Koniec sezonu pomarańczy

Wydawnictwo: Świat Literacki

Jehuda Amichaj, najwybitniejszy poeta izraelski, w centrum kreowanego świata umieszcza miłość, poszukiwanie Boga, zagubienie w szaleństwie wojny, dzieciństwo, rodzinę, nadając przeżyciom głęboko osobistym wymiar uniwersalny. Zarazem czuła i ironiczna, radosna i pełna rozpaczy poezja czerpie ze świeżości potocznego języka hebrajskiego, a odniesienia biblijne i wydarzenia historyczne stają się w jego wierszach niemal częścią teraźniejszości.

| 2017-05-21
Przeczytana: 21 maja 2017