Katolik i pieniądze

Wydawnictwo: Święty Paweł
4 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny

To książka zarówno o pieniądzu dosłownie, jego historii, potrzebie istnienia w różnych społecznościach o odmiennych kulturach, jaki i o szeroko rozumianej działalności gospodarczej człowieka. Autor przedstawia mechanizmy ekonomiczne we współczesnym świecie, a także stanowisko społecznej nauki Kościoła wobec różnych aspektów gospodarczego funkcjonowania społeczeństw. Wnioski, jakie czytelnik wyciąg

Agnieszka | 2015-07-18
Na półkach: Z 2015, Przeczytane, Religia
Przeczytana: 15 lipca 2015

"Dobro ekonomiczne, które rzeczywiście ubogaca człowieka,
nigdy nie sprzeciwia się ani Bogu, ani Kościołowi"

Książka bardzo przypomina mi pracę magisterską na temat historii pieniędzy. 2/3 książki zostało poświęcone temu tematowi. Było to dla mnie dość nużące. Pozostała część książki była już ciekawsza, podejmowała bowiem tematykę współczesną. Generalnie książka dobrze napisana, tylko ja po tytule spodziewałam się bardziej praktycznego podejścia a spotkałam tu rozważania teoretyczne. Stąd moja ocena.

książek: 1923
skarbka78 | 2015-04-28