- I w 1984 pojechał pan do Nowego Jorku? - Moim celem była nie Ameryka, ale najbardziej miejskie miasto świata. Jechałem po wrażenia potrzebne mi dla doszlifowania powieści o mieście, która miała kończyć tryptyk: „Konopielka” - „Awans” - „Bazar”. Pojechałem na sześć tygodni - nawet bez marynarki, bez zapasowej koszuli. A uwikłałem się na siedem lat i jedenaście dni. (z wywiadu Z. Pietrasika...

- I w 1984 pojechał pan do Nowego Jorku?
(z wywiadu Z. Pietrasika „Byłem szczuropolakiem”)

„Bumtarara” to książka zaskakująca i warta przeczytania.

źródło opisu: www.proszynski.pl/

źródło okładki: www.proszynski.pl/