Zgłosuj na książki roku 2017

Odwołanie od nowych do starych wigów

Wydawnictwo: Ośrodek Myśli Politycznej
Mateusz

Drugi wydany w serii Biblioteka Myśli Politycznej wybór pism Edmunda Burke’a – uznawanego za ojca współczesnego konserwatyzmu i czołowego myśliciela nowożytnej Europy – zawiera jego najważniejsze teksty poświęcone angielskiej tradycji politycznej. Rozważa w nich m.in. kwestie wolności, sprawiedliwości, władzy. Krytykuje błędy polityczne epoki, a zarazem przedstawia zasady polityki rozsądnej, sprawiedliwej i skutecznej, które do dziś stanowią niezwykłą intelektualną inspirację i znakomitą szkołę politycznego myślenia.

źródło opisu: ksiazkihistoryczne.pl

źródło okładki: ksiazkihistoryczne.pl