Kaczkówki w sercu i kieszeni

Tłumaczenie: Jan Kaczkowski
Wydawnictwo: Bonum Verbum
Ks. Jan Kaczkowski, nowotwór
Teresa

Ksiądz Jan Kaczkowski stał się w krótkim czasie jednym z najpopularniejszych duchownych w naszym kraju. Służył pięknej idei medycyny paliatywnej. Książka Michała Kramka i Jana Hlebowicza pt. „Kaczkówki w sercu i kieszeni” odpowiada na pytania, jaki był na co dzień – w relacjach ze współpracownikami, z najbliższą rodziną, w stosunku do podopiecznych zbudowanego przez siebie puckiego hospicjum. Opowieści innych osób wyłaniają przed nami obraz osoby niezwykłej, obdarzonej wieloma talentami i niespotykaną empatią względem drugiego człowieka.
Ksiądz Jan, jak mówił, po prostu kochał ludzi i to wystarczyło, aby zjednać sobie innych dla wyższych idei. Do grona osób zafascynowanych jego osobą i mówiących z dumą o przyjaźni z nim należeli aktorzy młodego pokolenia, wśród nich m.in. Antoni Pawlicki, ale także Piotr Cyrwus, znany jako Rysio z serialu „Klan”, i Krzysztof Ziemiec – dziennikarz prowadzący „Wiadomości” w TVP 1.
Książka porusza i skłania do refleksji, a może nawet zmiany własnego życia i naszego stosunku do tak niemodnych w dzisiejszych czasach spraw, jak choroba czy śmierć. Ksiądz Jan nie stoi w tych kwestiach na twardym stanowisku religii i wiary – mówi o śmierci w wymiarze egzystencjalnym, a nie wyznaniowym. Przybliża tajemnice odchodzenia ludzi do wieczności, oswaja tę rzeczywistość, by przygotować innych i siebie samego na pokonanie ostatniej drogi. Sam przypieczętował swoje posłannictwo osobistym cierpieniem, wywołanym nieuleczalną chorobą nowotworową. Najbliżsi opowiadają o ostatnich chwilach jego życia i niezłomnej wytrwałości do samego końca. O wielkiej woli walki z chorobą mówią lekarze, którzy starali się przywrócić go do zdrowia, wśród nich m.in. światowej sławy neurochirurg – prof. Tomasz Trojanowski

źródło opisu: http://www.taniaksiazka.pl/kaczkowki-w-sercu-i-w-k...(?)

źródło okładki: http://www.taniaksiazka.pl/kaczkowki-w-sercu-i-w-k...»

Monika | 2017-01-29
Przeczytana: 17 stycznia 2017

Zbiór pięknych opowieści o pięknym człowieku.
Tak wielu ludzi czuje brak Jana Kaczkowskiego. To świadczy o tym, jak dobre i szlachetne życie prowadził.

Kata | 2017-05-20
Przeczytana: 20 maja 2017

Źle się to czyta. Naprawdę wyjątkowo źle się to czyta. Masa błędów, wielka czcionka, paskudne wydanie. Wszystko bardzo niechlujne, mam wrażenie, że zrobione na czas, żeby tylko ludzie jeszcze pamiętali o śmierci Kaczkowskiego, żeby się sprzedało! Do tego ta irytująca maniera, pretensjonalnego pisania o Kaczkowskim wielką literą. Na zasadzie: "Widziałem Go i powiedziałem Mu, żeby usiadł. Na Jego twarzy pojawił się uśmiech, On usiadł a ja się cieszyłem. Kochałem Go i Jego uśmiech". Miałam wrażenie, że czytam o Bogu, jakiś absurd. Treść książki jest zbiorem wywiadów i rozmów, które spokojnie powinniście znaleźć w sieci. Jeżeli jesteście zainteresowani postacią Kaczkowskiego, polecam książki, które sam napisał: "Szału nie ma...", "Życie na pełnej petardzie..." i "Grunt pod nogami". Bez patosu i aureoli.

Oliwan | 2016-12-30
Przeczytana: 30 grudnia 2016

Zbiór wywiadów, które mają przybliżyć postać ks. Kaczkowskiego i pokazać go z punktu widzenia jego przyjaciół, współpracowników, uczniów.
Zawiodą się te osoby, które liczą tu na odkrycie jakichś wcześniej ukrytych informacji, czegoś przełomowego. Lektura może stanowić uzupełnienie obrazu księdza Jana, nic ponad to.
Książka jest dobra, ni więcej i ni mniej.

Lutek | 2016-12-25
Przeczytana: 25 grudnia 2016

Z całym szacunkiem, ale moi czcigodni poprzednicy, oceniający książkę, pomylili księdza Kaczkowskiego, któremu należy się nie 10, a 12 gwiazdek, z realna zawartością tej pozycji. A powiedzmy sobie prawdę w oczy, jest ona wtórna. Nic ponad to, co już wcześniej nieporównywalnie lepiej powiedział sam ksiądz Jan. Szkoda. Wstrzymuje się od oceny.

keys | 2017-07-03
Na półkach: Przeczytane, 2017