Justine”. Dostałem jednak coś trochę innego. Bohaterka nie jest tutaj bezbronną ofiarą, ale zaradną postacią, która jest w stanie znaleźć wyjście z najgorszej sytuacji. Widzimy tu jak dzięki protagonistce jej „nowe miejsce pracy” zmienia się na lepsze. Dosyć zaskakujący rozwój akcji.

Nareszcie też skończył się czarno-biały obraz świata. Dostajemy tu masę niejednoznacznie moralnych postaci, które same w sobie są dosyć ciekawe. Przy czym mamy też dosyć specyficzne przedstawienie rasowej równości.

Szkoda, że niestety czasem fabuła staje się trochę naiwna i bohaterowie zachowują się nie do końca wiarygodnie.

Minusem są za to rysunki. Miejsce akcji mogło być świetnym pretekstem do ukazania różnorodności kobiecej urody czy egzotycznych krajobrazów. Niestety większość kobiet wygląda dosyć podobnie do siebie, a poza nielicznymi dekoracjami wnętrze i ciemniejszą karnacją bohaterów nie jest specjalnie zaznaczone, że akcja dzieje się w Indiach. Także czasami widać, że bohaterowie byli rysowani dosyć niestarannie.

Poprawa jakości w stosunku do poprzednich tomów. Komiksowi wyszło na dobre odejście od głównego wątku serii. Szkoda, że zakończenie sugeruje powrót pewnego bardzo przerysowanego bohatera.

Dalsze losy pechowej szlachcianki. Bohaterce udaje się umknąć śmierci, ale zostaje i trafia do Indii, gdzie zostaje sprzedana do tamtejszego domu publicznego.

Spodziewałem się o upodleniu i pozbawieniu wolności w stylu filmu „Masz na imię Justine”. Dostałem jednak coś trochę innego. Bohaterka nie jest tutaj bezbronną ofiarą, ale zaradną postacią, która jest w stanie...

więcej Pokaż mimo to

avatar
370
229

Na półkach: ,

Bardzo się cieszę, że kolejny tom jest lepszy. Pomijając jeden bardzo naiwny wątek była to dla mnie przyjemna lektura taka po której chcę kolejną część .

Bardzo się cieszę, że kolejny tom jest lepszy. Pomijając jeden bardzo naiwny wątek była to dla mnie przyjemna lektura taka po której chcę kolejną część .

Pokaż mimo to

Książka na półkach

  • Przeczytane
    19
  • Chcę przeczytać
    9
  • Posiadam
    7
  • Komiksy
    4
  • Komiks
    2
  • 129 Komiksy pojedyncze i krótkie serie
    1
  • 2017
    1
  • 2017
    1
  • Komiksy
    1
  • Komiksy serie do przeczytania
    1

Cytaty

Bądź pierwszy

Dodaj cytat z książki Rani - 3 - Niewolnica


Podobne książki

Okładka książki Pan Borsuk i pani Lisica. Talizman Brigitte Luciani, Eve Tharlet
Ocena 10,0
Pan Borsuk i p... Brigitte Luciani, E...
Okładka książki Cyberpunk 2077. Blackout Roberto Ricci, Bartosz Sztybor
Ocena 6,7
Cyberpunk 2077... Roberto Ricci, Bart...
Okładka książki Wasp. Małe światy Al Ewing, Katarzyna Niemczyk
Ocena 7,0
Wasp. Małe światy Al Ewing, Katarzyna...

Przeczytaj także