Storm and Silence

Cykl: Storm and Silence (tom 1)
Wydawnictwo: Self Publishing
angielski
mclena

Freedom – that is what Lilly Linton wants most in life. Not marriage, not a brood of squalling brats, and certainly not love, thank you very much! But freedom is a rare commodity in 19th-century London, where girls are expected to spend their lives sitting at home, fully occupied with looking pretty. Lilly is at her wits’ end – until a chance encounter with a dark, dangerous and powerful...

But freedom is a rare commodity in 19th-century London, where girls are expected to spend their lives sitting at home, fully occupied with looking pretty. Lilly is at her wits’ end – until a chance encounter with a dark, dangerous and powerful stranger changes her life forever...

Enter the world of Mr Rikkard Ambrose, where the only rule is: Knowledge is power is time is money!

źródło opisu: http://www.robthier.com/

źródło okładki: http://www.robthier.com/

mclena | 2016-11-25
Przeczytana: 25 listopada 2016

"Knowledge is power is time is money!"

Co za książka!!!

Zacznę od tego, że prawdopodobnie nigdy nie dotarłabym do tej powieści, gdyby nie wyróżnienie w corocznym konkursie Goodreads.com na książkę roku w wybranej kategorii. Głosując w poszczególnych etapach zauważyłam, że "Storm and Silence" przechodzi płynnie za każdym razem, ale kiedy dotarła do finałowego głosowania, coś mnie ruszyło. Autor jest mężczyzną - a to bardzo mało spotykane w przypadku romansów i to mnie zaintrygowało. Postanowiłam więc sprawdzic o co tyle szumu i doszukałam się, iż powieść zyskała spore grono wielbicieli na Wattpad'zie - którego osobiście nie jestem zwolenniczką i juz miałam porzucić zainteresowanie, ale kiedy zobaczyłam, że jest to romans historyczny (za którymi przepadam) a ocena na portalu przy ponad 8 tysiącach głosów wynosi ponad 4.75 - uznałam, że widocznie coś w niej musi być.

Powieść obszerna, zajęła mi w obecnych warunkach kilka dni, ale cóż to była za niezwykła...

Inez | 2016-12-30

Muszę zacząć od tego, że długo się za nią zabierałam- głównie z względu na to, że jest ona napisana bogatym językowo, staro-dawnym angielskim. Lecz już po kilku stronach zakochałam się w głównej bohaterce. Młoda Lillan nie zgadza się z panującymi zasadami jakie panują w Wielkiej Brytanii (Londynie) w 1839r. Jest przekonana, że kobiety również mogą głosować, pracować, a co więcej- nawet jeździć na rowerze! (tak, haha). Pod przebraniem własnego wujka udaje się by zagłosować, niestety, pech chciał, że zostaje ona zdekonspirowana i wtrącona do więzienia. Jednak w tym całym zamieszaniu udaje jej się ugrać coś o wiele większego i cenniejszego- przez przypadek dostaje propozycję pracy u największego magnata finansowego Londynu- Mr. Ambrose'a- jako jego sekretarka. Jednak.. jako, że tą posadę dawniej okupywali jedynie mężczyźni Mr. Ambrose zgadza się na tę "frywolność" jedynie pod warunkiem, że pozostanie ona dalej w męskim przebraniu. I tu się zaczyna cała opowieść :)
Dialogi bohaterów...

kala | 2016-12-29
Przeczytana: 29 grudnia 2016

Gdyby pominąć te wszystkie niepotrzebne i długie opisy to czytałoby się ją wspaniale. Wzrokiem tylko szukałam dialogów między głównymi bohaterami Lilly I Rikkardem, które są po prostu zajefajne, pełne humoru i zgryźliwości. Ich "związek" jest komiczny, jeśli On jej coś zabroni to Ona za wszelką cenę musi to zrobić. Lilly jest pyskata, uparta i odważna, ma cechy prawdziwego mężczyzny których brak raz po raz Rikkard jej wypomina. On zaś jest skąpy, niemiły, mrukliwy i wcale nie ślepy na jej urok. Iskierka pożądania tli się w dali.

alebazi | 2017-07-28
Przeczytana: 28 kwietnia 2015