Przebudzenie Morfeusza

Cykl: Mafijna miłość (tom 3)
Wydawnictwo: Editio
9788328332058
karollllllla

Po zniknięciu Adama Cassandra względnie uporządkowała swoje życie. Znów zamieszkała w Toronto, a iskierką nadziei jest dla niej synek — Tommy. Dziewczyna pragnie zapomnieć o przeszłości, ale nie potrafi. Jej serce, choć roztrzaskane na kawałki, nadal bije dla najbardziej nieodpowiedniego faceta na świecie. Gdy Adam McKey nagle zjawia się w jej rodzinnym domu, Cassandra jest wściekła, choć...

Gdy Adam McKey nagle zjawia się w jej rodzinnym domu, Cassandra jest wściekła, choć jednocześnie szczęśliwa. Niestety, razem z ojcem jej dziecka powracają dawne demony. Wokół znów czają się wrogowie, a wśród nich najgroźniejszy — Eros. On również nie zapomniał o Cassandrze.
Walka trwa. Zemsta jest okrutna i bolesna, a w świecie mafii to sprawa honoru. Toczy się ostateczna rozgrywka — o miłość, zaufanie i prawdę. Prawdę, która może uleczyć, ale także zabić.

Jaką decyzję podejmie Cassandra? I co wybierze Adam w świecie, w którym nic nie jest tym, czym się wydaje?

Śniłam o mężczyźnie, który był dla mnie zgubą. Przeszliśmy razem przez koszmar, a teraz... Teraz czas na przebudzenie.

źródło opisu: http://editio.pl/ksiazki/przebudzenie-morfeusza/prmorf.html

źródło okładki: http://editio.pl/ksiazki/przebudzenie-morfeusza/prmorf.html

Kasia | 2017-08-20
Przeczytana: 20 sierpnia 2017

Na końcu książki w słowach od autorki można przeczytać, że zależało jej na wywołaniu emocji. W moim przypadku autorka odniosła sukces, złość jeszcze mnie trzyma :)
Tak na poważnie to historia naszpikowana jest wieloma wątkami, niektóre zupełnie tu nie pasowały albo sprawiły, że koniec stał się zbyt gęsty. Zmęczyło mnie to bardzo. Mogę się jednak domyślać, że przestępczy świat taki właśnie jest i może to plus tej książki??? Każdy musi ocenić to sam :)

Karolina Hajdysz | 2017-07-03
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2017

Adam McKey to istny żywioł - dziki, męski, nieokiełznany, władczy, namiętny i szalenie seksowny! Wywraca wszystko do góry nogami, a gdy już skończy...pozostają już tylko zgliszcza. McKey na końcu drugiego tomu znika, co powoduje załamanie u Cassandra. Jednak teraz to nie Cass jest najważniejsza tylko jej synek - Tommy. Ale nie da się zapomnieć takiego mężczyzny jak Adam. Pewnego dnia wchodzi do gabinetu swojego szefa i jej spojrzenie napotyka chłodny błękit tych oczu...poraz pierwszy od dwóch lat widzi wpatrzonego w nią Adama. Koszmar powraca - Eros i inni są blisko, znów robi się niebezpiecznie. Pojawia się też pewna kobieta z przeszłości. Naprawdę sporo się dzieje, a zakończenie nieco zaskakuje (mam też wrażenie jakby był niedokończony). Ten tom wydaje mi się jednak najbardziej dojrzały i przemyślany. Postacie zmieniają się, rozwijają, czują więcej i intensywniej.
Szkoda, że to już koniec...

mala1x9 | 2018-02-13
Przeczytana: 13 lutego 2018

Chyba najlepsza z serii mafijnej Kasi Haner. Zakończenie rozwalilo mnie na łopatki. Chociaz na poczatku byłam zła na autorkę, że w ten sposób zakończyła serie tak teraz po kilku godzinach od przeczytania uwazam, ze zrobiła to w idealny sposób. :)
O dziwo w ostatniej części Cassandra zyskała nieco wiecej mojej sympatii, tzn ciągle uważam ją za niesamowicie irytującą postać ale zyskała nieco wiecej harakteru w tej częsci.
Było kilka zaskakujących akcji, dobrze zakończone wątki z poprzedniej częsci. Podobała się mi :) Polecam

Joanna J | 2018-05-17
Przeczytana: 15 maja 2018

Szczerze mówiąc ciężko mi ocenić tą książkę. Z jednej strony czytanie szło sprawnie i byłam ciekawa zakończenia historii, a z drugiej momentami wlekło sie niemiłosiernie. To niezdecydowanie głównej bohaterki oraz wiecznie popełniane te same błędy przez Adama po prostu sie znudziły. Wszystko bardzo powolnie sie toczyło, aż do zakończenia. To największy zarzut dla tej części. Moim zdaniem śmiało można by pominąć część wątków, na rzecz wydłużenia zakończenia. Miałam wrażenie, ze autorka miała kilka pomysłów i nie mogła się zdecydować na jeden, więc powiązała wszystkie.
Osobiście chyba wcale nie chcę kolejnej części, chociaż Pani Haner nie ukrywa, że coś jest na rzeczy.

Pośredniczka | 2017-07-04
Przeczytana: 04 lipca 2017

,,Przebudzenie Morfeusza" to zmysłowa książka pełna niebezpieczeństw, pasji i namiętności, jest tak samo podniecająca, jak wzruszająca, a K.N. Haner nie boi się poruszyć czytelnika na wszystkie możliwe sposoby i robi to z niebywałą zręcznością.
Ta książka wciągnie cię w sam środek mafijnego świata, a gdy raz go poznasz, nie będziesz chciała go opuścić.
Cała recenzja na http://www.posredniczka-ksiazek.pl/

Zuzanna | 2017-09-06
Przeczytana: 06 września 2017

Po tym jak zniknął Adam, Cassandra musi samodzielnie stawić czoła nowej rzeczywistości. I choć nie jest jej łatwo, ma wsparcie w bliskich osobach a sens jej życiu nadaje mały synek - Tommy. Kiedy mijają dwa lata i wydaje się, że Cass uporządkowała swoje życie i uciekła przed niebezpieczeństwem, w jej życiu znowu pojawia się Adam McKey a wraz z nim cała przeszłość. Niebezpieczeństwo nawet na chwilę nie przestało zagrażać bohaterom a ponowne pojawienie się Adama w życiu Cassandry nie jest bezcelowe. Przed mafią nie ma ucieczki a bohaterowie będą zmuszeni podjąć trudne decyzje, od których zależeć będzie wszystko a zwłaszcza ich życie.

Czy Adam zdoła uchronić Cassandrę i Tommy'ego przed mitologicznym światkiem?
Do czego posunie się Eros, by zemścić się na Adamie?
Kogo pochłonie piekło, a komu uda się ujść z niego z życiem?

Kiedy sięgałam po trzecią a zarazem ostatną część "Mafijnej miłości" towarzyszyło mi mnóstwo obaw i ogromny niepokój. Obawiałam się wielu rzeczy - przede...

książek: 1935
Magda | 2017-07-18
Przeczytana: 2017 rok

Długo zabierałam się zarówno za tę powieść, jak i za napisanie moich odczuć po jej przeczytaniu. Dlaczego? Na początku bałam się po nią sięgnąć – wiedziałam, że to ostatni tom, finał historii Morfeusza, a przecież nie chciałam jeszcze rozstawać się z bohaterami. Po jej zakończeniu jednak nie byłam w stanie napisać recenzji, ponieważ powieść rozłożyła mnie na łopatki, powaliła emocjonalnie. Nie tego się spodziewałam. I tak, K.N.Haner – zamierzam Cię zamordować za takie zakończenie. Ale do tego przejdziemy później.

Cassandra odbudowuje swoje życie na nowo, tym razem z Tommym. Staje się jej całym światem, nadzieją na jakiekolwiek jutro i na to, że jej serce znów zostanie poskładane w całość po Adamie. Torronto jej sprzyja. Przynajmniej do czasu, aż przeszłość znów powraca. Dokładnie, to staje w progu jej domu. Oczywiście nie sam, bo demony ich przeszłości wracają wraz z nim, zwłaszcza Eros. Wszak to mafia, która staje się rządna krwi. Zemsta,...

werka777 | 2017-08-10
Przeczytana: 10 sierpnia 2017

Bohaterowie tej książki to para, która daje się we znaki na wiele różnych sposobów. Jakich? Cass to kobieta po przejściach – co widać. Niestabilna emocjonalnie, zmieniająca zdanie częściej niż typowa przedstawicielka płci pięknej, targana wieloma uczuciami i ostatecznie dość szybko ulegająca cielesnym pokusom. Niekoniecznie ją polubiłam, a już na pewno denerwowało mnie to, że na jej widok każdy facet marzył tylko o jednym. Serio?! Jakby była jedyną samicą w stadzie pełnym samców. Adam zaś, oj tak – jego mrok zdecydowanie mnie przyciągnął. Mężczyzna, którego ciemność kilkakroć przekracza wymiar demonów innych, literackich kolegów po fachu. Nie zawsze postępujący pochlebnie, głównie jednak ze względu na środowisko, w którym funkcjonuje. Teraz przybiera bardziej ludzką twarz, którą autorka ucieszyła mnie i uraczyła.
Nie brak bohaterów drugoplanowych, bez których fabuła musiałaby potoczyć się w innym, o wiele nudniejszym kierunku. Czarny charakter Eros, tracący kontrolę nad sobą,...

Katarzyna | 2017-07-31
Przeczytana: 31 lipca 2017

„ … Patrzę na niego, na jego piękne błękitne oczy i gdy widzę, że lekko się uśmiecha, kąciki moich ust również lekko się unoszą …”

Przed Wami trzecia część bardzo zmysłowej powieści, która będzie ukojeniem złych emocji, sennym marzeniem i realizacją pragnień nietuzinkowych postaci.

Autorką powieści jest K.N Haner. To pseudonim polskiej pisarki, która debiutowała w 2015 roku powieścią „Na szczycie”. Seria o Morfeuszu szybko zyskała status bestsellera. Prywatnie Haner jest bardzo wesoła i rodzinna. Kocha Mazury, polskie morze i marzy o nurkowaniu na rafie koralowej u wybrzeży Australii.

Cassandra Givens jest młoda, ambitna i od zawsze nie ma szczęścia do facetów. Jej przelotne znajomości kończą się zwykle złamanym sercem, a zgryźliwe poczucie humoru, wpędza w kłopoty.

Poznacie Adama McKeya, jej przyszłego i byłego szefa, a to, komplikuje wszystko jeszcze bardziej. Fascynujący romans i duże kłopoty, to wszystko przed Wami, na wyciągnięcie ręki. Mężczyzna jest bardzo władczy,...

Przeczytana: 17 lipca 2017

"Przebudzenie Morfeusza" to trzecia część cyklu o Cassandrze i Adamie, po "Snach Morfeusza" i "Koszmarze Morfeusza". Jeśli ktoś nie czytał poprzednich tomów, poniższa recenzja będzie dla niego spojlerem, więc uwaga!
Po dwóch latach od ucieczki Cass z Miami, dziewczyna usiłuje poukładać sobie życie na nowo. Wychowuje cudownego synka, ukrywając przed wszystkimi tożsamość jego ojca. Chce zapewnić mu spokój i bezpieczeństwo i wreszcie żyć normalnie. Jednak przeszłość nie daje o sobie zapomnieć i wkrótce do jej drzwi i serca ponownie puka Adam McKey. Wraz z nim do w miarę poukładanego życia Cass ponownie wdzierają się chaos i strach oraz wielka namiętność...

Kasia Haner ponownie zabiera nas w pełną zaskakujących zwrotów akcji historię, która kwalifikuję się do dark erotyku połączonego z mocną powieścią kryminalną. To co czytelnikom funduje autorka, nie daje się po prostu opisać. Nic tu nie jest proste ani oczywiste, a bohaterowie nie mają lekkiego życia. Nie na darmo Haner jest...