Zarudzie

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Biblioteka Czytelnika". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Czytelnik
Zarudzie

Iwaszkiewicz układał swoje opowiadania w pewne cykle lub grupy. Nie pozwalał ich rozdzielać nawet wobec argumentu, iż nie trzymają się chronologii powstawania. I tak uważał, że "Heydenreich" powinien być wydawany wraz z "Zarudziem" i "Nocą czerwcową". Na kartce w rękopisie "Zarudzia" jest napisane : "Noc czerwcowa", "Zarudzie", "Heydenreich" - trzy opowiadania romantyczne.

rokita49 Boruta | 2013-12-12
Przeczytana: 12 grudnia 2013

Wracam do niej kolejny raz.Książka pięknie wydana przez "Czytelnika"
Świetnie leży w ręku.Mistrz opowiadań Iwaszkiewicz.Dużo w tych opowiadaniach poezji.Eustachy Rylski bardzo ceni Iwaszkiewicza i widać to chyba w jego twórczość?

bigoslogos | 2015-01-30
Przeczytana: 29 stycznia 2015

Trzy powiązane ze sobą tematycznie opowiadania poruszające problematykę długoletniej niewoli Polaków, jednakże pokazane we współczesnej optyce. Lubię prozę Iwaszkiewicza, zwłaszcza przedwojenną, i być może dlatego najbardziej podobała mi się "Noc czerwcowa", która ma w sobie coś z klimatu tych wcześniejszych utworów.

mistan | 2016-08-24
Przeczytana: 24 sierpnia 2016