Christianitas między Niemcami i Rosją

Wydawnictwo: Prohibita
8 (2 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
historia
monika5555

Nowa książka znakomitego historyka jest kontynuacją, ale i dopełnieniem poprzedniego zbioru zatytułowanego: Christianitas. Od rozwkitu do kryzysu. W tym wyborze rzecz dotyczy tego samego zagadnienia, ale w odniesieniu do Polski. Tysiąc pięćdziesiąta rocznica chrztu Polski w naturalny sposób skłania do refleksji nad znaczeniem tego wydarzenia dla dziejów narodu i państwa polskiego, ale również znaczenia pamięci o tym wydarzeniu i szerszej oceny stanu civitas christiana w naszej ojczyźnie.

Jakie ciosy i skąd spadały na Christianitas w Polsce?

Dlaczego „wykończenie” Polski stało się celem nadrzędnym naszych sąsiadów?

Dlaczego Niemcy stały się akuszerem bolszewickiej Rosji i jaki to miało wpływ na nasze dzieje?

Czy można uznawać Rosję za ostatnią nadzieję chrześcijańskiej cywilizacji w „Gejeuropie”?

Skąd płyną zagrożenia dla cywilizacji Christiniatatis w Polsce od ponad 100 lat?

Jakie zadziwiające paralele zachodzą między współczesnymi obrońcami laickości państwa a niemieckimi okupantami?

Co łączy niemieckie „dzieci kwiaty” z narodowym socjalizmem, „Zielonymi”, a wreszcie z ogarniającym współczesny świat zaćmieniem rozumu?

Odpowiedź znajdą Państwo na kartach tej książki.

źródło opisu: http://multibook.pl/pl/p/Grzegorz-Kucharczyk-Chris...(?)

źródło okładki: http://multibook.pl/pl/p/Grzegorz-Kucharczyk-Chris...»

Kamil | 2016-11-17
Przeczytana: 17 listopada 2016

Moja dłuższa recenzja książki G.Kucharczyka - http://weszlowoko.blogspot.com/2016/11/polska-jest-bya-i-bedzie-czescia.html

Michu | 2017-01-26
Przeczytana: 26 stycznia 2017