Lotosowe jezioro w blaskach księżyca i inne opowiadania

Wydawnictwo: Książka i Wiedza
agata

Nowela chińska ma bogate tradycje, sięgające VI wieku n. e. W tym zbiorze czaruje nas specyficzny urok egzotycznej, w najlepszym tego słowa znaczeniu, literatury. Każdy z trzech pisarzy - których utwory składają się na tom "Lotosowe jezioro w blaskach księżyca"- jest inny, mimo że wszyscy należą do pisarzy współczesnych. A więc są tu, opowiedziane językiem pełnym prostoty i realizmu, historie...

Nowela chińska ma bogate tradycje, sięgające VI wieku n. e.

W tym zbiorze czaruje nas specyficzny urok egzotycznej, w najlepszym tego słowa znaczeniu, literatury. Każdy z trzech pisarzy - których utwory składają się na tom "Lotosowe jezioro w blaskach księżyca"- jest inny, mimo że wszyscy należą do pisarzy współczesnych. A więc są tu, opowiedziane językiem pełnym prostoty i realizmu, historie bardzo ludzkie, które cechuje głęboka wrażliwość na cierpienie i nędzę; są na wpół baśniowe opowieści o charakterze dydaktycznym; są wreszcie opowiadania typu rozważań filozoficznych na temat czasu, życia - opowiadania o niezwykłym uroku poetyckim.

źródło opisu: opis autorski

źródło okładki: Internet