Przebudzenie Morfeusza

Cykl: Mafijna miłość (tom 3) | Seria: Editio Red
Wydawnictwo: Editio
9788328332058
karollllllla

Po zniknięciu Adama Cassandra względnie uporządkowała swoje życie. Znów zamieszkała w Toronto, a iskierką nadziei jest dla niej synek — Tommy. Dziewczyna pragnie zapomnieć o przeszłości, ale nie potrafi. Jej serce, choć roztrzaskane na kawałki, nadal bije dla najbardziej nieodpowiedniego faceta na świecie. Gdy Adam McKey nagle zjawia się w jej rodzinnym domu, Cassandra jest wściekła, choć...

Gdy Adam McKey nagle zjawia się w jej rodzinnym domu, Cassandra jest wściekła, choć jednocześnie szczęśliwa. Niestety, razem z ojcem jej dziecka powracają dawne demony. Wokół znów czają się wrogowie, a wśród nich najgroźniejszy — Eros. On również nie zapomniał o Cassandrze.
Walka trwa. Zemsta jest okrutna i bolesna, a w świecie mafii to sprawa honoru. Toczy się ostateczna rozgrywka — o miłość, zaufanie i prawdę. Prawdę, która może uleczyć, ale także zabić.

Jaką decyzję podejmie Cassandra? I co wybierze Adam w świecie, w którym nic nie jest tym, czym się wydaje?

Śniłam o mężczyźnie, który był dla mnie zgubą. Przeszliśmy razem przez koszmar, a teraz... Teraz czas na przebudzenie.

źródło opisu: http://editio.pl/ksiazki/przebudzenie-morfeusza/prmorf.html

źródło okładki: http://editio.pl/ksiazki/przebudzenie-morfeusza/prmorf.html

caroline85 | 2017-07-03
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2017

Adam McKey to istny żywioł - dziki, męski, nieokiełznany, władczy, namiętny i szalenie seksowny! Wywraca wszystko do góry nogami, a gdy już skończy...pozostają już tylko zgliszcza. McKey na końcu drugiego tomu znika, co powoduje załamanie u Cassandra. Jednak teraz to nie Cass jest najważniejsza tylko jej synek - Tommy. Ale nie da się zapomnieć takiego mężczyzny jak Adam. Pewnego dnia wchodzi do gabinetu swojego szefa i jej spojrzenie napotyka chłodny błękit tych oczu...poraz pierwszy od dwóch lat widzi wpatrzonego w nią Adama. Koszmar powraca - Eros i inni są blisko, znów robi się niebezpiecznie. Pojawia się też pewna kobieta z przeszłości. Naprawdę sporo się dzieje, a zakończenie nieco zaskakuje (mam też wrażenie jakby był niedokończony). Ten tom wydaje mi się jednak najbardziej dojrzały i przemyślany. Postacie zmieniają się, rozwijają, czują więcej i intensywniej.
Szkoda, że to już koniec...

Pośredniczka | 2017-07-04
Przeczytana: 04 lipca 2017

,,Przebudzenie Morfeusza" to zmysłowa książka pełna niebezpieczeństw, pasji i namiętności, jest tak samo podniecająca, jak wzruszająca, a K.N. Haner nie boi się poruszyć czytelnika na wszystkie możliwe sposoby i robi to z niebywałą zręcznością.
Ta książka wciągnie cię w sam środek mafijnego świata, a gdy raz go poznasz, nie będziesz chciała go opuścić.
Cała recenzja na http://www.posredniczka-ksiazek.pl/

Magda | 2017-07-18
Przeczytana: 2017 rok

Długo zabierałam się zarówno za tę powieść, jak i za napisanie moich odczuć po jej przeczytaniu. Dlaczego? Na początku bałam się po nią sięgnąć – wiedziałam, że to ostatni tom, finał historii Morfeusza, a przecież nie chciałam jeszcze rozstawać się z bohaterami. Po jej zakończeniu jednak nie byłam w stanie napisać recenzji, ponieważ powieść rozłożyła mnie na łopatki, powaliła emocjonalnie. Nie tego się spodziewałam. I tak, K.N.Haner – zamierzam Cię zamordować za takie zakończenie. Ale do tego przejdziemy później.

Cassandra odbudowuje swoje życie na nowo, tym razem z Tommym. Staje się jej całym światem, nadzieją na jakiekolwiek jutro i na to, że jej serce znów zostanie poskładane w całość po Adamie. Torronto jej sprzyja. Przynajmniej do czasu, aż przeszłość znów powraca. Dokładnie, to staje w progu jej domu. Oczywiście nie sam, bo demony ich przeszłości wracają wraz z nim, zwłaszcza Eros. Wszak to mafia, która staje się rządna krwi. Zemsta,...

Przeczytana: 17 lipca 2017

"Przebudzenie Morfeusza" to trzecia część cyklu o Cassandrze i Adamie, po "Snach Morfeusza" i "Koszmarze Morfeusza". Jeśli ktoś nie czytał poprzednich tomów, poniższa recenzja będzie dla niego spojlerem, więc uwaga!
Po dwóch latach od ucieczki Cass z Miami, dziewczyna usiłuje poukładać sobie życie na nowo. Wychowuje cudownego synka, ukrywając przed wszystkimi tożsamość jego ojca. Chce zapewnić mu spokój i bezpieczeństwo i wreszcie żyć normalnie. Jednak przeszłość nie daje o sobie zapomnieć i wkrótce do jej drzwi i serca ponownie puka Adam McKey. Wraz z nim do w miarę poukładanego życia Cass ponownie wdzierają się chaos i strach oraz wielka namiętność...

Kasia Haner ponownie zabiera nas w pełną zaskakujących zwrotów akcji historię, która kwalifikuję się do dark erotyku połączonego z mocną powieścią kryminalną. To co czytelnikom funduje autorka, nie daje się po prostu opisać. Nic tu nie jest proste ani oczywiste, a bohaterowie nie mają lekkiego życia. Nie na darmo Haner jest...

KobieceRecenzje365 | 2017-07-05

Na pewno wielu z Was z drżącym sercem czeka na zakończenie historii Cassandry i Adama vel Morfeusza. Trzeci tom czytałam już dość dawno temu, ale zakończenie Kasia zmieniała kilka razy i do końca nie byłam pewna, które z nich znajdzie się w książce. Oczywiście Kasia mnie nie zawiodła i zakończenie okazało się bombą, która mnie rozwaliła. Zapraszam na recenzję „Przebudzenia Morfeusza” K.N. Haner. Mam nadzieję, że jesteście gotowi na ostrą jazdę bez trzymanki.

Mogłoby się wydawać, że po zniknięciu Adama, życie Cassandry jest względnie uporządkowane. Wraca do rodzinnego domu w Toronto, znajduje dobrą pracę i poświęca się wychowywaniu ukochanego synka, Tommy'ego. Z całych sił stara się zapomnieć o przeszłości, o Adamie i o wszystkim, co do tej pory się wydarzyło. Tylko, czy można oszukać serce, które tęskni i bije, choć nie powinno tylko dla niego?
Gdy w jej życiu kolejny raz pojawia się Adam, kobieta nie wie co myśleć, ani co robić. Z jednej strony jest wściekła, że Adam ją znalazł,...

ZielonyGandalf | 2017-06-21

Zawsze nachodzi ten czas, kiedy musimy się pożegnać z bohaterami naszej ulubionej książki, bo seria zwyczajnie się kończy. Pożegnania nie są łatwe, a K.N.Haner nie ułatwiła mi tego wydając ostatnią część „Mafijnej miłości”.
Ostatnie spotkanie z Cassandrą i Adamem sprawiło, że zrobiło mi się smutno na sercu. Sama nie wiem dlaczego. Bo więcej nie będę miała okazji przczytać o wpadkach Cass? Bo nie spotkam się z Morfeuszem w nowych sytuacjach? Hm...

[MOGĄ WYSTĄPIĆ MAŁE SPOJLERY, JEŻELI NIE CZYTAŁAŚ WCZEŚNIEJSZYCH TOMÓW TO ODPUŚĆ I WRÓĆ PONOWNIE]

Cassandra po rozstaniu się z Adamem wraca do rodzinnego domu w Toronto. Jej matka mieszka tam sama i jest zachwycona wnukiem, a relacje między nią a córką ocieplają się choć długa droga je czeka, aby osiągnęły rodzinną normalność. Dziewczyna dostaje się do nowej pracy, aby nie żyć na garnuszku mamusi i tam poznaje kolejnych facetów ( jak w całym...

Cealena | 2017-06-02

Widać że autorkę poniosła wyobraźnia. Totalnie pokręcona książka, w której nie można się połapać. Nie polecam

Aga_1a | 2017-06-07

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Jeżeli ktoś liczy na jakieś logiczne i sensowne zakończenie tej historii to może się rozczarować. W moim przypadku tak było.
Zacznę od tego, że osobą rządzącą lub współrządzącą tym całym mitologicznym światem była dziewczyna Adama, z która kiedyś był, a która rzekomo zginęła w wypadku. Okazało się jednak, że przeżyła jednak straciła pamięć. I moim zdaniem to, że on jej nigdy nie spotkał, na żadnym spotkaniu (przecież rządziła całą tą organizacją, inni członkowie klubu ją znali, widzieli), a Adam oczywiście przez tyle lat nie miał żadnej okazji wydaje się bardzo naciągane...
Poza tym jego odejście z tego niebezpiecznego klubu, z którego rzekomo nie można było odejść było po prostu słabe. Porozmawiał sobie z byłą dziewczyną, która go nie pamiętała, ona uwierzyła mu we wszystko co jej powiedział i tak zwyczajnie pozwoliła mu odejść. Spodziewałam się czegoś mocniejszego, a tu takie coś...
Absurdem był dla mnie też wątek z agentem rządowym, który chronił Cass i współpracował z Adamem....

angela | 2017-06-29
Przeczytana: 29 czerwca 2017

Ponowne losy Cassandry i Adama - czy tym razem los im sprzyja? Czy znów pokrzyżują się ich plany?

Mówi się, że życie to nie bajka, ale czy na pewno? W przypadku tych bohaterów to akurat absolutna prawda. Według mnie los od początku do końca nie był dla nich łaskawy i niestety bardzo to widać.

Szczerze powiedziawszy jest to najlepsza część z całej trylogii, gdyż przeżywamy tu najwięcej emocji. Przy niektórych bohaterach czujemy smutek, nienawiść i pożądanie, a także zemstę, ale przy innych jest wręcz odwrotnie, czyli śmiech szczęście. Jednak cały ten emocjonalny kalejdoskop idealnie się dopasowuje, co daje pozytywne wrażenie.

Jednak w całym tym pozytywie znalazłam minus, a mianowicie mam na myśli zakończenie. Do tego momentu nasuwa mi się tylko jedno pytanie - "dlaczego?". Dlaczego to tak zostało zakończone? Jak dla mnie jest to niewystarczający koniec, gdyż nie wyjaśnił mi do końca losów bohaterów.

Podsumowując pomimo tego jednego minusa książkę polecam wszystkim, gdyż...

martadafcik | 2017-07-03
Przeczytana: czerwiec 2017

Gdy wszystko pozornie się układa, gdy myślisz, że przeszłość już się o ciebie nie upomni. Gdy
on jest tylko bolesnym wspomnieniem, miłością, która rozpala i niszczy równocześnie.
Nagle otwierasz drzwi i wraca wszystko. Strach, ból i lek, który miesza się z pożądaniem i tęsknotą. On chce ją obronić przed całym światem, ale czy zdoła przed samym sobą?

K.N.Haner ponownie zabiera nas w podróż do świata Morfeusza i Cassandry. Jeśli myślicie, że dwa pierwsze tomy były mocne i pełne zwrotów akcji to nie wiem, czy jesteście w stanie przygotować się na „Przebudzenie...". Zarówno w "Snach Morfeusza" jak i w "Koszmarze Morfeusza" autorka delikatnie przygotowała nas na finał. Cała historia Cassandry i Adama jest mocna i nietuzinkowa, więc i taki jest...