9788379492022
horror

Niech pierwszy rzuci kamieniem ten, kogo nigdy nie przeszedł w lesie dreszcz na odgłos pękniętej gałązki, kto nigdy przy ognisku nie przysłuchiwał się historiom o duchach, kto nigdy nie zamyślił się, przechodząc przez cmentarz. W starej skrzyni na strychu, wśród pożółkłych dokumentów, na rozsypującym się w dłoniach papierze, a niekiedy zaledwie w cichym skrzypieniu drewna kryją się historie. Zagubione, ukryte, zapomniane. Często przechodzimy tuż obok, nawet ich nie zauważając. Antologia grozy „Zapomniane historie” ma na celu przypomnienie tych, o których zapomnieć po prostu nie wypada. Dziewięć najciekawszych prac – wyłonionych w ramach konkursu – stanowi tego najlepszy dowód. Autorzy wybranych opowiadań nie tylko „straszą”, ale też zmuszają do myślenia. Groza bowiem niejedno ma imię i pokazuje różne oblicza.

źródło opisu: Strona wydawcy

źródło okładki: Strona wydawcy

Buka | 2018-02-25
Na półkach: 2018, Przeczytane, Posiadam, E-booki
Przeczytana: 25 lutego 2018

Kupowanie tanich e-booków w sieci to jedna wielka loteria ;). W tym przypadku zbiór opowiadań oceniam jako dobry z małym minusem. Opowiadania nowatorskie, czasem obrazoburcze, jak na przykład "Hodowcy pożądania", ale dające do myślenia; ciekawe, idealne na wolne wieczory dla niezobowiązującej lektury dla relaksu.

Matylda Saresta | 2017-03-12

Dość przyzwoite i ciekawe opowiadania, z LEKKĄ domieszką grozy:)

CornyLies | 2017-03-05
green_tea | 2016-11-26