Devil's Alternative

1982-09-01
1982-09-01
978-0553264906
Rosja fikcja wojenna

Rewelacja! Majstersztyk sensacji. Chyba najlepsza książka. Forsytha.

Rewelacja! Majstersztyk sensacji. Chyba najlepsza książka. Forsytha.

Czytając po kolei książki autora stwierdzam , ze są coraz lepsze . Historia z nagromadzeniem tylu niespodzianek , ze czytając nie można było doczekać się zakończenia . Pomysłowość autora jak i szczegóły techniczne w rożnej tematyce sprawiają , ze czyta się z zaciekawieniem. Sadze , ze przedstawiony wątek można przypisać zdarzeniom sprzed kilku lat( ISIS i mlodzi muzułmanie urodzeni za granica chcący walczyć o ideały).Serdecznie polecam 🫡

Bardzo dobra pozycja Frederick'a Forsyth'a z widmem III wojny światowej w tle.

Bardzo dobra pozycja Frederick'a Forsyth'a z widmem III wojny światowej w tle.

Dobrze napisany thriller polityczny. Zakończenie raczej oczywiste, ale to mi nie przeszkadza.

Książka napisana w 1979 roku ,ale jakże autentyczna zwłaszcza w dzisiejszej sytuacji. Mistrzowski political-fiction thriller z wielowątkową fabułą i wyrazistymi bohaterami. Świetnie odwzorowane realia służb i wielkiej politycznej gry w której jednostka nic nie znaczy.

Jak to u Forsytha - nie jest to powieść psychologiczna, a przypominająca opracowanie faktograficzne historia ludzi i zdarzeń. Zaletą jest wrażenie niezwykłej wiarygodności, wadą płaska konstrukcja bohaterów, a w tym wypadku również powolne tempo pierwszych stron.

Od momentu, gdy trzy odrębne wątki nakładają się na siebie nawzajem zaczyna się jednak creme de la creme i ujawnia się geniusz autora. Mamy tu wysoką stawkę, związane z nią napięcie, grę pod presją czasu i twardą politykę.

Ostatecznie, powiązanie tych historii ze sobą robi więc piorunujące wrażenie, nawet jeśli po drodze wdarło się kilka nieścisłości, które da się wyłapać w dobie Internetu, a końcowy twist jest raczej przewidywalny. Mimo to, ciężko nie nabawić się kompleksów, stykając się z tak sprawnie poprowadzoną i wciągającą opowieścią.

Klasyka z czasów zimnej wojny - polecam.

Klasyka z czasów zimnej wojny - polecam.

Solidna historia szpiegowska. Świtnie napisana, nieprzewidywalna, trzymająca w napięciu. Za to lubimy Forsytha!

Co tu dużo pisać Kryminał przez duże K. Kilka wątków doskonale się uzupełnia.

Ponadto ogień zwalczaj ogniem.

Co tu dużo pisać Kryminał przez duże K. Kilka wątków doskonale się uzupełnia.

Ponadto ogień zwalczaj ogniem.

Dużo rozmach, dbałość o szczegóły , coś dla koneserów.
Teraz niestety już się tak nie pisze.

Dużo rozmach, dbałość o szczegóły , coś dla koneserów.
Teraz niestety już się tak nie pisze.

• Sensacja
  • Frederick Forsyth