Joyland

2016-01-01
2016-01-01
Tomasz Wiliusz

Okładka książki Talizman Stephen King, Peter Straub
Talizman Stephen King, Peter...
Okładka książki Mroczna Wieża: Upadek Gilead Peter David, Robin Furth, Richard Isanove, Stephen King
Mroczna Wieża:... Peter David, Robin ...
Okładka książki W wysokiej trawie Joe Hill, Stephen King
W wysokiej trawie Joe Hill, Stephen K...

Zwykła obyczajówka z nutką fantasy, nic poza tym. Zdecydowanie za dużo tańcowania w "futrze", za mało tajemnicy i grozy. A warto dodać, że należę do osób niezbyt wybrednych (bo tchórzliwych :D) jeśli chodzi o horror.

Odwiedzacie czasem wesołe miasteczka? Ja czasami tak, ale tylko ze względu na watę cukrową :D

Głównym bohaterem opowieści jest student Devin Jones, który na okres wakacji zatrudnia się w wesołym miasteczku. Praca pozwala mu zaleczyć złamane serce. Ponadto zawiera tam przyjaźnie, które jak się potem okazuje, stają się wieloletnimi. Podczas pracy poznaje historię brutalnego morderstwa sprzed lat oraz nawiedzonego Domu Strachów, doświadcza kruchości życia, miłości i tragedii zarazem, poznaje świat z nowej perspektywy.

Książka ta stanowi połączenie kryminału, horroru oraz powieści obyczajowej. Autor niebanalnie opisuje rzeczywistość, dzięki czemu historia staje się żywa i nie można się od niej oderwać. Czyta się ją płynnie i bardzo szybko. Mimo wielu wartościowych aspektów lektury najbardziej byłam zachwycona ideą wesołego miasteczka :D

"Joyland" bardzo ciężko ocenić. Niby horror, ale niewiele ma z nim wspólnego. Książka w porządku, ale nie porywa. Spodziewałam się czegoś lepszego. Potencjał lunaparku itd moim zdaniem nie został dobrze wykorzystany.

Nie jest to horror, bardziej dramat. Ma w sobie takie ogromne uczucie nostalgii, czuję to miejsce i to co się tam dzieje, a nigdy mnie tam nie było. Nie nastawiałem się na coś takiego sięgając po tą pozycję, ale nie żałuję.
Książka otwiera oczy. Dość nietypowa jak na King'a. Przeczytałem ją parę lat temu, a wciąż czasami o niej myślę

niezła książka idealna na jeden wieczór. nie nazwałabym jej horrorem, są co prawda jego elementy, ale nie jest strasznie. ogólnie wszystko na plus

Ciężko ocenić. Trochę kryminał, trochę obyczajówka, troszkę typowego horroru Kinga. Zabrakło mi większej magii lunaparku nocą. Ale mimo to dobrze się czytało.

Pierwsza z książek Kinga w której mniej jest horroru a więcej sensacji jaką czytałem. Czyta się ją raczej jak kryminał. Bardzo lekka powieść. Dla zabicia czasu.

Kolejna bardzo dobra pozycja Kinga, która by otrzymała o wiele lepszą ocenę, gdyby nie przypisywanie jej gatunku "Horror".

Motyw parku rozrywki spełnia nie jedne marzenia z dzieciństwa o pracy w takim przybytku, tym bardziej że dużo serca i czasu zostało włożone w budowę jego, a i wprowadzenie żargonu dodaje jeszcze większy klimat.

Historia młodzieżowa, ckliwa, familijna z zagadką kryminalną w tle i szczyptą Stephenowskiej grozy.

Historia młodzieżowa, ckliwa, familijna...

Fajna historia z tajemnicą i morderstwem w tle. Tym razem prawie brak motywów nadnaturalnych ale całość jest ciekawa i postacie jak zwykle dają radę.

• Stephen King
  • King