Surfing the World
surfing, podróże, przewodnik
radek87pl

Znajdź wymarzoną falę dla siebie, a potem jedź i złap ją! W tym przewodniku opisano 80 najlepszych na świecie fal surfingowych rekomendowanych przez najsłynniejszych surferów, dziennikarzy, fotografów, tuzów z Association of Surfing Professionals oraz zwykłych amatorów tego sportu. Przy każdej z fal znajdziesz m.in. jej wady i zalety, stopień trudności, charakterystykę zalecanej deski, informacje o temperaturze wody i powietrza oraz prognozy powstawania fal i pływów Eksperci wskażą najciekawsze spoty, optymalny sezon na surfowanie w danym miejscu, a także doradzą, jak chronić środowisko naturalne i zapewnić sobie bezpieczeństwo. Posłuchasz opowieści o J-Bay, odkryciu Cloud 9, o tym jak przeżyć zjazd na Mavericks i jak wygląda dzień na Malibu Beach. Dowiesz się, czym zajmują się takie organizacje, jak SurfAid, Surfrider i Save The Waves. Poznasz społeczność surferską i niezwykłych ludzi, którzy współtworzą historię tego sportu, w tym lokalne legendy oraz takie sławy jak Mickey „Da Cat” Dora, Shaun Tomson, Zach Wormhoudt czy Tubesteak.

źródło opisu: Wydawnictwo G+J RBA, 2009

źródło okładki: Zdjęcie autorskie