Angielscy męczennicy reformacji

religia
Prohibita
2016-11-01
2016-11-01
angielscy męczennicy reformacja anglikanizm luter

Bardzo dobrze i szczegółowo opisana historia garstki z męczenników zabitych przez angielskich protestantów z powodów polityczno teologicznych, gdyż protestantyzm zawsze spajał się z władza świecką. Na minus brak zaznaczonych cytatów i przypisów. Jest jedynie bibliografia. Jednak jest to autorstwa XIX wiecznego duchownego, więc nie można wymagać współczesnych metod publikacji.

Świetna książka ukazująca prawdziwe oblicze początków reformacji w Anglii. Świetnie zredagowane życiorysy głównych bohaterów jezuickich, którzy stanęli w obronie wiary katolickiej nawet w najgorszych, niesprzyjających okolicznościach i zapłacili za to życiem. Żyjąc w Anglii widzę jak bardzo zakłamana jest historia ruchu anglikańskiego w mediach, w filmach. Protestanci ukazywani są jako ci dobrzy, stawający w obronie interesów Anglików. W ogóle nie mówi się o tym jak to się właściwie zaczęło. Po ponad 500 latach widzimy teraz dokładnie do czego doprowadzili Oni w Anglii. Ostatnio sprawdzałem statystyki i 1% młodych Anglików przyznaje się do obcowania z religią anglikańska, nie wspominając o całej degeneracji społeczeństwa.

Na koniec można powiedzieć: Boże uchowaj naród polski od takich reformatorów.

Moja obszerna recenzja książki: http://weszlowoko.blogspot.com/2016/11/za-co-oni-gineli-recenzja-ksiazki-ks.html

Mimo że to książka głównie dla katolików, to powinna się spodobać każdemu, kto ma jakąś sympatię do historii. Jest to bowiem świetny pokaz protestanckiej małostkowości i wszystkiego złego, co niesłusznie kojarzy się gimboateistom głównie z Kościołem rzymskim. Dzieło księdza Badaniego jest też wartościowe od strony biografii tytułowych męczenników, których siła ducha jest imponująca, a przygody, które przeżywali za życia, nadają się na wiele naprawdę ekscytujących filmów. Ostatnią kartą przetargową jest fakt, że to dzieło krótkie, więc nie zamęczy nawet takich produktów epoki informatycznej jak ja.

• Coryllus
  • Nie posiadam
  • 0.0.Domowa biblioteczka
  • 1.3.Wiek XVI-XVIII

Dodaj cytat z książki Angielscy męczennicy reformacji