Smocze oko

Cykl: Jeźdźcy smoków z Pern (tom 13)
Wydawnictwo: Książnica
Dragonseye

Ponad dwieście lat po wylądowaniu na Pernie pierwszych kolonistów planecie znów zagraża opad śmiercionośnych Nici. Perneńczycy rozpoczynają przygotowania do obrony. Tylko chciwy i okrutny lord Chalkin odmawia zabezpieczenia swojej warowni. Bezradni mieszkańcy weyru muszą stawić czoło nadchodzącej katastrofie...

Shimik | 2016-01-09

Lord Warowni ignorujący zagrożenie ze strony Czerwonej Planety i spadających z niej Nici. Władcy Weyrów, inni Lordowie Warowni oraz jeźdźcy smoków próbujący nakłonić go do ujrzenia zbliżającego się zagrożenia. Niestety Chalkin jest upartym osłem i nie chce nikogo słuchać. Zadanie jeźdźców staję się przez to trudniejsze zwłaszcza, że to będzie pierwszy opad od dwudziestu lat. Czy ludzie okażą się gotowi by przeciwstawić się zagrożeniu? Czy smoki spełnią pokładane w nich nadzieje? Czy może Czerwona Planeta okażę się silniejsza i uda jej się stłamsić życie na Pernie? Na te pytania i wiele innych znajdziecie odpowiedź w tej oto książce:)

koszałekopałek | 2016-11-18
IronHawk | 2016-10-24