I Is for Innocent

Cykl: Kinsey Millhone (tom 9)
Wydawnictwo: Pan Books Ltd.
angielski

Read by Judy Kaye When David Barney was acquitted in the shooting death of his wife, Isabelle, a good many thought that justice had not been served including Kenneth Voight, Isabelle s former husband. Now, five years later, Voight is the plaintiff in a civil suit in which Barney stands accused of Isabelle s wrongful death. The stakes are high Isabelle s estate is worth millions but time is running short: the statue of limitations will cut Voight off in only a matter of weeks.

źródło okładki: zdjęcie autorskie

Badbishop | 2011-10-18