Szlachetny blask

Tłumaczenie: Julita Wroniak-Mirkowicz
Cykl: Komisarz Brunetti (tom 7)
Wydawnictwo: Noir sur Blanc
A noble radiance

"Szlachetny blask" to już siódma powieść z komisarzem Brunettim, której akcja, podobnie jak sześciu poprzednich, rozgrywa się w Wenecji. Na opuszczonym polu u stóp Dolomitów znalezione zostają ludzkie szczątki. Jedynym przedmiotem, który mógłby pomóc w identyfikacji zwłok, jest sygnet z herbem weneckiego rodu Lorenzonich. Dwa lata wcześniej porwano młodego Roberta Lorenzoniego, a od rodziny żądano okupu. Gdy jednak do akcji wkroczyła policja, kontakt z porywaczami się urwał, a po Robercie zaginął wszelki ślad. Sprawa trafia w ręce komisarza Brunettiego. Dowiaduje się on od świadków, że Roberto przed porwaniem zdradzał oznaki dziwnego przemęczenia. Badanie spraw rodziny doprowadzi do wykrycia wstydliwych sekretów, a przerażające okoliczności śmierci Roberta zaskoczą nawet doświadczonego komisarza policji.

źródło opisu: [Oficyna Literacka Noir sur Blanc , 2002]

jamczyk | 2016-02-18
Przeczytana: 18 lutego 2016

Wenecja wiosną oraz rozważania o małżeństwie i rodzinie, z komisarzem Brunettim w tle.

Meli | 2013-08-27
Na półkach: Przeczytane, 2013, Jez niemiecki
Przeczytana: 26 sierpnia 2013

To moim zdaniem, jedna z słabszych części o komisarzu Brunettim… Zabrakło mi skomplikowanego, zaskakującego zakończenia, które towarzyszyło poprzednim książkom Donny Leon.
Akcja rozgrywa się oczywiście w Wenecji, za co dodaje dodatkowego plusa ;-) Z pewnością sięgnę po kolejne części!

scarbossa | 2012-09-09
Przeczytana: 09 września 2012

Kolejna z cyklu o komisarzu Brunettim ksążka. Dość ciekawie prowadzona akcja, tematyka społeczna podjęta tym razem lepiej wpasowała się w główny nurt akcji.

Kaska Latak | 2016-08-24
Przeczytana: 2015 rok