Dudziak

Coraz trudniej żyć, a umrzeć strach. Listy 1952 - 1955

Wydawnictwo: Biblioteka Więzi
listy, emigracja
mystye

Listy pisane przez dwóch wybitnych artystów, poetę Jana Lechonia i malarza Rafała Malczewskiego oraz jego żonę, przebywających na emigracji w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie, to obraz epoki, świadectwo życia, dokument osobisty i zwierzenie intymne. Są to listy dramatyczne i piękne zarazem; dramatyczne, bo pokazują beznadziejną walkę Malczewskiego z chorobą, której wygrać nie mógł − i piękne, bo mówią, jak przyjaźń i oddanie pozwalają przetrwać i zachować godność w najtrudniejszych próbach życia.

źródło opisu: http://www.wiez.pl/index.php

źródło okładki: http://www.wiez.pl/index.php