Virtualo -50% thriller

Cieśnina Wilka

Tłumaczenie: Marek Chojnacki
Cykl: Klemet Nango (tom 2)
Wydawnictwo: Sonia Draga
5 (8 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
Le détroit du Loup
Marek Chojnacki
Ag2S

Wiosna na dalekiej północy, wszechobecne, nękające światło, nieodstępny cień. W Hammerfest, małym miasteczku na północnym skraju Laponii, nad brzegiem Morza Barentsa, w przyszłym Dubaju Arktyki, wszystko byłoby idealnie, gdyby nie kilku hodowców reniferów i ich wieczne wędrówki… Właśnie tu, wokół Cieśniny Wilka, rozgrywa się prawdziwy dramat. Gdy renifery przeprawiają się wpław przez zatokę, ginie jeden z młodych hodowców. Nieco później, nieopodal świętej skały, policja znajduje martwe ciało burmistrza Hammerfest. Zaczyna się seria tajemniczych zgonów.
Sprawą zajmują się Klemet i Nina, policjanci ze straży reniferów. Dla kobiety zdarzenia te okazują się również częścią innego dochodzenia, bardziej osobistego i dramatycznego. Śledztwo w sprawie zabójstw naprowadza ją bowiem na trop ojca, który odszedł, gdy była dzieckiem. Z intuicyjnych poszukiwań wyłania się mroczna historia zemsty w imię kodeksu honorowego.

źródło opisu: http://www.soniadraga.pl/

źródło okładki: http://www.soniadraga.pl/

agatson | 2017-03-13
Przeczytana: 07 marca 2017

delikatny kryminał napisany dobrym językiem. Ale nie wywarł na mnie dużego wrażenia, przeczytałam go bo akcja działa się w Skandynawii a uwielbiam ten rejon.

Kiwi88 | 2018-04-15
Renia | 2018-02-05