Pojata córka Lizdejki

historyczna
Koronczarka

Koronczarka | 2016-11-07
Przeczytana: 07 listopada 2016

Urocza ramotka pochodząca z pierwszej połowy XIX wieku. Autor, dawno już zapomniany, opowiada o czasach, kiedy Litwa przyjmowała chrzest. Postacie tytułowe - kapłan Lizdejko i jego córka, to postacie historyczne. Jeśli komuś zależy na tym, by czegoś się o nich dowiedzieć, lepiej niech zapyta ciotkę Wikipedię, ale jeśli ktoś miałby ochotę zobaczyć, co czytali miłośnicy nowo powstałego gatunku - powieści historycznej w XIX wieku, to zachęcam. Rozczulić się można naiwnością treści, prawdziwym językiem epoki romantyzmu, wyobrażeniami na temat początków Litwy. A wszystkiego tego można doznać za darmo w formatach MOBI, EPUB, pdf na tej stronie:
Książka przypisała się do istniejącego współcześnie wydawnictwa Oświata, ale wydana została przez wydawnictwo o tej samej nazwie działające w Mińsku w czasach przedrewolucyjnych. Jeśli jakiś bibliotekarz potrafi to poprawić, to chwalebny to będzie czyn:)

Pavvvel | 2016-12-13
Dama | 2017-05-07