Kim jest Bob Dylan?

Seria: Wielcy i sławni
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Who Is Bob Dylan?
Ag2S

Kim jest Bob Dylan? Amerykańskim piosenkarzem? Kompozytorem? Autorem tekstów piosenek? Poetą? Jak chłopiec z małego amerykańskiego miasteczka zyskał uznanie, podziw i szacunek? Jak zdobył wielką sławę i otrzymał literacką Nagrodę Nobla? Czym jest literacka Nagroda Nobla? Kto i za co może ją otrzymać? Odpowiedzi na te wszystkie pytania, a także wiele innych, znajdziecie w książce „Kim jest Bob Dylan?”.

Seria książek WIELCY I SŁAWNI przedstawia pasjonujące historie wybitnych artystów, uczonych, sławnych odkrywców i wynalazców, najpotężniejszych i najodważniejszych umysłów, dzięki którym ludzkość coraz lepiej poznawała otaczający ją świat. Jest to jednocześnie fascynująca galeria wzorów dla każdej młodej osoby, która chciałaby im dorównać.

Ilustracje: John O’Brien

źródło opisu: http://www.proszynski.pl/

źródło okładki: http://www.proszynski.pl/

Magdalena | 2017-02-27
Przeczytana: 27 lutego 2017

Dziewiąty tom serii "Wielcy i sławni". I pierwszy, który był nudnawy. Ciężko było mi ten tom skończyć, pomimo, że był króciutki jak i pozostałe tomy.
Za bardzo skupili się na początku kariery Boba Dylana i jakoś nic specjalnego tam nie opisali. Jakby w kółko kręcili się wokół jednego i tego samego momentu.
Jednak później już bardzo mi się podobało. Szkoda, że to było końcowe 30 stron.
Mam nadzieje, że o ile będzie więcej tomów to nie będą już tego typu jak ten.

Puchatka | 2016-12-13
Na półkach: Przeczytane, 2016

Znajdzie się wśród Was ktoś, kto nie słyszał o Bobie Dylanie? Śmiem wątpić. Może nie kojarzycie utworów, może nie macie świadomości tego, które teksty wyszły spod jego pióra, ale nazwisko kojarzycie na pewno. Co Wy na to, żeby wraz z pociechą odkryć co nieco, poznać coś więcej i przyjrzeć się bliżej wielkiemu artyście?

Autor prowadzi nas przez kolejne etapy życia Boba Dylana.Zaczynamy od popisów pięciolatka, przechodzimy z Bobem szkołę podstawową, średnią i studia. Odkryjemy pierwsze muzyczne inspiracje, zasmakujemy pierwszej miłości, podążymy tropem znanych i lubianych w latach pięćdziesiątych artystów, na których wzorował się Bob, by w końcu przyjrzeć się bliżej jego karierze. Jim O'Connor pokaże nam człowieka - wielkiego indywidualistę, który zaszedł niejednemu za skórę, kochającego ojca, wspaniałego twórcę tekstów, kompozytora, poetę i zdobywcę literackiej Nagrody Nobla. Przy okazji autor podzieli się z nami "smaczkami" zza kulis, wiecie, że Bob grał tyłem do...

AnnaSikorska | 2016-12-30

Połączenie wiedzy z rozrywką nie jest łatwym zadaniem, ale osiągalnym o czym świadczy seria książek z Wydawnictwa Prószyński i S-ka „Wielcy i sławni”. W każdym tomie znajdziemy interesującą opowieść o postaci mającej bardzo duży wkład w różne dziedziny życia. W ciekawe i inspirujące ścieżki ich życia wpleciono dużą dawkę informacji o teoriach, które wymyślili oraz uprzedzeniach, z którymi musieli się zmierzyć. Do tej pory ukazały się tomy o Marii Skłodowskiej-Curie, Albercie Einsteinie, Thomasie Edisonie, Karolu Darwinie, braciach Wright, Leonardzie da Vinci, Isaacu Newtonie, Neilu Armstrongu oraz Bobie Dylanie. Do mojego domu pierwsza książka trafiła ponad rok temu. Od tamtej pory z wielkim zainteresowaniem czekam na kolejną. Ostatnia opowieść (o Bobie Dylanie) napisana przez Jima O’Connora zabiera czytelników w świat muzyki. Losy niezwykłego twórcy, który jako pierwszy muzyk otrzymał Literacką Nobla przeplecione są sporą dawką historii. Tworzeniu niezwykłej legendy, ukrywaniu...

jagarkar | 2017-03-22
Przeczytana: 22 marca 2017

"Kim jest Bob Dylan?" to książka, w której znajdziemy wszystkie najważniejsze fakty z życia artysty. Plusem są świetne rysunki na każdej stronie i wyjaśnianie trudniejszych wydarzeń lub zjawisk (np. różnica między gitarą akustyczną i elektryczną, czym był Ruch Praw Obywatelskich itd.) oraz przybliżanie życiorysów osób, o których wspomina autor. Małym minusem jest brak konsekwencji, czyli tłumaczenie tylko niektórych angielskich tytułów piosenek i płyt Dylana oraz umieszczenie Elvisa na okładce pierwszej płyty Dylana (a może tylko ja widzę Elvisa na str. 52? ;)

Cyntia | 2018-01-09
Przeczytana: 12 stycznia 2018