The Lightning Thief

Cykl: Percy Jackson i bogowie olimpijscy (tom 1)
Wydawnictwo: Penguin Books
1 957
1 610
2 092
1 971

The gods of Olympus are alive in the 21st Century. They still fall in love with mortals and have children who might become great heroes, but by the age of twelve most of these children meet horrible fates at the hands of monsters. Only a lucky few learn the truth of their identity and make their way to Half Blood Hill, a summer camp dedicated to training young demigods. Such is the revelation that

Zsercemnastolatki | 2019-07-08
Przeczytana: kwiecień 2015

Bardzo fajny początek serii dla młodszych czytelników. Ja niestety już wyrosłam, ale i tak czasami do niej wracam. Nadal bawi tak samo;)

krasnylud | 2019-06-27
Na półkach: Przeczytane, Pożyczone
Przeczytana: 03 czerwca 2019

No takie sympatyczne YA, nuthin' special. Intrygę widać na kilometr, bohater jest nieco bucowato-arogancki mimo wszystko, dużo uproszczeń. Książka jakich wiele.
(Wiem, nie jestem targetem. Ale czasem to naprawdę działa lepiej)

aukowska99 | 2019-06-12
Przeczytana: 08 czerwca 2016

Jest to pierwszy tom z serii Percy Jackson. Jest on chłopcem, który nagle dowiaduje się, że jest herosem. Książka fantastyczna, dobrze się ją czyta.

_Mleczyk_ | 2019-05-27
Przeczytana: kwiecień 2016

Polecam gorąco całą serię i inne książki Riordana. Widać, że gościu umie pisać. Dużo humoru i akcji :)

BARDZO WCIĄGAJĄCE 😂😂🌊🌊LEKTOR CIEKAWIE CZYTA WIĘC MIŁO DLA UCHA😂 PRZESŁUCHAŁAM BODAJŻE W 2 DNI😊 NIESTETY NA RAZIE NIE MA DALSZYCH TOMÓW W AUDIO, WIĘC MUSZĘ CZEKAĆ..😭😭 POLECAM KAŻDEMU KTO ZECHCE PRZECZYTAĆ.👏🏻😂😂😊

Rafi | 2019-05-26
Przeczytana: 16 marca 2019

Percy jest bękartem boga olimpijskiego. Podczas drogi do obozu zostaje zaatakowany prze minotaura. Kto jest jego ojcem i co ma z nim wspólnego piorun piorunów? Jedna z najlepszych książek naszych czasów.

LupusLegere | 2019-05-22
Przeczytana: 20 maja 2019

Historia już od pierwszych stron była wybitna. Dalej tylko dostawała wiatru w skrzydła. Jest oryginalna, nietypowa, dynamiczna i barwna. Opis myśli Percy'ego był świetny. Niektóre sytuacje były nieprzewidywalne.

Ogółem książka świetna i godna polecenia. :D

asjante | 2019-04-26
Przeczytana: 31 marca 2019

Swoją przygodę z Percym zaczęłam od filmów, którymi zostałam totalnie oczarowana. Bardzo długo zbierałam się do przeczytania książek i teraz żałuję, że nie zrobiłam tego wcześniej. Książka skradła moje serce już od pierwszych stron. Barwni bohaterowie, których nie da się nie lubić, wstawki mitologii greckiej (jak sam tytuł wskazuje), po prostu warto przeczytać. Lektura zarówno dla starszych, jak i młodszych odbiorców. Polecam z czystym sumieniem.

pawlo124rebels | 2019-04-21
Na półkach: 1 Posiadam, Przeczytane
Przeczytana: 24 kwietnia 2019

Percy Jackson ma w sobie to coś...

Julie | 2019-04-13

Całe moje czytelnicze dzieciństwo przeszło na Percym Jacksonie.

Riordan ma jednak wielką wyobraźnię ale z racji tego że BAAARDZO dawno czytałam to niestety nic już nie pamiętam =)