Saga urlichowsko-machlejdowska

Seria: BIBLIOTEKA WARSZAWSKA
Wydawnictwo: Muzeum Historyczne m. st. Warszawy
ellatiene

Wspomnienia Krystyny Machlejdowej, córki znanego warszawskiego ogrodnika, Gustwa Ulricha, żony Julina Machlejda, pastora parafii ewangelicko-augsburskiej, współzałożyciela i dyrektora w latach 1906-1917 gimnazjum im. Mikołaja Reja w Warszawie. Wspomnienia obejmujące lata 1880 do 1948, są bogatym i ciekawym materiałem dokumentującym przemiany społeczne i obyczajowe zachodzące w kręgu zamożnych warszawian końca XIX i pierwszej połowy XX wieku. Zawieją liczne informacje i wzmianki dotyczące życia rodzinnego i towarzyskiego, sposobu ubierania się, form świętowania oraz spędzania wolnego czasu.

źródło opisu: sklep.muzeumwarszawy.pl

źródło okładki: sklep.muzeumwarszawy.pl