Pierwsze damy III Rzeczpospolitej.

Wydawnictwo: W.A.B.
literatura faktu
Aksamitt

Za każdym mężczyzną u władzy stoi kobieta, która pomogła mu zdobyć wpływy. Pierwsze damy III Rzeczpospolitej. Dzieli je pochodzenie, doświadczenie i poglądy, a ich życie toczy się mniej lub bardziej w cieniu mężów. Aleksandra Szarłat w szczerych i intymnych rozmowach z kobietami, ich bliskimi i przyjaciółmi ukazuje pierwsze damy takimi, jakimi są poza okiem kamer. Książka bogato ilustrowana...

Za każdym mężczyzną u władzy stoi kobieta, która pomogła mu zdobyć wpływy.

Książka bogato ilustrowana zdjęciami, również z prywatnych zbiorów.

źródło opisu: https://www.sklep.gildia.pl

źródło okładki: https://www.sklep.gildia.pl

moi | 2017-08-12
Na półkach: Przeczytane, Z biblioteki

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Pierwsza dama myśli sama?

Status pierwszej damy w Trzeciej Rzeczypospolitej wciąż pozostaje nieokreślony. Małżonki prezydenta nie dotyczy żadna z ustaw. Z polityką jest związana pośrednio – poprzez osobę męża. Mimo to społeczeństwo ma wobec pierwszej damy określone oczekiwania. Przede wszystkim godnego reprezentowania kraju, co wymaga od niej przyswojenia wiedzy z zakresu protokołu dyplomatycznego. Mile widziana jest też działalność charytatywna do czego potrzebne są już tylko dobre chęci pierwszej damy i zespół, który wspomoże ją w tych działaniach.
Pierwsze damy na świecie to dziś kobiety aktywne, wywierające znaczący wpływ na życie społeczne poprzez swoje działania. Betty Ford walczyła o prawa kobiet, Nancy Reagan brała udział w kampanii zwalczającej narkotyki, Pat Nixon była wolontariuszką i promowała ten sposób pomagania ludziom potrzebującym, Michelle Obama była zaangażowana w program walki z otyłością. To od charakteru prezydentowej, jej wykształcenia, ambicji i...

Izabella | 2017-05-13
Przeczytana: 04 maja 2017

Książka jest dość ciekawa,lecz autorka niektórych sylwetek pierwszych dam nie ukazuje w sposób obiektywny.Wydaję mi się też,że sylwetki pierwszych dam zostały trochę "spłycone".Nie odradzam ,ani nie polecam.

Marta | 2018-05-16
Przeczytana: 03 kwietnia 2018