Ogarnij miasto. Gdańsk, Sopot, Gdynia

Wydawnictwo: Ogarnij Miasto
Gdańsk, Sopot, Gdynia, miasto, przewodnik

Ogarnij Miasto to seria miejskich przewodników, innych niż wszystkie, alternatywnych, subiektywnych i bardzo kolorowych, wskazujących mniej utarte i nie zawsze oczywiste ścieżki polskich miast. Treść przewodników skupia się na miejscach atrakcyjnych dla odbiorcy aktywnego, poruszającego się po mieście pieszo albo rowerem. Pokazuje ciekawą architekturę, street art, miejsca związane z kulturą i sztuką oraz takie, w których spędzić można dzień i noc: kawiarnie, restauracje, kluby, studyjne kina, sklepy z polskim dizajnem, a także miejsca pełne zieleni i rekreacji. Przewodniki są dwujęzyczne (polsko-angielskie), zawierają trafne opisy, niebanalne zdjęcia, przejrzysty layout, funkcjonalne mapy. Każde miasto zostało zilustrowane przez artystę młodego pokolenia działającego w danym mieście. Ich wizje stanowią wartość dodaną do książki. Ilustracje są nowym, młodym spojrzeniem na miasto, często niepokojącym, zupełnie innym od folderowych kadrów ze standardowych przewodników. Ogarnij Miasto Warszawa dotarło do pierwszego miejsca bestsellerów sprzedaży w zestawieniu Narodowego Centrum Kultury.

źródło opisu: http://ogarnijmiasto.com.pl/?page_id=62

źródło okładki: http://ogarnijmiasto.com.pl/?page_id=62