Wielka księga gier i zabaw

Wydawnictwo: Nowik
8 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
poradniki
Lolek90

Drogi nauczycielu, rodzicu, wychowawco kolonijny! Czy pamiętasz zabawy z dzieciństwa? To, że przez myśl Ci przeszło wspomnienie dawnych czasów, znaczy, że pragniesz by Twoi uczniowie, Twoje dzieci, czy Twoi podopieczni wrócili do zdrowych i wspaniałych gier i zabaw. Jeszcze nie tak dawno gra w klasy czy zabawy ze sznurkami były typowymi formami aktywności dzieci w czasie wolnym. W dobie komputerów, smartfonów czy tabletów stare dobre zabawy poszły w zapomnienie a wielu dorosłych wspomina je z rozrzewnieniem.

Chcemy tą książką przypomnieć najciekawsze gry i zabawy dla dzieci jak i dla starszych czyli jak można aktywnie spędzać czas bez nowinek technicznych, a pamiętajmy, że podczas zabawy dzieci rozwijają się i emocjonalnie, i fizycznie. Nasz poradnik jest doskonałą pomocą dla nauczycieli, na zajęcia świetlicowe czy też dla organizatorów i opiekunów obozów i kolonii wakacyjnych.

Prezentujemy tu ponad 130 zabaw, które można szybko przeprowadzić w pomieszczeniach, na dworze i co najważniejsze nie wymagają specjalnych nakładów finansowych by je przygotować.

Z przyjemnością zobaczycie jak na przerwach, na podwórku dzieci integrują się bawiąc w zaprezentowane zabawy.

By ułatwić wyszukanie i przeprowadzenie gry, ułożone są one kategoriami i dokładnie opisanea także zilustrowane. Zaznaczyliśmy również jakie pomoce należy przygotować by ją przeprowadzić i jaki jest poziom trudności danej zabawy. Wiele gier zostało opatrzone komentarzem do-świadczonego pedagoga co pomoże w dopasowaniu ich do zajęć lekcyjnych.

Tak więc niezależnie od pogody korzystaj z naszego poradnika, a docenisz jak wielką jest on pomocą w codziennej pracy.

źródło opisu: Okładka książki

źródło okładki: http://www.nowik.com.pl/product/wielka-ksiega-gier...»

Lolek90 | 2016-11-13
Przeczytana: 13 listopada 2016

Zapewne niejeden nauczyciel, wychowawca kolonijny, osoba pracująca w świetlicach, czy nawet rodzic miał styczność z sytuacją, kiedy podopieczni nudzili się niesamowicie, zaś jemu samemu brakowało pomysłów na wypełnienie im czasu wolnego. Co prawda w dzisiejszych czasach dzieci najlepiej zajmują się wszelkiego rodzaju urządzeniami elektronicznymi, takimi jak komputery, telewizory, gry wideo, czy choćby telefony komórkowe posiadane właściwie przez każdego z nich, nie od dzisiaj jednak wiadomo, że najlepszym sposobem na integrację są wspólne gry i zabawy. Nie zastąpi ich żadna gra na tablecie, nawet jeżeli jest toczona z realnym przeciwnikiem siedzącym po drugiej stronie ekranu. Jednocześnie prowadzący zabawę musi wykazać się kreatywnością i pomysłowością, aby trafić w gusta młodych uczestników zabawy.
Niestety coraz więcej gier i zabaw ruchowych odchodzi w zapomnienie na rzecz gier komputerowych. To, co niegdyś skupiało na podwórkach całe rzesze dzieciaków, powoli zostaje zatarte...

Edyta | 2017-02-03