Alice's Adventures in Wonderland. Alicja w Krainie Czarów z podręcznym słownikiem angielsko-polskim

Wydawnictwo: Wydawnictwo Ze Słownikiem
Poloscraft

Alicja w krainie czarów to klasyczna powieść z pogranicza snu i jawy. Wydana w 1865 roku przez Lewis Carroll jest jedną z najpoczytniejszych dzieł literatury dziecięcej na świecie, które zostało przetłumaczone na ponad 25 języków. Książkę polubią nie tylko dzieci, ale również dorośli ponieważ magiczna podróż małej Alicji do fantastycznej krainy jest spełnieniem marzeń każdego dziecka.

źródło opisu: http://zeslownikiem.pl/alicja-w-krainie-czarow

źródło okładki: http://zeslownikiem.pl/alicja-w-krainie-czarow

Sylwka | 2016-12-12

Pamiętacie jeszcze historię dziewczynki, która podążając za białym króliczkiem trafiła do świata pełnego magii? Alice’s Adventures in Wonderland (Alicja w krainie czarów) to swoisty klasyk literatury, którym miałam okazję poznać klika, no dobra kilkanaście lat temu. ;)

Książeczka była oczywiście czytana przeze mnie w rodzimym języku i jak wiele dzieciaków z mojego otoczenia z lubością wracałam do przygód niesfornej Alicji. Czas ponownie powrócić do Alicji, lecz tym razem w oryginale.

Dlaczego Alice’s Adventures in Wonderland?
Pierwszym zasadniczym faktem była chęć rozpoczęcia, od najłatwiejszej pozycji (jak bardzo w tej materii się myliłam ;)). Ponieważ język angielski towarzyszy mi w życiu codziennym, to wydawało mi się naturalnym, iż w bajeczce dla dzieci będzie na tyle proste słownictwo, iż nie będę musiała zaglądać zbyt często do słownika.

Drugim punktem, który brałam pod uwagę była oczywiście objętość książki. Całość wraz ze słownikami to jedyne 180 stron.

Czas na...

natalia | 2017-04-07
Na półkach: Przeczytane, 2017
Przeczytana: 06 kwietnia 2017

Dzięki wydawnictwu Ze słownikiem w końcu zyskałam motywację, by czytać w oryginale! I mimo podręcznej listy słówek na marginesie oraz informacji na okładce "Children's book" - lektura wcale nie była najłatwiejsza (Kapelusznik i jego gry słowne to momentami niezłe wyzwanie!). Wspaniały sposób na naukę języka obcego, a dodatkowo wygodny - nie musiałam sięgać co rusz po telefon, by sprawdzić znaczenie nieznanego wyrażenia.

"Alicja w Krainie Czarów" to historia znana pewnie każdemu, jednak jeśli znalazłby się ktoś niezagłębiony w temacie, już wyjaśniam: mała tytułowa bohaterka trafia do cudownego magicznego świata, z pogranicza jawy i snu, gdzie niemożliwe staje się realne, a każde słowo ma znaczenie. Opowieść dla dzieci i dorosłych, w której każdy znajdzie coś dla siebie, klasyka bowiem nigdy z mody nie wychodzi. To mnogość opisów, porównań, niesamowitych zdarzeń, postaci, wielobarwność sytuacji, uniwersalność przekazu. Nie sposób odmówić uroku tej historii, która zasłużenie wciąż króluje na szczytach list książkowych bestsellerów. Gdy tylko otrzymałam propozycję ponownego zanurzenia się w cudowności lat dziecięcych, gdzie wciąż odkrywam coś nowego, z radością na to przystałam, tym bardziej, że tym razem miałam okazję przekonać się, jak to wygląda w oryginale.

Wydawnictwo proponuje nam aż trzy słowniki w książce: na samym wstępie, gdzie pojawia się kompletny spis najbardziej powszechnych słów...

caroline | 2017-08-16
Na półkach: Posiadam, Ulubione, Przeczytane

Nie od dziś wiadomo, że czytanie książek obcojęzycznych przynosi wiele korzyści i w znaczącym stopniu może się przyczynić do poprawy naszych umiejętności językowych, jak również zwiększyć intelekt i poszerzyć horyzonty. Jest to bez wątpienia jeden z najlepszych sposobów na oswojenie się z nowym językiem, zwiększenie jego płynności i wzbogacenie słownictwa, dlatego od jakiegoś czasu staram się częściej sięgać po książki w oryginale. Pomimo oczywistych zalet, czytanie w obcym języku może być nieco frustrujące, zwłaszcza gdy w tekście występują słowa lub zwroty dotąd nam nieznane, które znacząco utrudniają odbiór i często odbierają przyjemność z lektury. Moją uwagę przykuło ostatnio wydawnictwo [ze słownikiem], które przedstawia nam genialne i skuteczne rozwiązanie tego problemu. W ich ofercie znajdują się popularne i cenione publikacje w języku angielskim o różnych poziomach zaawansowania i w bardzo przystępnej cenie, a w każdej z nich zawarte są trzy słowniki, które bez wątpienia...

Ewa Smaś | 2017-03-15
Przeczytana: 09 marca 2017

Moje pierwsze zaskoczenie podczas lektury to to, że książka jest tak krótka. Sama historia zajmuje 140 stron. Zaskoczenie numer dwa to sama fabuła. Byłam bardzo zdziwiona, gdy okazało się, że film tak mocno odbiega od książki. Z reguły podczas przenoszenia powieści na ekran twórcy trzymają się głównych założeń autora i nie fantazjują na temat szczegółów, które zmienią losy bohaterów. W tym przypadku scenarzyści upiększyli i dołożyli znaczną część swoich pomysłów do ekranizacji, czy właściwie, adaptacji.

Pewnego dnia dziewczynka o imieniu Alicja podąża za królikiem z kieszonkowym zegarkiem w ręku i wpada do króliczej nory. Tym samym trafia do Krainy Czarów, gdzie czytelnik jest świadkiem jej wędrówki po niezwykłym świecie, jakim jest ten nieprawdopodobny świat. Zaskoczyło mnie to, że Lewis Caroll przebywanie Alicji w Krainie Czarów pokazał jako wędrówkę, spacer. Tak po prostu. Dziewczynka trafia do nieznanego świata i zaczyna go zwiedzać. Na swojej drodze poznaje wyjątkowych ludzi,...

dominica_vida | 2017-02-15

Jeśli chcesz się nauczyć języka angielskiego to mam dla Ciebie arygenialne wyjście! Stop z wymówkami. Znajomość języka obcego jest w tych czasach bardzo, bardzo ważna. Praca, wakacje, znajomi. Przecież chcesz się dogadać! Nie wiesz jak się za to zabrać? Nie dziwię się. Ja też nie wiedziałam i próbowałam już chyba wszystkiego. Zaczynając od obklejenia domu w karteczkach z angielskimi tłumaczeniami po różne aplikacje typu duolingo.pl. Jest jednak łatwiejszy sposób. Jeśli jesteś na moim blogu to jedno jest pewne. Kochasz czytać. A przecież najłatwiej uczyć się czegoś w sposób, który sprawia Ci przyjemność!

Przechodząc do sedna sprawy. Mam dzisiaj dla Was książki Wydawnictwa Zesłownikiem. Na czym to polega? Treść książki jest w obcym języku a na marginesie znajdziecie tłumaczenie wszystkich trudniejszych, wytłuszczonych słówek. Nauka podana na tacy!

W moje ręce wpadły dwa egzemplarze tych cudeniek. Pierwszy to "The Snow Queen", a drugi "The Jungle Book". Oba jakimś dziwnym...

darinkr | 2017-02-05
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2017

Myślę, że fabuła tej książki jest znana już większości - w końcu to klasyk i Alicja jest uwielbiana już na całym świecie. Cieszę się więc, że mogłam zafundować sobie powrót do dzieciństwa i w wieku 20 lat wkroczyć ponownie w Krainę Czarów. Ostatnio bardzo otaczam się językiem angielskim, więc tym bardziej cieszę się, że mogłam poznać tę historię w oryginale.

Pierwsze, co zauważyłam czytając "Alicję w krainie czarów" po angielsku, to fakt, że mimo iż jest to książka dla dzieci, to jej język nie jest aż tak prosty. Przyznam, że gdybym sięgnęła po oryginał, ale bez słownika - miałabym nie lada problem. Niektóre słowa były naprawdę wymyślne, takie których raczej nie używamy komunikując się na co dzień w języku angielskim. Jednak dzięki słowniczkowi mogłam je poznać i przede wszystkim zrozumieć tekst przepełniony tym skomplikowanym, ale barwnym słownictwem.

"Alicja w krainie czarów" nie jest tylko zwykłą książką dla dzieci. Otóż jest w niej dużo ukrytych znaczeń i gry słów, którą z...

dzejniczyta | 2017-08-03
Przeczytana: 02 sierpnia 2017

Kto jeszcze nie słyszał o książkach "Ze słownikiem"? Genialne wydanie klasyków literatury dla osób lubiących czytać po angielsku. Lecz jeśli nie jesteś specjalistą od tego języka, to nie ma powodu do zmartwień! Dla osób, które są tak samo kiepskie z angielskiego jak ja, jest też pewne ułatwienie! Z boku każdej strony znajdują się przetłumaczone na polski słówka, które występują w danym tekście. Według mnie jest to naprawdę świetne, bo z oryginalną książką po angielsku miałabym nie lada problem.

Swoją przygodę z czytaniem angielskich książek zaczęłam od "Alicji w krainie czarów". Mimo że jest to bajka dla dzieci, to występują w niej naprawdę trudne słówka, których raczej nigdy bym nie użyła komunikując się z kimś po angielsku. Jednak wydawcy pomyśleli o nas i dodali słowniki, dzięki czemu wszystko jest dwa razy łatwiejsze. Można popatrzyć na mój przykład - osoba, która nigdy nie czytała po angielsku, sięgnęła po właśnie tę książkę i uwaga! - przeczytałam ją do końca i co...

Paulina Balcerzak | 2016-11-29
Przeczytana: 26 listopada 2016

Większość z Was zapewne zna historię Alicji, która trafia, za białym królikiem, do krainy czarów, prawda? Wspaniały i znany klasyk, który czytałam po raz pierwszy w życiu i to po angielsku. Jeżeli jesteście ciekawi jak się ją czytało, to zapraszam do recenzji!

Wspominałam to niejednokrotnie, że ja jestem naprawdę z angielskiego słaba, że go nie ogarniam, choć nieraz i niejedną metodę próbowałam. Jednak z moim czytanie jeszcze nie jest najgorzej, bo zawsze coś zrozumiem. Postanowiłam spróbować swoich sił z książką znaną mi, przynajmniej z filmowej wersji! I powiem Wam, że nie było łatwo, ale dałam radę.

Wydawnictwo Ze słownikiem wydało najbardziej znane klasyki po angielsku tylko, że na początku, na marginesach i na końcu są słowniki za słówkami, których możemy nie rozumieć. Dla osoby, która nie zna nawet połowy słówek użytych w tekście (np. takiej mnie), to znacznie ułatwia, uprzyjemnia i przyspiesza czytanie. Dzięki tym słownikom nie musimy co chwila wpisywać w google...

odSłońKulturę | 2017-02-11
Na półkach: Przeczytane, Blogosfera, Books
Przeczytana: 11 lutego 2017

Książę zdecydowanie polecam. Możliwość przeczytania "Alicji w Krainie Czarów" w oryginale to niesamowita frajda dla wszystkich miłośników literatury. Uwielbiana przez wielu mała dziewczynka zabiera nas w niezwykłą podróż do świata magicznych stworzeń oraz walki dobra ze złem. Wydaje mi się że fakt, że książkę Carrolla Lewisa zaliczamy do klasyków literatury dziecięcej, który został przetłumaczony na ponad 125 języków mówi sam za siebie.

www.odslonkulture.pl