Thank You Jeeves

Cykl: Bertie Wooster i Jeeves (tom 2)
Wydawnictwo: Penguin Books

Gold Winner at the 2001 Spoken Word Awards! Due to the unrepentant playing of his banjolele, Bertie parts company with Jeeves, who finds employment with Bertie s old mate Chuffy. Chuffy and Pauline Stoker (previously engaged to the Wooster chap) have fallen in love, but Chuffy is reluctant to pop the question. So when Bertie and Jeeves cook up a plot to smooth the course of true love, old entangle

źródło opisu: opis okładkowy

żabot | 2014-09-18
Przeczytana: 18 września 2014

Po raz pierwszy nie wystawię żadnej gwiazdki. Nie dlatego, że książka jest beznadziejna, choć w moim odczuciu absolutnie nie jest żadną rewelacją. Dałbym co najwyżej 3 gwiazdki. W jakimś sensie to klasyka i jak widać po opiniach wielu czytelników, jej humor bawi. Chyba nie jestem miłośnikiem angielskiego humoru. Nie zrywam boków przy "Hotelu Zacisze", gagi i dialogi Monthy Pythona śmieszą mnie umiarkowanie. Może w ogóle nie mam poczucia humoru? ;-)Zachęcony przez współdomowniczkę, która pochłania Wodehouse'a, postanowiłem zapoznać się z perypetiami (tu miłosnymi) młodego lorda i jego rezolutnego służącego. Gdyby nie to, że słuchałem audiobooka, prawdopodobnie nie dotrwałbym do końca. Szansa, że sięgnę po kolejną pozycję autora w klasycznej czy dźwiękowej formie, jest praktycznie żadna. Lektura tylko dla smakoszy.

Oria | 2012-09-06

Typowy angielski humor sytuacyjny. Losy Bertmana po raz kolejny bawią czytelników, a Jeeves okazuje się pomocny, jak nigdy.

Książka idealna na poprawę humoru. Czytając idzie się naprawdę bardzo dobrze bawić, a do tego lekkie pióro Wodehous'a sprawia, że książka jest godna polecenia :)

BetiFiore | 2013-01-08

Uwielbiam Wodehouse'a. Zbieram jego ksiazki od dawna.

Gothabella | 2014-03-10
Przeczytana: 10 marca 2014

Świetne. Idealna literatura w typie "lekkostrawny prozac" bądź też na udaną podróż do pociągu. Historia nie za długa, niewymuszenie zabawny styl, humor charakterystyczny, ale niezawodny. Rozpropagować!!
Ja fan.
Thank you, Jeeves!

SylwiaCze | 2013-11-09
Przeczytana: sierpień 2013

Autentycznie śmiałam się w głos podczas czytania. Następnie nie pożałowałam sobie audiobooka, którym lektor wprost mistrzowsko wcielał się w rolę poszczególnych bohaterów. Lekka konsystencja z dawką humoru mogącą rozweselić największego ponuraka! Polecam wszystkim, którzy mają ochotę na głęboki relaks, a i ostrzegam, że można się ze śmiechu popłakać!

Allie | 2014-02-18
Na półkach: Przeczytane, 2014

Najwyższy czas na dobre, uwspółcześnione tłumaczenie i porządną redakcję/korektę (pisząc "uwspółcześnione" nie mam bynajmniej na myśli czegoś w stylu tłumaczeń Bartosza Wierzbięty). W wydaniu, które wpadło w moje ręce, poziom trzyma jedynie zdjęcie na okładce. Mimo to kolejne spotkanie z Jeevesem uznaję za udane.

Doweyko | 2018-03-02
Przeczytana: 01 marca 2018

No cóż, Wodehouse to Wodehouse!

"The very nature of the potato, it being a rummy shape and covered with knobs, renders accurate aiming a tricky business."

Mikołaj | 2013-02-10

Świetny, inteligentny angielski humor sytuacyjny. Książke czyta się miło i z uśmiechem na twarzy. Dużo lepsza w oryginale.

Lektura niewymagająca - lekka, łatwa i przyjemna, specyficzny angielski humor, wyższe sfery, które okazują się być "wyższymi sferami". Polecam.

Wiktorzec | 2014-01-08
Przeczytana: 08 stycznia 2013

Nie moja bajka, aczkolwiek momentami mocno się uśmiałam.