Lecznicze rośliny Biblii

Wydawnictwo: Esprit
zdrowie, medycyna
corn

Święta Hilgedarda z Bingen podkreślała, że każdy człowiek powinien dążyć do zdrowia duszy i ciała poprzez szukanie wewnętrznej równowagi, korzystając z darów natury, ofiarowanych nam szczodrze przez Boga. Giuseppe B. Motta w swoim doskonałym wprowadzeniu do ziołolecznictwa odkrywa przed czytelnikami mądrość Pisma Świętego i doświadczenie lecznicze wielu pokoleń biblijnych postaci, symbolikę roślin i ich praktyczne zastosowanie, najważniejsze biblijne teksty i przepisy na uzdrawiające nalewki i napary. Lecznicze rośliny Biblii łączą w sobie aspekt duchowy oraz medyczny i pokazują nam największe zdrowotne tajemnice Pisma Świętego. Książka dodatkowo została wzbogacona o informacje dotyczące wykorzystania poszczególnych roślin w polskiej medycynie i ziołolecznictwie.
W książce tej znajdziemy:
zioła i ich zastosowanie
praktyczne porady
lekarstwa i terapie
informacje o dostępności ziół w Polsce

źródło opisu: http://www.esprit.com.pl/

źródło okładki: http://www.esprit.com.pl/