Not As Far As Velma

5 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
żydzi, Auschwitz, nazi, śledztwo
angielski
Abee

A young widow goes missing. An old Polish Jewish artist turns up in a hotel register even though he has never set foot in the tiny hotel. A bomb is placed in a local convent, and a frightening sum of money is left in a Swiss bank account. Henri Castang investigates and is pulled into seething church politics in an ingenious and dramatic web of deception.

źródło opisu: https://www.amazon.com/Not-as-Far-Velma/dp/1842328638

źródło okładki: https://www.amazon.com/Not-as-Far-Velma/dp/1842328638

Abee | 2016-11-09
Na półkach: Przeczytane, 2016
Przeczytana: 07 listopada 2016

Komisarz Henri Castang daje się uwieść opisowi tajemniczej właścicielki pensjonatu, która zniknęła bez śladu. Spotyka na swej drodze galerię nietuzinkowych postaci. Sprawa się komplikuje. Pojawia się wątek nazistów, Auschwitz, komunistów i misji zakonnych. Komisarz wpada w tarapaty i traci profesjonalizm. Może zbyt dużo autor chciał na raz... Dobra adaptacja BBC.

Na półkach