Jak działa oprogramowanie? Tajemnice komputerowych mechanizmów szyfrowania, obrazowania, wyszukiwania i innych powszechnie używanych technologii

Tłumaczenie: Zdzisław Płoski
Wydawnictwo: Helion
How Software Works: The Magic Behind Encryption, CGI, Search Engines, and Other Everyday Technologies
informatyka, oprogramowanie
corn

Zawrotny rozwój technologii informatycznych sprawia, że coraz więcej osób chce poznać zasady działania oprogramowania, zwłaszcza tego najpopularniejszego. Bez znajomości pewnych zjawisk łatwo można paść ofiarą tych, którzy już tę wiedzę posiedli. Nie trzeba do tego ukończonych studiów technicznych! Książka, którą trzymasz w dłoni, opisuje działanie różnych rodzajów oprogramowania. Autor w...

Książka, którą trzymasz w dłoni, opisuje działanie różnych rodzajów oprogramowania. Autor w przystępny i interesujący sposób wyjaśnia trudne i złożone kwestie. Nie musisz być informatykiem ani znać podstaw programowania, aby zrozumieć procesy, które przebiegają w magicznie lśniących układach scalonych, skrytych pod obudową komputera czy smartfona. Ta książka będzie Twoim przewodnikiem!

Dowiedz się, jak działa oprogramowanie:
do szyfrowania i kryptografii z kluczem publicznym
do obsługi haseł i podpisów cyfrowych
do animacji i renderowania obrazu, a także do tworzenia grafiki gier
do kompresji danych, w tym obrazów (JPEG) i wideo (MPEG-2)
do wyszukiwania informacji w wielkich zbiorach danych
do nawigacji i obsługi map

źródło opisu: http://helion.pl/

źródło okładki: http://helion.pl/