Shocking Electricity

Wydawnictwo: Scholastic Children’s Books
6 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
angielski
PABLOPAN

Are you buzzing to discover how an electric eel can give you a nasty shock?; why electricity keeps your heart beating?; or which scientist gave electric shocks to his eyeballs? Using fact files and quizzes, teacher tests and cartoons, discover the shocking facts about electricity.

źródło opisu: opis okładkowy

PABLOPAN | 2016-11-20
Przeczytana: 20 listopada 2016

Jak często zastanawiamy się skąd bierze się prąd? Wiadomo przecież, że wystarczy opłacać rachunki, a dotknięcie kontaktu, niczym czarodziejska różdżka, uczyni światłość. Okazuje się jednak, że to o niebo bardziej skomplikowany proces. Nick Arnold ma talent do odpowiadania na trudne pytania w przystępny sposób. Tym razem zmierzył się z elektrycznością. Książka traktuje o procesie powstawania i przesyłania prądu, a autor nie szczędzi zabawnych anegdot o znanych wynalazcach i naukowcach. Świetna zabawa, a przy okazji spora dawka informacji. Czasami warto wrócić do książek dedykowanych dzieciom ;)

Kamila | 2017-04-24
Na półkach: Z dzieciństwa, Przeczytane