Bitwy Morskie w filatelistyce i malarstwie

9 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
9788362022069
Marynistyka
hobby
Macoma

Autor albumu, długoletni kapitan PLO na 144 stronach formatu A-4 prezentuje ok. 600 znaczków pochodzących z Jego wielokrotnie większej kolekcji. Są tam znaczki prezentujące bitwy morskie począwszy od flot wiosłowych w starożytności, przez walki flot żeglugowych od XVI do XIX w., a skończywszy na bitwach flot już statków parowych podczas I Wojny Światowej. Album przeznaczony jest nie tylko...

Album przeznaczony jest nie tylko dla filatelistów marynistów, ale również dla osób interesujących się żeglugą, okrętami i statkami, jej rozwojem i zbrojnymi działaniami o dominację w świecie.

Oprócz fragmentów bitew uwiecznionych na znaczkach, prezentowane są tam również najsłynniejsze obrazy o tej tematyce namalowanych przez znakomitych malarzy marynistów.

źródło opisu: http://oficynamorska.pl/

źródło okładki: http://oficynamorska.pl/wp-content/uploads/2016/06...»

Macoma | 2016-11-08

Takiej książki jeszcze nie było.Chronologicznie przedstawione bitwy morskie na znaczkach począwszy od czasów starożytnych (bitwa pod Salaminą) do I Wojny Światowej.Autor prezentuje zaledwie część swojej wielkiej kolekcji znaczków jednak to co publikuje wzbogacone opisami i datami stanowi cenne zródło poznawcze.
Pozycja obowiązkowa dla każdego filatelisty i marynisty.

Na półkach