Świt Nowej Ery

Tłumaczenie: Anna Dobrzańska
Cykl: Smoki Nowej Ery (tom 1) | Seria: Dragonlance
Wydawnictwo: Zysk i S-ka
Dawning of a New Age

Nowa powieść rozgrywająca się w świecie gry RPG Dragonlance, w okresie pomiędzy czwartym i ostatnim tomem Kronik DragonLance , czyli Smokami letniego płomienia, a bestsellerowym cyklem Wojna dusz .Bogowie opuścili Krynn, ogłaszając początek nowej ery Ery Śmiertelników. Jednak nim płomień wojen po raz kolejny ogarnął świat śmiertelnych, mocarne cienie spowiły ich dziedzinę. Oto na Ansalon przybyły smoki, większe i potężniejsze niż kiedykolwiek dotąd widziano. Zamierzają odegrać się na wszystkich zamieszkujących tę krainę rasach, i tak już wystarczająco przerażonych nieustannym widmem wojny. Kiedy świat poczyna się zmieniać na skutek straszliwej magii nowych smoczych władców, rodzi się nowe pokolenie bohaterów, którzy poprowadzą uciemiężone ludy w walce o wolność

Aiwlys | 2013-02-11
Przeczytana: czerwiec 2011

Powiem szczerze, że po książkach Weis i Hickmana jestem przyzwyczajona do czegoś innego. Całkiem inaczej czytało mi się ten tomik, a jego poprzedników. Nie wciągnął mnie, w niektórych momentach nawet przysypiałam.
Niby mamy ten sam Ansalon, ten sam Krynn, ale jednak inny. Kender już nie jest taki kenderowski, ta nowa magia taka troszkę z kosmosu wzięta. To już nie to samo. Pomysł na fabułę mi się spodobał, a mimo to książka nie przemówiła do mnie.

cariad | 2016-11-12
Voit | 2016-11-08