Abecadło, czyli wierszyki o literkach (twarda oprawa)

Seria: 64 strony w kolorze
Wydawnictwo: Greg
9 (2 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
Indianka

Abecadło, czyli wierszyki o literkach to najlepsza książka do nauki liter! Każda literka alfabetu została opisana wesołym wierszykiem, który z pewnością spodoba się wszystkim dzieciom. Wygląd każdej literki został szczegółowo opisany wraz z radami, jak ją zapisać. Na stronie znajduje się również wzór litery ze strzałkami pokazującymi, jak prowadzić długopis. Ponadto do każdej literki dodany...

Wygląd każdej literki został szczegółowo opisany wraz z radami, jak ją zapisać. Na stronie znajduje się również wzór litery ze strzałkami pokazującymi, jak prowadzić długopis. Ponadto do każdej literki dodany został jeszcze jeden wierszyk, opowiadający zabawną historyjkę związaną z konkretną literką. Abecadło... to doskonały wstęp do nauki czytania i pisania!
Piękna, trwała oprawa sprawi, że książka stanie się ozdobą dziecięcej biblioteczki.

źródło opisu: Od Wydawcy

źródło okładki: Źródło własne

testolandia | 2017-03-24
Na półkach: Przeczytane, Synek czyta
Przeczytana: 21 marca 2017

W książce znajdziemy wesołe wierszyki o każdej z literek alfabetu. Jedne są dłuższe, inne krótsze - każdy opisuje wygląd, sposób zapisu oraz zabawną historyjkę z udziałem danej literki. Na stronie przedstawiono również wzór litery ze strzałkami pokazującymi, jak prawidłowo ją zapisać.

Dzięki książeczce dzieci dowiedzą się, że R ma brzuszek i podpórkę, H jest jak szczebel ostatni drabiny, a m wygląda jak dwa namioty jednym śledziem połączone. Przeczytamy również zabawne opowieści o pluszowym misiu, ekologicznym elektryku, botaniku Bogdanie, czy Romku i jego rowerze.

Od strony graficznej nie mam nic do zarzucenia. Twarda oprawa, wyraźna czcionka, dobrej jakości kartki, wesołe i kolorowe ilustracje to jest to, co cenimy.

"Abecadło, czyli wierszyki o literkach" nie tylko bawi, ale również uczy. Oprócz nauki literek mój przedszkolak poszerzył zasób słów. Wierszyki są krótkie i łatwe do zapamiętania. Polecamy.

nova | 2016-11-24
Na półkach