Ten dystans między nami

Tłumaczenie: Konrad Majchrzak
Seria: Jej Portret
Wydawnictwo: Rebis
THE DISTANCE BETWEEN US

Pewnego dnia Stella zauważa idącego ku niej mężczyznę. Nie widziała go od lat, ale rozpoznaje natychmiast. W tej samej chwili, na drugiej stronie globu, Jake stwierdza, że tłum świętujący nadejście chińskiego Nowego Roku zaraz stanie się groźny. Żadne z nich nie wie o drugim, ale oboje rzucają się do ucieczki, by ratować życie.

Anna | 2016-01-15
Przeczytana: 15 stycznia 2016

Kolejne spotkanie z prozą Maggie O ‘Farrell i kolejny zachwyt nad umiejętnością autorki, która oczarowuje słowem. Fabuła powieści „Ten dystans między nami" toczy się w różnorakich strefach czasowych. Maggie O ’Farrell opowiadając historię Stelli, Niny i Jake’a dosłownie przeskakuje w czasie. Czyni to jednak po mistrzowsku. Dzięki temu opowieść tylko zyskuje.To książka o uczuciach, dominujących uczuciach, które mają niewyobrażalny wpływ na przebieg życia każdego z bohaterów. Jest tu miłość siostrzana nieznająca granic. Jest porywająca historia miłosna między dwojgiem ludzi, którzy spotkali się uciekając . Ze strony na stronę powieść intryguje i zaskakuje czytelnika. Wreszcie zachwyca.
„Ten dystans między nami” Maggie O ‘ Farrell zniewala, urzeka, oczarowuje. GORĄCO POLECAM!

allison | 2011-10-11
Przeczytana: 11 października 2011

Ciekawa powieść o skomplikowanych relacjach między bliskimi sobie ludźmi.

Całość pokazana w interesujący sposób dzięki licznym retrospekcjom. Początkowo nieco mnie one drażniły, gdyż nie byłam pewna, w jakim czasie rozgrywają się wydarzenia. Szybko jednak "wpadłam w rytm", a wtedy każde wspomnienia okazywało się kolejną częścią życiowej układanki dwojga głównych bohaterów (oraz postaci drugoplanowych).

W książce bardzo ujęły mnie niezwykłe relacje między siostrami, które okazały się kluczem do rozwiązania pewnej rodzinnej tajemnicy.

Przeczytałam bardzo szybko i z prawdziwą przyjemnością.

malineczka74 | 2010-08-23

Niesamowita książka - po prostu mistrzostwo.To pierwsza pozycja tej autorki którą czytałam.W pewnym stopniu powieść jest sagą rodzinną , bo pokazuje losy rodzin Jake'a i Stelli .Ale jest też to powieść o miłości - jednak nie pokazuje jej jako cukierkowe przeżycie a'la Harlequin ale jako niespodziewane uczucie ,które pojawia sie w zyciu dwojga i swą siła dosłownie powala ich na kolana .Ani Jake ani Stella nie szukają partnera - oboje szukają swojej tożsamości poprzez podróże do miejsc zamieszkania ich przodków.Autorka bardzo ciekawie opisuje losy tych dwóch rodzin - ich pochodzenie , odrębnośc od otoczenia , zwyczaje , kulturę .Miłośc sióstr ,ich troska o siebie , strach w chorobie Niny o jej zdrowie - stawanie w jej obronie wobec złosliwych dokuczań - to wzrusza niesamowicie czytelnika.Wnioski z powieści - są miłości których nie chcemy i których nie szukamy ,a które są niezwykle silne i prawdziwe .Są w nas takze nieodparte chęci aby poznać swoje korzenie rodzinne , aby odbyć...

Madeleine | 2013-09-05

Moja drugie spotkanie z autorką, podobnie jak za pierwsze, nie zawiodło. Bardzo podoba mi się styl jej pisania, jednak nie jest on dla każdego. Ciekawa historia i pomysłaowo splecione losy dwóch osób. Polecam :)

Smolarek | 2014-03-04

Zbyt duzo wspomnien, ale jak sie przebrnie przez pierwsza polowe, to potem wciaga.

klarciak | 2013-06-27
Przeczytana: 20 czerwca 2013

Na początku była strasznie nudna i w pewnych momentach nie wiedziałam o co chodzi. Dopiero pod koniec ksiązki akcja się rozwinęła, ale książka się skończyła, dlatego stawiam taką a nie inną ocenę.

Agnieszka | 2016-06-20

Przeczytałam tą książkę pod lekkim przymusem, strasznie ciężko się ją czyta. Do połowy książki nie mogłam pojąć wiele rzeczy, dopiero pod koniec robi się interesująco...Zastanawiam się jak autor mógł tak sprtaczyć książkę ? No cóż...Sam nie wiem czy bym ją poleciła...Wytrwałym może i tak, ale ja ponownie nie skusiłabym się na nią.

Aleksandra | 2013-04-13
Przeczytana: 12 kwietnia 2013

Strata czasu. Dużo niepotrzebnych wątków, retospekcji, które nic nie wnoszą. nie polecam

Vivan | 2012-12-28
Przeczytana: 24 lutego 2011