Hydra

Cykl: Armagedon (tom 2) | Seria: WarBook
Wydawnictwo: WarBook
amea

Amerykę unicestwił zabójczy wirus. Rosja drży w posadach, a jedność europejska utonęła w fali uchodźców... Polska przejęła europejskie struktury wojskowe USA i niemal z dnia na dzień stała się supermocarstwem. Przybywa jej także wrogów, a niespodziewany, nadchodzący atak może pogrzebać nasze wielkie plany. Śmiałe i jakże często prorocze wizje Vladimira Wolffa przerażają jak nigdy dotąd. Czy...

Śmiałe i jakże często prorocze wizje Vladimira Wolffa przerażają jak nigdy dotąd. Czy zasługujący na miano wieszcza autor tym razem się myli? Z tą nadzieją oddajemy Państwu w ręce jego najnowszą powieść. Wolff otworzył „Metalową burzą‟ nowy cykl – Armagedon. „Hydrą‟ otwiera puszkę Pandory!

źródło opisu: http://warbook.pl/

źródło okładki: warbook.pl

wiejskifilozof | 2018-01-27

Z biblioteki udało mi się,zabrać perełkę.Bo to świadczy,że Polak potrafi pisać.Takie cudowne,pełne napięcia książki.
Alternatywna wizja,jest tu pokazana w nierzucący czytelnika sposób.
Wojna greck0-turecka.
Wydarzenia w Sejmie,polscy politycy.Wszystko,to sprawia że.Czyta się doskonale.
Doskonała rozrywka.

eR_ | 2017-02-12
Na półkach: Przeczytane, Współpraca
Przeczytana: 10 lutego 2017

Alternatywne wersje historii mają to do siebie, że praktycznie wszystko w nich jest możliwe i nic nas nie dziwi. Kolumb nie odkrywa Ameryki, Cortez dostaje za swoje od Indian, albo Polska sprzymierzona z Hitlerem daje wycisk wiadomo komu. Każda z tych wersji, zależnie od tego czy pisarz ma talent, może sprawić, że zapomnimy na chwil parę gdzie żyjemy i przenosimy się do świata, który dla naszej wygody stworzył twórca, który jak Bóg daje i odbiera.

Nie inaczej jest i w tym przypadku.
Ameryka spustoszona przez tajemniczy wirus chyli się ku upadkowi. Europejskie struktury drżą w posadach, napływy imigrantów przekracza wszelkie normy, panuje anarchia, nie ma nadziei na lepsze jutro... Jedynie Polska, która po przejęciu struktur wojskowych stała się potęgą militarną ma się całkiem dobrze. Nasi odwieczni wrogowie czyli Rosja, wraz z Niemcami, nieprzychylnie patrzą na takie przebieg wypadków. Jednak to się zmienia. Na szeroką skalę przeprowadzane są zamachy na struktury władzy w Polsce....

Sławomir | 2016-12-21
Na półkach: Przeczytane, 2016
Przeczytana: 21 grudnia 2016

Czyta się naprawdę świetnie. Chyba najlepsza jak dotąd książka tego autora. Aż dziw bierze, że to ten sam autor co debilnej "Stalowej Kurtyny". Jeszcze kilka takich książek i zapomnę tragiczne początki:)
Mówiąc szczerze to lepiej mi się czytało niż niektóre pozycję osławionego Toma Clancy'ego a to już chyba niebagatelny komplement.
Tym razem podoba mi się patriotyzm w książce:) Nie taki nadęty i drętwy a ten prawdziwy z fantazją, szaleństwem i humorem i całkowicie nieliczący się z konsekwencjami. Właśnie dlatego jestem dumny z tego, że jestem Polakiem.
Reasumując polecam. Rozrywka przednia. Z niecierpliwością czekam na kolejny tom.
Jeśli autor jakimś przypadkiem przeczyta moją skromną opinię albo ktoś łaskaw będzie mu przekazać, to mam tylko gorącą prośbę. Ponieważ zaczynają się w tej historii dziać cuda... to proszę tylko przypadkiem nie wskrzeszać Wirskiego!:)

Marcin | 2016-12-19
Przeczytana: 17 grudnia 2016

Druga część serii Armagedon jest książką która wciąga od pierwszej strony i nie chce puścić. W Ameryce szaleje wirus, Polska "przygarnia" oddziały amerykańskie stacjonujące w Europie, zostaje zawiązany sojusz który nie podoba się ani Rosji ani Niemcom. Nagle okazuje się, że nie wszystko jest tak piękne jak się wydawało, gdyż któregoś pięknego dnia nieznani sprawcy opanowują Pałac Prezydencki w którym znajduje się także cały rząd, giną ludzie a wojsko nagle traci dostęp do programu który steruje wydawaniem rozkazów jednostką. I tak właśnie rozpoczyna się ten tom. Potem akcja rozpędza się jak kolejka górska. Czy amerykanie są po naszej stronie czy tylko udawali? Tego nie zdradzę ale książka powala, pokazuje jak można rzucić na kolana państwa które zaczynają za bardzo wierzyć technice a nie potrafią skutecznie bronić przed hakowaniem (hmm chociaż w tym przypadku jest to bardziej atak wewnętrzny). Naprawdę świetna pozycja już nie mogę się doczekać następnego tomu.

Czytalski | 2017-06-27
Przeczytana: 20 czerwca 2017

Nieznani napastnicy zajmują Pałac Prezydencki i biorą zakładników. Zabity zostaje marszałek Sejmu, a na jego odpowiednika z Senatu rozpoczyna się polowanie. W tej sytuacji polskie władze nie są w stanie kierować państwem, a wszystko wskazuje, że to zdarzenie to dopiero początek większych problemów.

Jeżeli po spojrzeniu na tytuł macie skojarzenia z filmem "Kapitan Ameryka: Zimowy Żołnierz", to są to skojarzenia jak najbardziej poprawne. Fabuła książki będącej kontynuacją "Metalowej burzy" przedstawia zbliżoną historię. W Warszawie dochodzi do serii ataków na najważniejsze osoby w państwie. Prezydent, premier i kilku ministrów zostają zakładnikami, marszałek Sejmu został zabity, a marszałek Senatu musi uciekać. Taka sytuacja powoduje paraliż decyzyjny. Jedyną osobą, która podejmuje się działań jest generał Banach, szef wywiadu wojskowego. To na jego barki spada odpowiedzialność za rozwiązanie powstałego kryzysu. Odkrywa też jakie mają konsekwencje decyzje podjęte po upadku Stanów...

Bullshit_detector | 2017-07-15
Przeczytana: 15 lipca 2017

Świetna książka, najlepsza z cyklu Armageddon i najlepsza rzecz Wolffa jaką czytałem. Akcja pędzi niesamowicie, ale główne postaci zarysowane są ciekawie. Fajnie, że większość akcji skupia się na wydarzeniach, przeżyciach i przemyśleniach bohaterów niż na suchych opisach działań batalistycznych typu "załadowano pocisk X, który rozbił pancerz czołgu Y", czego było za dużo w "Metalowej burzy".

Pozostaje mieć nadzieję, że odpowiednik książkowego gen. Banacha żyje gdzieś w Polsce i ma się dobrze. W przeciwnym razie będziemy zgubieni.

alpha-sco | 2017-05-14
Przeczytana: 2017 rok

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Patrzę i własnym oczom nie wierzę. Jakim cudem ta książczyna ma tak wysokie noty? To najsłabsze „dzieło” jakie czytałam od… dawna.

Fabuła klejona na siłę, brednia za brednią goni a do tego od truizmów aż gęsto. Do tego błędy i zwyczajna niekonsekwencja.

Książka jest aż ciężka od przemyśleń bohaterów, którymi częstuje nas autor i które chyba mają nadać głębię postaciom. Niestety, wychodzi tylko męczące ględzenie, zadawanie sobie samemu banalnych pytań i natychmiastowe udzielanie sobie równie banalnych, oczywistych i przewidywalnych odpowiedzi.

Bohaterowie to idioci. Może by to tak nie raziło gdyby nie częste podkreślanie przez autora, jakie to asy nad asami, najlepsi z najlepszych, „prawdziwy kryształ” itp. Itd.

Zabójczyni, która ma „sprzątnąć” absolutnie kluczowego dla przedsięwzięcia polityka polskiego, po drodze spaceruje, zajadając parówkę z „budy” i zastanawiając się, czy kupić drugą (to tak a propos głębi przemyśleń bohaterów).

Jej oponentka, pani oficer mająca...

Magnat | 2017-04-06
Przeczytana: 06 kwietnia 2017

Czy Tom Clanyc zyje? I czy ukrywa sie pod pseudonimem Vladimir Wolff??

Najlepsza pozycja Wolffa, a i T.Clancy przy Hydrze jest znokautowany.
Czyta sie od dechy do dechy. Napiecie 3000 Volt. Opis zbedny- trzeba przeczytac - podsumowanie.....KIEDY 3 TOM ????

Grisznak | 2018-01-30

Inne od "Metalowej Burzy", bo o ile tamta była bardziej powieścią wojenną, tak tu autor poszedł w kierunku bliższym thrillera, co nie wyszło nawet źle, bo książkę czyta się błyskawicznie, pomysły autorowi się udają, a bohaterów daje się lubić.

Wasyl Czapajew | 2017-01-26
Przeczytana: 26 stycznia 2017

Pozycja zdecydowanie lepsza od pierwszej części cyklu. Wydaje się również, że jest to najlepsza książka autora ever:-)Czyta się bardzo dobrze. To jest naprawdę nieszablonowo pomyślane. Warto.