Na ostrzu noża

Tłumaczenie: Anna Jakubowska
Cykl: Cykl o Koniaszu (tom 2)
Wydawnictwo: Fabryka Słów
Na ostřích čepelí

Psy kąsają, karawana jedzie dalej… Ruszyła. Zorganizowana przez Koniasza, najemnika nad najemników. Mistrza w swoim fachu, straceńca o poharatanej duszy i pokrytym bliznami ciele. Jest sprytny, świetnie wyszkolony, wykształcony, inteligentny, skryty. Bezwzględny zabójca i podstępny strateg, a jednocześnie człowiek honoru, w którym domyślać się można całych pokładów wrażliwości. Galerii...

Psy kąsają, karawana jedzie dalej…

Jest sprytny, świetnie wyszkolony, wykształcony, inteligentny, skryty. Bezwzględny zabójca i podstępny strateg, a jednocześnie człowiek honoru, w którym domyślać się można całych pokładów wrażliwości. Galerii barwnych postaci dopełniają jego malowniczy kompani i towarzyszące im kobiety. Bo nawet w mocnej męskiej prozie nie może zabraknąć wątków miłosnych.

Koniasz podjął się wykonania zadania – zdawałoby się – niewykonalnego, skoro potężny władzą i bogactwem przeciwnik nie zawahał się przed sprzątnięciem z tego świata mocodawcy najemnika. Ma doprowadzić karawanę osadników do nowego świata. Jeśli czytaliście pierwszy tom, wiecie, że ktoś dwoił się i troił by przeszkodzić w przygotowaniu i przeprowadzeniu przedsięwzięcia. I nadal nie ustaje w wysiłkach. Ruszył wyścig z czasem i zdecydowanym na wszystko wrogiem… Ruszyła karawana…

Michał Nosorowski | 2013-06-20
Przeczytana: 18 czerwca 2013

Super się czyta.

Wiedźma | 2010-10-26
Na półkach: Przeczytane, Fantastyka
Przeczytana: 26 października 2010

Karawana wędruje dalej - przemieszcza się powoli, mozolnie, z wyraźnym trudem - natrafia na niezliczoną ilość przeszkód, które Koniasz przy pomocy swoich ludzi jest w stanie właściwie bezproblemowo rozwiązać. Kiedy już ma się wrażenie, że tym razem im się nie uda, on znowu wpada na jakiś genialny plan - to się robi nudne.

Chwilami miałam wrażenie, że charaktery osób z poprzedniego tomu w ogóle nie miały dla autora znaczenia i tworzył je od nowa - Koniasz, Kowalski, Kent, Krystyna czy Natasza - każdy zmienił się tak radykalnie, że wydaje się to absurdalne i nielogiczne.

Skoro już tutaj jesteśmy - w pierwszym tomie Koniasz nie mógł zapomnieć o Krystynie, a w tym praktycznie w ogóle o niej nie myślał, a jak już faktycznie próbował, to było to mocno naciągane. Kiedy natomiast zjawiał się w pobliżu, to przeważnie poszukiwał Hammonda.

No i to nieszczęsne zakończenie - może nie stricte epilog, ale ostatnie dwa rozdziały. Przegięte - całkowicie i bezsprzecznie. Nawet Geralt, który...

ira | 2011-12-15
Przeczytana: 15 grudnia 2011

Przeczytałam dla zasady, bo nie lubię odkładać książek w połowie.
Tom drugi "Na ostrzu noża" koncentruje się głównie na tym, jak fajnie się żyje Kowalsky'emu z dwiema kobietami. Cieszę się jego szczęściem, ale generalnie nie jest to zbyt pasjonujące.
NIC się nie dzieje. Jadą, i jadą, te dwie tylko włażą i wyłażą z wozu. Temat Krystyny, bez myśli o której w pierwszym tomie Koniasz nawet splunąć nie mógł, nagle jest rozwiązany drętwą gadką pod drzewem. I tak wszystko na odp... się, aż do końca książki. Jakby się Zambochowi odwidziało pisanie.
Zwyczajnie nudne. Nie polecam.

Bodder | 2014-11-28
Przeczytana: 27 listopada 2014

Po pierwszym tomie domyślałem się, jak skończy się przygoda bohatera, jednak przez wszystkie zwroty akcji miałem mały mętlik w głowie, a moje wcześniejsze przekonania trochę we mnie umarły. W wyniku zdarzeń, Koniasz niestety nie był już "wyjątkowo" uzdolnionym człowiekiem, lecz prawie półbogiem. Z tym elementem Zamboch zdecydowanie przesadził. Szkoda, że temat jego stosunków z Krystyną został tak szybko ucięty, bez większych wytłumaczeń i rozmyślań. Mimo tego, książka naprawdę warta uwagi i wciąga jak diabli.

Stress | 2015-08-24
Na półkach: Powracam, Posiadam, Przeczytane

Chciałem Koniasza - dostałem Koniasza. Dziękuję :)

Paweł | 2014-03-19

Opowieść zdecydowanie nabrała tempa! Nieoczekiwane zwroty akcji, intrygi, powrót dawno nie widzianych wrogów - dzieje się. Ciekawie zobrazowany rozwój Koniasza, który wkłada całe swoje ubrudzone serce w powodzenie misji, by finalnie... Tego musicie dowiedzieć się sami :)

Tycia | 2015-12-07
Przeczytana: 10 marca 2014

Przeczytana z rozpędu bo nie lubię przerywać cyklu który czytam.
Moja opinia co do tej pozycji jest podobna jak do Tomu 1. Miło się czyta ale bez rewelacji.

sandomingo | 2016-02-25
Na półkach: Ulubione, Przeczytane
Przeczytana: 25 lutego 2016

Po prostu mistrzowski finisz, wszystko dzieje się tutaj szybko, książkę skończyłem w zaledwie 3, no dobra 4 dni ;) czytało mi się ją przyjemnie. Ciąg dalszy historii Koniasza wykonującego największe zlecenie w jego życiu(przeprowadzenie karawany), po prostu rewelacja. Czytać książki zacząłem od niedawna, ale po przeczytaniu ostatniej części jestem pod wrażeniem opowiedzianej historii i bohaterów uczestniczących w przygodzie życia. Z pewnością sięgnę po kolejne dzieła Miroslava Zambocha, polecam każdemu zapaleńcowi klimatów fantasy.

Jakie książki polecacie tego autora do przeczytania?...

Rysiek XD | 2013-10-31

Bardzo Wciągająca ksiązka zarówna pierwsza częsc i druga.Bardzo Interesująca

Zereil | 2010-12-04

Tak jak jedynka, z braku laku, można poczytać.