Minimalist baker. Prosto, smacznie, wegańsko

Wydawnictwo: Pascal
Minimalist Baker's Everyday Cooking: 101 Entirely Plant-based, Mostly Gluten-Free, Easy and Delicious Recipes
bookhead

Kiedy w 2012 roku Dana Shultz założyła blog Minimalist Baker, nie przypuszczała nawet, że jej proste roślinne przepisy zachwycą ludzi na całym świecie. Wielkie serce, talent i przede wszystkim kulinarna pasja pokazały, że gotować można szybko, pysznie i… zdrowo! Znajdziesz tu 101 prostych do przygotowania, smacznych i – co najważniejsze – minimalistycznych przepisów. Idealne na pyszne...

Znajdziesz tu 101 prostych do przygotowania, smacznych i – co najważniejsze – minimalistycznych przepisów. Idealne na pyszne śniadanie, romantyczną kolację, piknikowy wypad poza miasto, szybki lunch w pracy czy rodzinny obiad. Urzekną nie tylko wegan, ale i tych, którzy kochają jeść, a nie mają zbyt wiele czasu.

Świetna książka, nowoczesne przepisy, a na dodatek autorzy z serca kulinarnej rewolucji, czyli Portland. Nie jedliście jeszcze wegańskiego popcornu lub hipisowskich płatków śniadaniowych? Dzięki Minimalist Baker nie tylko je zjecie, ale i zrobicie sami.

Monika Brzywczy, redaktor naczelna magazynu „Usta”

To książka dla wszystkich, którzy kochają jeść aromatyczne dania, bez względu na dietę czy kulinarne przyzwyczajenia. Myślisz, że kuchnia roślinna ogranicza się do miski zielonej sałaty? Koniecznie chwyć po tę książkę – burczenie w brzuchu gwarantowane nawet u mięsożercy. Buritto, curry i burgery, na których widok trudno nie zgłodnieć.

Dominika Wójciak, autorka książek kulinarnych „Warzywo” i „Ziarno”

źródło opisu: http://pascal.pl/minimalist-baker--prosto--smaczni...(?)

źródło okładki: http://pascal.pl/minimalist-baker--prosto--smaczni...»

Ervisha | 2017-05-19

Nie jestem zachwycona tą książką. Nie ma w niej nic czego już by wcześniej nie było - takie "odgrzewane kotlety"/. Ponadto nie mogę zgodzić się z tym, że w "Minimalist baker" jest prosto i minimalistycznie. Przepisy są o różnym poziomie trudności, ale większość składa się z co najmniej 8 do 10 składników a i same receptury, choć nie skomplikowane, są dość długie. No i gdzie ten minimalizm? ;)

Jeśli odwiedzacie bloga Dany, staracie się unikać glutenu, lubicie wszelkiego rodzaju przekąski, burgery, dania typu fast food, ciasta i desery w zdrowszej wersji, to ta książka może Was zaciekawić.

biomycha85 | 2017-04-04
Przeczytana: 31 grudnia 2016

Bardzo ciekawa dla mnie pozycja, która mam nadzieję, pomoże mi dotrzymać noworocznych postanowień, bo ograniczyć w swojej diecie produkty odzwierzęce. Zapowiada się smakowity rok.

Patsy | 2017-09-08
Przeczytana: 08 września 2017

Świetna książka! Trochę inne, bardziej aromatyczne i oryginalne wydanie kuchni roślinnej, wszystko świetnie zaprojektowane oraz bez zbędnych, dziwnych składników :)

JLo | 2017-01-06
Przeczytana: 28 grudnia 2016

Ciekawe uzupełnienie dostępnych i popularnych na naszym rynku książek dla "bezmięsnych".
Przepisy dość oryginalne i nieprzesadnie skomplikowane. Na tle niektórych zagranicznych pozycji "z gatunku" odsetek produktów trudno dostępnych w naszym kraju akceptowalny.

javiper | 2018-03-20
Na półkach: 2018, Przeczytane