Słownik turecko-polski

Wydawnictwo: Emka
Gosia_Łukasz

Jest to pierwszy tak obszerny i najdokładniejszy słownik turecko-polski. Zawiera blisko 39 tysięcy haseł oraz wiele związanych z nimi wyrażeń i zwrotów. Obejmuje ogólne i specjalistyczne słownictwo współczesnego języka tureckiego. Podaje też wyrazy przestarzałe i dialektalne. Czytelnik znajdzie w nim bardzo wiele odpowiedników i opisów znaczeń wyrazów tureckich, co ułatwia właściwy ich dobór w...

Podaje też wyrazy przestarzałe i dialektalne. Czytelnik znajdzie w nim bardzo wiele odpowiedników i opisów znaczeń wyrazów tureckich, co ułatwia właściwy ich dobór w różnych kontekstach zdaniowych Materiał leksykalny do Słownika został zebrany na podstawie jedno- i dwujęzycznych słolwników tureckich, poddany szczegółowej analizie, weryfikacji i uporządkowaniu znaczeń oraz ostatecznie opracowany w obrębie całego Słownika.

źródło opisu: eksiegarnia.pl

źródło okładki: eksiegarnia.pl