Japanese Tales of Mystery and Imagination

źródło okładki: http://www.tuttlepublishing.com

krakowskie-puchi | 2017-08-18
Przeczytana: 15 sierpnia 2017

Pełna recenzja na https://ksiazkowe-podroze-w-chmurach.blogspot.com/

Edogawa Rampo (pseudonim artystyczny Hirai Taro, który ten stworzył w oparciu o wymowę japońską nazwiska jednego ze swoich ulubionych pisarzy zachodnich - Edgara Allana Poe) zajmował się w swoim życiu wieloma rzeczami, od pracy jako księgowy poczynając, a na sprzedawcy soby kończąc. Na szczęście dla czytelników pewnego razu wysłał swoje opowiadanie "Miedziana dwutysięczna moneta" ("Nisen douka") do czasopisma Shin Seinen, które drukowało japońskie tłumaczenia opowiadań detektywistycznych znanych pisarzy zachodnich, między innymi właśnie Poe. Ku jego zdziwieniu opowiadanie zostało natychmiast wydane, a sam Edogawa, zachęcany przez wydawców, pisał coraz więcej, zdobywając w rodzimej Japonii sławę i miano ojca japońskiej literatury detektywistycznej. Poza granicami kraju sprawa miała się jednak inaczej.

W czasopismach amerykańskich i europejskich, poświęconych tego typu literaturze drukowane były co prawda...

kina | 2018-03-09
Na półkach: Chcę przeczytać, Ebook, Eng